Skocz do zawartości
Nerwica.com

AMISULPRYD (Amipryd, Amisan, ApoSuprid, Solian, Symamis)


Moniunia27

Czy amisulpryd pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

56 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy amisulpryd pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      47
    • Nie
      9
    • Zaszkodził
      10


Rekomendowane odpowiedzi

Ja też nigdy nie poczułem żadnego pobudzenia po tym leku, nawet skutków ubocznych brak - prawdziwe psychocukierki ;) Ale nie powodował żadnej senności. Może u Ciebie ta senność to kwestia dystymii, popraw mnie jeśli się mylę, bo jesteś tu od niedawna i Cię nie kojarzę. Sam nie wiem co gorsze, bezsenność czy spanie po 12 godzin. Ale zaliczyłem jedno i drugie i chyba lepiej spać 12 godzin niż nie spać dwie noce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciągle biorę 50mg rano, śpię po 10-12h, pobudzenia zero, przyrastam do sofy

 

no to wiele się już nie poprawi, próbowałeś już Sertraliny, Wenfalaksyny, Duloksetyny, Bupropionu ?

zacznij powoli brać 25mg amisulprydu (na 4h przed swoją największą porą aktywności), amisulpryd

osiąga 50% swojej aktywności już po 1h (uspokojenie), następnie po 4h (ohhamowanie/koncentracja).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

brałem fluo, sertre, esci, paro, moklo, karbamazepinę, kiedyś miałem też epizod lękowy, wtedy najlepiej o dziwo spisała się wenla, innym razem na bezsenność mianseryna, ale zamuła plus tycie. z wenlą brałem też 150 bupropionu. może spróbować 300 bupropionu? lekarka mówiła, że jak combo wenla + 150 wellbutrinu nie działa, to już raczej nie zadziała. nie wiem jakim ja jestem przypadkiem, ja nawet doraźnie 1,5mg xanaxu ledwo czułem. chyba zainwestuję w tic taki, może w końcu coś zaskoczy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj ludzie, jak amisulpyd może kogokolwiek usypiać. To neuroleptyk o najmniejszym działaniu sedatywnym, ma praktycznie marginalny antagonizm receptora H1, silnie antagonizuje D2/D3, najczęściej wśród skutków ubocznych wymienia się bezsenność i pobudzenie, a nie nadmierną senność.
Wiele osób miało nadmierną senność i otumanienie po tym leku, wielu miało także depresję po tym świństwie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja po amisulprydzie w niskich dawkach 50-100mg nie byłem w ogóle senny/otumaniony, byłem zaktywizowany, bardzo cenię ten lek. Gdyby mi nie wyj... prolaktyny w kosmos to dalej bym go brał. W niektórych badaniach klinicznych wykazano, że 50mg amisulprydu jest skuteczniejsze w zwalczaniu depresji niż sertralina czy imipramina- pewnie jest to zwiazane z antagonizmem 5-HT7 i tą blokadą presynaptycznych autoreceptorów dopaminowych.

 

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/11712619

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/10757253

 

-- 26 paź 2013, 12:01 --

 

a w czym Ci przeszkadza wysoka prolaktyna?

 

-- 26 paź 2013, 11:25 --

 

a w czym Ci przeszkadza wysoka prolaktyna?

 

Hm... no zastanówmy się, poza tym, że facetom od tak wysokiej hiperprolaktynemii wyrastają cycki i jest "miętka faja" to w zasadzie niczym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brał ktoś ami/sulpiryd w małych dawkach 50-100mg dłużej niż rok? Interesują mnie opinie takich osób i ewentualne skutki uboczne w trakcie lub po leczeniu.

 

Czy długie przyjmowanie sulpirydu w małych dawkach może uniewrażliwić receptory D2/D3 ?

 

Próbowałem doraźnie sulpirydu w dawkach 100mg nie dłużej niż tydzień i dobrze na mnie działał, zmniejszał przygnębienie i anhedonie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dark Passenger, no właśnie, wywalona prolaktyna a to właśnie chyba dopamina powinna hamować uwalnianie prolaktyny, więc coś mi nie pasuje w opisie tego leku, bo w małych dawkach ma uwalniać dopaminę poprzez blokadę d2/d3, a co się dzieje gdy receptory presynaptyczne dopaminy są blokowane przez dłuższy czas ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dark Passenger, no właśnie, wywalona prolaktyna a to właśnie chyba dopamina powinna hamować uwalnianie prolaktyny, więc coś mi nie pasuje w opisie tego leku, bo w małych dawkach ma uwalniać dopaminę poprzez blokadę d2/d3, a co się dzieje gdy receptory presynaptyczne dopaminy są blokowane przez dłuższy czas ?

 

stopniowo dochodzi do zmniejszenia sertotoniny, jest ona wypierana, wtedy owa dopamina może zacząć drażnić (niepokój, bezsenność), dlatego przy nerwicy amisulpryd warto łączyć

z małymi lub średnimi dawkami antydepresanta - najlepiej Escitalopram/Citalopram bo miedzy nimi a Amisulprydem nie dochodzi do zadnych interakcji/konfliktu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rewelacyjny lek, w dawce 200mg na dobę (mój lekarz uznał, że 50 o którym była mowa jako o dawce antydepresyjnej to zdecydowanie za mało), jednak na moją zmianę leczenia z Sertindolu na Solian 200mg przystał. Efekty są świetne, czuję więcej motywacji, chęci życia, zadowolenia z małych rzeczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja po amisulprydzie w niskich dawkach 50-100mg nie byłem w ogóle senny/otumaniony, byłem zaktywizowany, bardzo cenię ten lek. Gdyby mi nie wyj... prolaktyny w kosmos to dalej bym go brał. W niektórych badaniach klinicznych wykazano, że 50mg amisulprydu jest skuteczniejsze w zwalczaniu depresji niż sertralina czy imipramina- pewnie jest to zwiazane z antagonizmem 5-HT7 i tą blokadą presynaptycznych autoreceptorów dopaminowych.

 

A łączyłeś go z jakimiś SSRI, np. paroksetyną?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zzYxx, jaka dawka?

 

100mg/dzień. Biorę na odhamowanie, objawy negatywne - chyba. Chyba, bo lekarz stwierdził, że moje zachowanie bezapelacyjnie przeczy schizie prostej :pirate:

 

-- 20 gru 2013, 21:36 --

 

Po ilu dniach spodziewać się efektu, działa z opóźnieniem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×