Skocz do zawartości
Nerwica.com

Leki a wzrost/spadek wagi.Wątek zbiorczy.


kate80

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie. ja ostatnio stanęłam na wadze i się załamałam. Nigdy nie ważyłam tyle, co teraz: 57kg przy wzroście 165cm. I nie wiem, czy to wina Velaxinu, czy po prostu tego, ze w czasie depresji schudłam parę kilo, więc kiedy już znowu zaczęłam normalnie jeść, to niczego sobie nie żałowałam " bo przecież i tak jestem taka chuda". No i w ten sposób odzyskałam a potem przekroczyłam moją normalną wagę (55kg). Niby 2 kilo to nic, ale jak teraz nie zacznę uważać, to potem jeszcze troszkę mi przybędzie, potem jeszcze i się utucze jak prosiak w końcu!

Kiepska sprawa. Trza ruszyć dupsko sprzed kompa i wziąć się za siebie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja w trakcie depresji i zażywania np seroxatu mocno przytyłem, jadłem dużo słodyczy, nie mogłem się wręvcz powstrzymać. Dopiero zmiana lekarza i leku na Velafax/Venlectine . Wreszcie zachamowałem te slodycze, kompletnie mnie od nich odrzuciło, ale chciałbym zrzucić nadmiar wagi i tu jest problem, bo żeby zacząć zażywać coś na schudnięcie, to trzeba orzestac brać leki antydepresyjne, wiec na razie temat odpada. Pozostają jakieś ćwiczenia i dieta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sertralina

 

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 4:36 pm ]

weronika jesli bralas fevarin ...to on nie zatrzymywal Ci wody

 

tylko rozleniwial jelita

mialem po nim to samo

 

po prostu mialas zaparcia

a to nic wspolnego z tyciem

 

zaparcia na sajsilniejsze i najczesciej sie zadarzaja po fevarinie

z kolei po fevarinie najwiecej ludzi dobrze sie czuje

 

cos za cos ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie fluoksetyna. Po tym przeraźliwie schudłam. W dodatku nie miałam kompletnie apetytu. Ale nie dość, że mi ten lek nie pomógł to tylko pogorszył stan. Ale na każdego inaczej działa. Ale na pewno po nim się nie przytyje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wenlafaksyna czyli te wszystkie Efectiny i Velafaxy nie działała na mnie jakoś szczególnie w tej sferze. Natomiast po Seronilu (fluoksetyna) strasznie schudłam, nie miałam w ogóle apetytu itp. Teraz jednak po Sulpirydzie tak urósł mi brzuch, że aż żal patrzeć. Na szczęście nigdy z wagą nie miałam problemów więc jest ok. Myślę, że zgubię jak odstawię. A jak nie to trudno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na początku zażywając zoloft tez chudłam. Ale tylko na początku. Po 4-5 miesiącach niestety zauważyłam, że tyję. Lekarz zmienił mi lek na lexapro i przez pierwszy miesiąc może ciut schudłam, bo bardzo sie katowałam. Teraz, po dwóch miesiącach lexapro znów robię się okrąglejsza.

 

Stąd moje pytanie: prosze o odpowiedz osoby zażywające leki powyzej 5 miesięcy- które nadal tracą wage, bądź stoi ona w miejscu, jaki lek działa takie cuda???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się przypomniało że w pierwszych tygodniach brania efectinu apetytu nie miałem....a teraz od kilku mie sięcy mam apetyt bardzo zwiększony..biore efectin od ponad roku<1,5roku>

 

I jeszcze coś takiego czasami mam że jak pije to ppowiedzmy że woda zatrzymuje mi się w jelitach...nie iwem jak to opisać.Tak mam na przykłąd jak wypije coś w dużej ilości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kiedy zadalam to pytanie mojemu lekarzowi - zapytal ; chce byc pani zdrowa czy chuda :shock: ... poczulam sie glupio- bo jasne, ze chcialabym te dwie rzeczy na raz :D ...zapisal mi Bioxetin - spadlam na wadze, ..ale lek mi nie pomogl w ogole . Milam takie jazdy, ze dalam spokoj temu specyfikowi. Personalizacja - bo o tym mowie- byla ponad moje sily :?

 

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 6:15 pm ]

czlowiek nerwica - chcialabym zapytac,czy pomogl Ci effectin?... czy to eliminuje lek paniczny ?... w srode ide do lekarza i chce wiedziec jak to dziala - bo juz mam dosc eksperymentow na sobie :cry: ...dziekuje i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi Effectin bardzo pomógł i pomaga przede wsystkim dlatego że eliminuje lęk paniczny,pierwsze dni stosowania Effectinu są najgorsze...ale potem jest coraz lepiej.Dla mnie to bardzo dobry lek moge spokojnie powiedzieć że najlepszy jaki miałem

jedyne co mi teraz przeszkadza to właśnie to zatrzymywanie wody w jelitach....,no i problemy z hormonami chyba jakieś mam

 

 

Mam takie pytanie do kogoś kto bierze lub brał Effectin: czy branie Effectinu może spowodować kłopoty hormonalne???

Bo mam coś takiego ostatnio ze kiedy się denerwuje to nagle czuje takie dziwne uczucie eee....pod bruchem....a potem taki gorąc mi do głowy uderza i robi mi się słabo....a czasami mam tak że rano budze się czuje coś takiego i na dodatek jestem tak słaby że ledwo otwieram oczy,oddycham i w ogole ledwo ręke podnosze...ledwo widze itp.

Kurcze nie wiem czy może coś takiego się robić od leków ....

.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie fluoksetyna. Po tym przeraźliwie schudłam. W dodatku nie miałam kompletnie apetytu. Ale nie dość, że mi ten lek nie pomógł to tylko pogorszył stan. Ale na każdego inaczej działa. Ale na pewno po nim się nie przytyje.

 

 

Ja właśnie strasznie przytyłam po fluoksetynie,chyba jako jedyna na świecie :lol:

na początku nie wiązałam tego z fluoksetyną, ale odkąd zaczęłam ją brać zaczęłam stopniowo tyć, tak że teraz sie odchudzam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

łaaa wiecie co :D

Biore dzis pierwszy dzień cital i taaaki mam apetyt :D A wiecie co to oznacza? Że bez jedzenia to mnie zobaczyć nie można :D LoL ;P Ahh dobrze że mam bzika na punkcie sportu :) właśnie idę się sportować :)

 

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 1:25 pm ]

człowiek nerwica, wiesz te dolegliwości to nie chce straszyć ale identyczne są przy przekwitaniu u kobiet

może trzeba coś z hormonami popróbować... tak myśle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:( moze to nie tragedia bo narazie 4 kg ale dla mnie to duzo ,fakt nie cwicze ,siedze na dupie - bo narazie w pracy jestem -praca siedzaca

 

ale to raczej po Mirzatenie...

 

co moge innego brac na sen? neuroleptyki na mnie nie dzialaja

Lerivon bralam ale tolerancja sie wyksztalcila

 

czy cwiczenia i dieta i jakies srodki kupione w aptece na odchouzanie pomoga? czy musze leku innego szukac? jesli wogole jakis jeszcze bedzie na sen inny....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×