Skocz do zawartości
Nerwica.com

Zjednoczone Stany Lękowe


PJT

Rekomendowane odpowiedzi

Hej Wam!

Hania, moze jakies domowe sposoby poszukaj? Slyszalam, ze plukanie gardla wodą z wodą utlenioną pomaga na bóle :) No i czosnek - naturalny antybiotyk. Ja ostatnio zrobilam sobie tez syrop z cebuli.

 

Kurde ja po zmianie miejsca, mimo, ze bylam wczoraj strasznie zmeczona - nie moglam spac dzisiaj :-/ Wiec jestem totalnie niewyspana i zmeczona, a do roboty isc trzeba :-/ Jescze dodatkowo juz kilka dni temu powinnam dostac okres i pewnie dostane niedlugo bo tak mnie brzuch boli, ehh..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hania33, na wszelkie gardłowe sprawy polecam tymianek i podbiał. Tabletki do ssania. Początkowo smak okropny, ale po jakimś czasie się przyzwyczaisz. Pomagają o wiele lepiej niż leki na grypę, które maskują objawy. Po tymianku bardzo szybko przechodzi ochota na kaszel, drapanie w gardle i uczucie opuchlizny, szczypanie itp. Mnie wielokrotnie uratował.

 

Co do płukanek gardła - słyszałam, że wszystko zależy od rodzaju schorzenia, bo czasem płukanki tylko podrażniają błonę śluzową. Vide babciny sposób wody z solą. Ma niby działanie dobroczynne, ale w przypadku zapalenia tylko podrażni i tak już skatowaną kaszlem błonę śluzową.

 

Na katar od lat pomaga mi Xylometazolin - kropelki za jakieś 3 złocisze z apteki, totalnie niereklamowane, ale skuteczne jak diabli. Krop do nochala, chwilę poleżeć i nagle dziurki z nieczynnych przechodzą w tryb całkiem nieźle działających nozdrzy.

 

Tutaj info o tymianku: http://www.doz.pl/apteka/p9773-Tymianek_i_Podbial_pastylki_do_ssania_16_szt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×