Skocz do zawartości
Nerwica.com

PAROKSETYNA (Arketis, ParoGen, Paroxetine Aurovitas, Paroxinor, Paxtin, Rexetin, Seroxat, Xetanor)


Ania

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od 17 dni biorę Arketis i Cloranxen. Po 5 dniach chciało mi się śmiać, miałam siłę na wszystko. Skutki unoczne to jedynie mdłości. Jednak od ok tygodnia się pogorszyło. Nie mam siły na nic, chęci, czuję wielkie zmęczenie, senność, doła, chce mi się wyć. Lęki co prawda się zmniejszyły. Wizytę u psychiatry mam 24 stycznia. Czy to minie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@sidney

17 dni to bardzo krótko. Często na początku jest gorzej, a poprawa przychodzi niespodziewanie po miesiącu, dwóch czy nawet poźniej.

Mnie polepszyło się właściwie dopiero po 3 miesiącach, ale na dawce 40 mg. Wcześniej miałem ochotę odstawić to g...

Przeczekaj, powinno być dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam do was takie trochę dziwne pytanie otóż moja diagnoza to fobia społeczna + natrętne myśli póki co żaden z leków które brałem mi nie pomógł a po zażyciu amfetaminy natrętne myśli znikają w 100 % czy amfetamina tak działa ?? czy może to nie natrętne myśli a jakieś adhd i dlatego amfetamina sobie tak świetnie sobie radzi

 

Dark Knigth , już Ci odpowiadam na Twoje pytanie . Po pierwsze amfetamina jest w pewnym sensie lekiem , ale czysta, farmaceutyczna , znormalizowana amfetamina , a nie syf z ulicy , który oprócz amfetaminy często zawiera w sobie wiele niebezpiecznych dodatków często ze szkłem i stychniną. Jestem pewny ,że dostępu do czytego chlorowodorku amfetaminy nie masz dostepu , a gówna z ulicy dla dobra swojego zdrowia lepiej nie tykaj.

To ,że amfa sobie " świetnie " radzi z Twoimi dolegliwościamy może oznaczać ,że masz spieprzony układ dopaminergiczny , ale niekoniekoniecznie ADHD. Może to znak ,że tu powinieneś szukać .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

elo i jaką odczuwasz różnice po dodaniu ketrelu? większy spokój? wolniejsze myśli?

 

wczesniej bralam inny neuroleptyk ktory tak zdeka mnie uposledzal (parkinsonizm itp.) i po zamianie na kwetiapine odzyskalam wzrok i checi do zycia lecz co do mysli trudno jest mi sie wypowiedziec bo nigdy nie byly tak natretne jak kompulsje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kalebx3, wiec co byś polecił w moim przypadku

Jako Metylowy Kalebx mogę Ci tylko polecić metylofenidat.

Nie masz za dużego wyboru , oprócz metylo ,masz jeszcze pirybedyl , ropinirol ,pramipeksol, L- Dopę , acetylo L-Tyrozynę, Amantadynę , nic więcej nie przychodzi mi do głowy . Ten pierwszy lek jest ciężki do zdobycia , dwa następne już łatwiej .Chociaż z nimi bardzo trzeba uważać , żeby nie przedobrzyć.

Zapytaj lekarza , a nuż się zgodzi dać Ci odpowiedni , pożądany lek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dark Knight, a probowales klomipraminy ? To jest zbawienny lek w ocd , lepiej spróbować to , co bywa skuteczne w danej chorobie . Klomi jest dobra na obsesje ,poprawia koncentrację .

 

-- 12 sty 2014, 22:37 --

 

Dodam ,że w tydzień po zazywaniu w dawce 75mg poczułam blogie ukojenie w obsesjach .

 

-- 12 sty 2014, 23:10 --

 

Sporo osób to zauważa, choćby po sile działania paroksetyny na ich OCD, gdzie ten lek po prostu je miażdży. Dlatego też klomipramina jest taka skuteczna - im silniejszy serotoninowo lek tym skuteczniejszy na OCD.

 

PS. Idę na urlop na jakiś czas, mnie nie będzie na forum. Radźcie sobie :mrgreen:

A wracaj już cholero z tego urlopu :P;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kalebx3, a selegilina ?? Dala by rade ??

Wątpię , ale jak sobie zakręcisz lek to może coś ruszy . Inna sprawa to dobór odpowiedniej dawki.

Tak naprawdę to nie łudż sie ,że coś dorówna afetaminie . Z tym ,że ona nie leczy a tylko zabija .

 

Selegilina to zawsze jakaś alternatywa dla mph czy agonistów dopaminy, mizerna ale jednak. Sele blokuje aktywność MAO-B(które w dużym stopniu odpowiada za degradację dopaminy), więc u kogoś ze zrąbanym układem dopaminergicznym może przynieść pewne korzyści. Ale nie spodziewałbym się cudów po tym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z dostępnych u nas dopaminergików to metylofenidat chyba jest najsilniejszy. Selegilina lub wellbutrin mogą być inną alternatywą. Z innych leków posiadających pewne działania dopaminergiczne to tianeptyna, agomelatyna, mirtazapina. Niektóre atypowe neuroleptyki w małych dawkach działają pro-dopaminowo, ale akurat tych leków nie polecam, bo ich główne działanie to blokowanie receptorów dopaminowych, więc nawet jeśli tej dopaminy uwolni się więcej to zostanie ona zablokowana. Agonistów dopaminy odradzam bo przez agonizm autoreceptorów dość mocno zuborzają transmisję dopaminergiczną, szczególnie początkowo (a agonizm receptorów dopaminowych jest tak subtelny że trudno te leki nazwać pro-dopaminowymi).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie bralem przez miesiac 20mg paroksetyny i 15mg mirty, tydzien przerwy (z mojego zaniedbania) i teraz od 10 dni biore regularnie 40mg paro, ale bez mirty, i od pol godziny strasznie dziwnie sie zaczalem czuc, przez te 10 dni ze skutkow ubocznych to byl taki dyskomfort w brzuchu i skaczace miesnie, ale teraz to sie czuje bardzo dziwnie 1000 mysli na sekunde, mrowienie w glowie, co to moze byc? zespol serotoninowy?

 

-- 13 sty 2014, 22:12 --

 

a i jeszcze warte uwagi jest to ze pofolgowalem z alko przez weekend czy to moze miec jakis wplyw?

 

-- 13 sty 2014, 23:01 --

 

eh ta panika ;) dosc spektakularne wejscie ma to paro przy wiekszej dawce, po naglym ataku, ze doslownie zlalem sie potem i nie moglem wysiedziec na miejscu, nastapil przyplyw spokoju i opanowania. Takze falszywy alarm. Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×