Skocz do zawartości
Nerwica.com

nn w ciąży :((((((((((((((


monietta

Rekomendowane odpowiedzi

Marionetta, jeśli mogę jeszcze dodać coś z własnego doświadczenia - odradzam pozn.- behawioralną w leczeniu się z NN. Można sobie biedy narobić. Czuję intuicyjnie, że masz kiepski kontakt z emocjami, że słabo u Ciebie wypada wgląd w siebie, ale być może taki efekt daje to roznerwicowanie i chaos wewnętrzny. Polecam spróbować wdrażać się, nim pójdziesz do terapeuty z dzienniczkiem uczuć (w necie znajdziesz wszelskie informacje, jesli wklepiesz frazę). Warto wiedzieć, co kryje się pod natręctwami. Ja wyleczyłam się z koszmarnych przez docieranie - warstwa po warstwie - wgłab siebie. Gdybyś spróbowała się postawić natręctwom i nie podjąć roztrząsaniu tematu (NA TYLE, NA ILE SIE DA) - zachęcam - zauważyłabyś szybko, że zbiera Ci się silne napięcie. To napięcie skądś się bierze. Jesteś wrażliwa w kwestiach zdrowia, teraz ważny jest dzidziuś, nic dziwnego zatem, że lęk wiąże się zupełnie irracjonalnie z tematami, jakie mogą zaprzątać Ci głowe z powodzeniem, dając wysokie szanse na spalanie nadmiaru energii (napięcie nerwowe).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taa znajdz se zajecie, wez sie za sibie, nie przesadzaj...masakra

ale u mnie jak cos robie to dziala, zapominam, zwlaszcza jak jestem z kolezankami. wczoraj mialam masakryczna noc, nadlsuchiwalam i juz w myslach slyszalam zlowieszczy smiech ale nie taki jak pierwszy ale jakbym film ogladala , tez przed snem, ale kolezanka mi opowiedziala z godzine wczesniej ze wlasnie taki smiech wydawalo jej sie ze slyszala plus jakies echo glosu czy cos.. kochana jak u psycho, cos ci powiedzial nowego?

" znajdź sobie jakieś zajęcie" nie no kocham takie porady...

Nerwica to okropne cierpienie psychiczne, nie jestes w stanie się na niczym skupić, ludzie wtedy nawet porzucają swoje pasje...

Wiem :? Mam emetofobię. W zeszłym roku miałam kilka ataków paniki dziennie, nie spałam, nie jadłam, schudłam 11 kg w 1,5 miesiąca i prawie wylądowałam w szpitalu. Udało mi się znaleźć zajęcie i przestać bez przerwy myśleć o przyczynie lęku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to wcześniej nie miałaś zajęcia? ja widzisz nie mam na nic czasu, mam świetną pracę, którą uwielbiam, moja praca to moja pasja, w dodatku zajmuję się sześciomiesięcznym dzieckiem wiec cały dzień mam na maxa wypełniony, a jak przychodzi wieczór to mam stany lękowe, derealizację itp itd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

derealizacji nie mialam nigdy tylko deperke co jest najgorszym objawem dla mnie

staram sie ale trudno bo nie jestem siebie pewna, tzn w dzien wsrd ludzi ok a sam na sam ze sobą i lęk sie pojawia

a Ty pika bedziesz sie decydowac na ten seroxat?

 

 

na razie nie, brałam już kiedyś seroxat i rewelacyjnie się po nim czułam, odstawiłam bo myślałam że wyzdrowiałam, podjęłam się tej psychoterapii, na razie daję radę, wydaje mi się że jest coraz lepiej od paru dni, wmówiłam sobie ostatnio że mi się uda z tego wyjść, ja nawet jestem pewna że z tego wyjdę ! takie mam teraz podejście. jestem dużo silniejsza po porodzie, przeszłam przez okropną depresję poporodową, ale w końcu widzę światełko w tym tunelu, nawet jak dostaję lęków, albo objawów psychosomatycznych to nic sobie z tego nie robię, bo wiem że zaraz mi to przejdzie, że to nerwica itp. nie zwariuję, bo tyle razy tak miałam, że nawet nie jestem w stanie zliczyć i nigdy nie zwariowałam, a uwierz mi było ze mną naprawdę ciężko i myślałam że jest już po mnie, że mnie zamkną w wariatkowie.

Zobaczysz urodzisz i dojdziesz do siebie, z miłości do dziecka jesteśmy w stanie wszystko przezwyciężyć.

 

ja nie mam dzieci,ale walcze z tym identycznie, bo jak człowieek tylko troche ulegnie to zwariuje i skończy w tym przysłowiowym domu wariatów, trzymaj sie damy radę bo musimy i tyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

White Rabbit, szczerze troche boje sie terapi, bylam na jednej grupowej ale 6 lat temu to w sumie nic nowego sie nie dowiedzialam, boje sie wgladu w siebie bo jak wyjdzie ze mnie ni ma :)

dziewczyny pika30, Mireille, wszytskie jestesmy podenerwowawe i wykonczone walka i brakiem efektow, ale mamy sie wspierac a nie kłocic i oceniac!

u mnie praca daje duzo ale w nocy wszytsko wraca, chyba ze czuje sie tak zle ze nawet mi sie pracy nie chce zadnej podejmowac. jednak zajecie na mnie dobrze wplywa, przynajmniej w dzien.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pika30, juz dobrze, koniec tematu :) no wiec dzis mam okropny dzien, bylam na zakupach jak co drugi dzien po zarcie na obiad i wracaja tachając siaty znow sie poryczalam o to prawo jazdy, tutaj autobusami nie jezdzi nikt, nikt tez nie chodzi, tylko ja bo jestem na tyle glupia ze nie zdalam prawka. teraz czekam na drugi termin, juz 2 mce ale jestem pewna ze tez nie zdam. czuje sie podle, i wogole jestem zmeczona, nie mam sily tachac siat w 40 stopniowym upale i czekac na autobus ktory jest co godzine a w weekend wogole. moj partner ma auto ale zabiera je do pracy na 10 h i jak wraca to wlasnie zamykaja sklepy. wprawdzie robimy zakupy online ale nie kupic wiele rzeczy na zaś. no ale sie rozpisalam ale mnie to meczy, nie jestem zlym kierowca, glupsze ode mnie laski zdaja a tutaj nawet jak juz zdasz prawko to musisz przez 6 mcy jezdzic z kims a dopiero pozniej sama, czyli jak dobrze pojdzie dosiade auta za rok, nie wyobrazam se z malutkim dzieckiem 1.5 h w autobusie w jedna strone. a ile juz kasy poszlo na jazdy, to bym dom za to postawila:/

wogole naszla mnie taka okropna dzis mysl, ze jeszcze lekarz mnie zamknie w szpitalu psych bo stwierdzi ze z tymi myslami stanowie zagrozenie dla dziecka. wtedy bym sie zabila, nie ma wiekszego wstydu, moj chlopak o tych myslach nie wie bo jak mam mu to wytlumczyc, zreszta on itak uwaza ze nic mi nie jest oprocz stresu. bardzo go kocham i nie przezylabym takiego upokorzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

monietta, uchyl okno, napij się szklanki zimnej wody i jak najszybciej usiądź a najlepiej połóż się na łóżku i zadzwoń do chłopaka, że gorzej się czujesz, żeby wiedział w razie czego, że potrzebujesz pomocy. Uważaj na siebie!

 

A i uspokój oddech, oddychaj głęboko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kokojoko, mam ochote sobie pokląc a dokładnie ponazywać"łądnie"nerwice france, nigdy nie jestem wulgarna ale co sie teraz ze mna dzieje przechodzi ludzkie pojecie, rece mi opadają..ale ok musze przestac myslec, wiem moze imie dla dziecka...poszukam czegos

moze klementynka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z nikim się nie kłócę, ani nie oceniam, nawet nie wiem w którym momencie " zaatakowałam" Mireille...

Przepraszam. Jestem przewrażliwiona na tym punkcie, ciągle wydaje mi się, że ktoś mnie atakuje. Teraz już sama nie wiem co takiego znalazłam w twojej odpowiedzi. To tylko nieporozumienie.

 

nie wiem, wlasnie czuje zblizajacy atak paniki, w glowie mi szumi, patrze w lustro i czuje sie obco, okropienstwo. znacie sposob na opanowanie tego?

Mi w czasie ataków najbardziej pomaga czytanie.

 

 

Ja kocham imię Ida :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z nikim się nie kłócę, ani nie oceniam, nawet nie wiem w którym momencie " zaatakowałam" Mireille...

Przepraszam. Jestem przewrażliwiona na tym punkcie, ciągle wydaje mi się, że ktoś mnie atakuje. Teraz już sama nie wiem co takiego znalazłam w twojej odpowiedzi. To tylko nieporozumienie.

 

Przeprosiny przyjęte.

 

Mi się strasznie podoba imię Pola lub Adrianna

 

-- 10 sty 2014, 22:37 --

 

monietta, jak chcesz to mogę z Tobą pisać na facebooku :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×