Skocz do zawartości
Nerwica.com

KARBAMAZEPINA (Amizepin, Finlepsin, Neurotop retard, Tegretol, Tegratol CR)


Michal78

Czy karbamazepina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

37 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy karbamazepina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      27
    • Nie
      9
    • Zaszkodziła
      5


Rekomendowane odpowiedzi

Elfrid , brałem w 1994 roku solo . Dostałem po tym tak przyjemnego , energicznego nastroju ( przez caly dzień ) ,że żaden SSRI nie podskoczy . Trwało to gdzieś z 3 miesiące , ale lek brałem jeszcze z drugie 3 ( podnosząc dawki ) licząc ,że cud sie powtórzy , Niestety nie powtórzył sie . Teraz biorę ten lek okresowo ( parę dni ) jak mnie zaczyna nosić , Lekko stabilizuje , ale cudów nie tworzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leki trójpierścieniowe działają na mnie świetnie. Karbamezapinę mam zamiar brać w połączeniu z sertraliną. Mam częste wahania nastrojów, ponoć jestem autystykiem. elfrid, daj znać, jak u Ciebie ten lek będzie działać.

 

-- 06 sty 2014, 21:22 --

 

P.S.

Co oznacza, że lek jest pochodną dibenzodiazepiny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokladnie tak jak napisałes , lepiej bym tego nie ujął.

 

a tyłeś po karbamazepinie?

 

-- 06 sty 2014, 22:42 --

 

Marian_Paździoch, już zadziałała, w tym sensie, że wyciszyła hipomaniakalne działanie po paroksetynie. Trochę po niej przytyłem, na najbliższej wizycie u lekarza okaże się co dalej. Generalnie uważam, że to dobry lek na stabilizację, ale nie lek antydepresyjny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lamo przestaje działać.

Co myslicie o połączeniu kwetiapiny (antydepresyjne dawki) z karbamazepiną, a do tego może paroksetyna na lęki? Same kwetiapina chyba działa dość sedatywnie, odczuwa się jakieś zamulenie w ciągu dnia? Rano na pewno, ale zastanawiam się jak byłoby w dzień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Leczę się na nerwicę lękową. Biorę aktualnie Paro, Wellbutrin i jako stabilizator Neurotop.

 

Czy u kogoś z Was po neurotopie wystąpiło osłabienie - brak chęci do działania, senność, bóle stawów, splątanie, sztywnienie mięśni i płaczliwość. Dodatkowo po zażyciu Neurotopu czuję ścisk jakby serce i na tej samej wysokości ból w plecach. Zrobiłem EKG, internistka powiedziała , że z sercem wszystko ok i że są to objawy typowo nerwicowe.

 

Czy ktoś z Was miał podobne objawy przy zażywaniu Neurotopu? Szukam przyczyny w/w objawów. Na samych antydepresantach nie odczuwam ich.

 

Podkreślam , że nie zdiagnozowano u mnie CHAD, tylko nerwicę lękową i fobię społeczną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

littentree, Odstaw karbamazepinę, albo zmniejsz dawkę. Ona nie ma działania przeciwdepresyjnego. Może stabilizować, ale to czuć jak LPD zatrybią. Inna sprawa - jaką dawkę bierzesz i czy nie za szybko zwiększyłaś?

 

Hej Elfrid,

 

Jestem facetem :). Biorę 60mg Paroksetyny i 150mg Wellbutrinu. Dwa tygodnie wcześniej brałem 80mg paro i czułem się lepiej, fakt ze miałem problemy z pamięcią krótkotrwałą, ale czułem się lepiej. Zacząłem odstawiać Neurotop w ubiegłym tygodniu z dawki 600mg do zera, ale podobno nie można od tak odstawić tylko stopniowo, więc wszedłem z powrotem ale już na 300mg. Marzę o posprzątaniu mieszkania,a tu dupa. . . W pracy jestem jakiś rozmyty. Brałem również 300mg Wellbutrinu wcześniej ale zszedłem na 150mg, bo nie wiedziałem co mnie tak osłabia. Trochę namieszałem. Mam wizytę u psychiatry w środę. Najgorsze jest uczucie ciężkich dłoni i spowolniona mowa. Zawsze mówiłem szybko i wszędzie mnie było pełno... Masakra. Dziękuję , że odpisałaś Elfrid. Poradź coś jak możesz. Czuję się rozbity. :( Potrzebuję rozmowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

littentree, Nie chciałbyś, bo potem przychodzi kac finansowy, moralny i zawsze zjazd w dół. Bierzesz dalej paroksetynę i odstawiłeś karbamazepinę?

 

 

Hej,

 

Byłem dzisiaj u psychiatry. Biorę z powrotem 80mg na dobę Paro i 600mg Karbamazepiny. Odstawiłem Wellbutrin, bo nasilał lęki i natrętne myśli, na dodatek mnie rozbijał. Karbamazepine będę brał na noc.

 

-- 22 sty 2014, 20:29 --

 

littentree, Nie chciałbyś, bo potem przychodzi kac finansowy, moralny i zawsze zjazd w dół. Bierzesz dalej paroksetynę i odstawiłeś karbamazepinę?

 

 

A Ty jakie LPD zażywasz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

littentree, Nie chciałbyś, bo potem przychodzi kac finansowy, moralny i zawsze zjazd w dół. Bierzesz dalej paroksetynę i odstawiłeś karbamazepinę?

na co Ty tą kasę wydawałeś, bo może nie świadczy to od razu o manii a po prostu o normalnym życiu po okresie doliny? Ja akurat z kontrolą wydatków nie mam problemu, ale jak wypiję piwko, czy dwa to chce większej jazdy: alku, zabawy i lekkiego high-a, ale też bym tego niczym nienormalnym nie nazwał zwłaszcza, że wiem, że to przez alk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

littentree, Nie chciałbyś, bo potem przychodzi kac finansowy, moralny i zawsze zjazd w dół. Bierzesz dalej paroksetynę i odstawiłeś karbamazepinę?

na co Ty tą kasę wydawałeś, bo może nie świadczy to od razu o manii a po prostu o normalnym życiu po okresie doliny? Ja akurat z kontrolą wydatków nie mam problemu, ale jak wypiję piwko, czy dwa to chce większej jazdy: alku, zabawy i lekkiego high-a, ale też bym tego niczym nienormalnym nie nazwał zwłaszcza, że wiem, że to przez alk.

 

 

Właśnie tak mi się wydaje. Tak jak napisałeś. Zaczęło się normalne życie , a ja się przestraszyłem , że to może być mania. :( Z powrotem wchodzę na poprzednią dawkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

littentree, Nie chciałbyś, bo potem przychodzi kac finansowy, moralny i zawsze zjazd w dół. Bierzesz dalej paroksetynę i odstawiłeś karbamazepinę?

na co Ty tą kasę wydawałeś, bo może nie świadczy to od razu o manii a po prostu o normalnym życiu po okresie doliny? Ja akurat z kontrolą wydatków nie mam problemu, ale jak wypiję piwko, czy dwa to chce większej jazdy: alku, zabawy i lekkiego high-a, ale też bym tego niczym nienormalnym nie nazwał zwłaszcza, że wiem, że to przez alk.

 

W ciągu trzech tygodni wyjazdy dwa razy do Warszawy, raz Berlin + Katowice. Tu bardziej chodzi o potrzebę bodźców, poza tym to wszystko dzieje się bardzo szybko, bez żadnego wglądu i refleksji. Jak do Warszawy to samolotem, jak hotel to pięciogwiazdkowy.

Co z rozsądkiem?. W grudniu byłem ostatni miesiąc w pracy, bez żadnych nowych perspektyw. Nie wiedziałem gdzie, kiedy i za ile zacznę nową pracę. Łączna kwota wydatków w grudniu przekroczyła dwukrotnie moje wynagrodzenie. Poza tym byłem w ciągłym ruchu. Teatr, kino, knajpy. Spałem po 3h na dobę, najczęściej 5-8 rano. Dopiero 800mg karbamazepiny po tygodniu wszystko przystopowało.

Reasumując - nie chodzi o same wydatki, które są niepotrzebnie rozrzutne, ale szereg innych objawów. Od zmniejszonej potrzeby snu po pęd do akcji, żeby tylko się coś działo, żeby "nie stać w miejscu"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

elfrid, to co piszesz brzmi dla mnie przekonująco. Trochę tego za dużo było i te hotele 5 gwiazdkowe, kiedy tak naprawdę w nich tylko śpimy- bez sensu. Emocje przeważyły nad rozsądkiem, domyślam się, że człowiek wówczas nie ma nad tym kontroli a wszystko dzieje się samo :time:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masakra elfrid. Takiej jazdy to ja nigdy nie miałem... Współczuje.

 

-- 26 sty 2014, 18:05 --

 

littentree, Nie chciałbyś, bo potem przychodzi kac finansowy, moralny i zawsze zjazd w dół. Bierzesz dalej paroksetynę i odstawiłeś karbamazepinę?

na co Ty tą kasę wydawałeś, bo może nie świadczy to od razu o manii a po prostu o normalnym życiu po okresie doliny? Ja akurat z kontrolą wydatków nie mam problemu, ale jak wypiję piwko, czy dwa to chce większej jazdy: alku, zabawy i lekkiego high-a, ale też bym tego niczym nienormalnym nie nazwał zwłaszcza, że wiem, że to przez alk.

 

W ciągu trzech tygodni wyjazdy dwa razy do Warszawy, raz Berlin + Katowice. Tu bardziej chodzi o potrzebę bodźców, poza tym to wszystko dzieje się bardzo szybko, bez żadnego wglądu i refleksji. Jak do Warszawy to samolotem, jak hotel to pięciogwiazdkowy.

Co z rozsądkiem?. W grudniu byłem ostatni miesiąc w pracy, bez żadnych nowych perspektyw. Nie wiedziałem gdzie, kiedy i za ile zacznę nową pracę. Łączna kwota wydatków w grudniu przekroczyła dwukrotnie moje wynagrodzenie. Poza tym byłem w ciągłym ruchu. Teatr, kino, knajpy. Spałem po 3h na dobę, najczęściej 5-8 rano. Dopiero 800mg karbamazepiny po tygodniu wszystko przystopowało.

Reasumując - nie chodzi o same wydatki, które są niepotrzebnie rozrzutne, ale szereg innych objawów. Od zmniejszonej potrzeby snu po pęd do akcji, żeby tylko się coś działo, żeby "nie stać w miejscu"

 

 

Hej Elfrid,

 

Jak tam samopoczucie? U mnie zmiany. Z 80mg paro zszedłem na 50mg + 10mg Escitalopramu + 200mg tegretolu na dobę. Dzisiaj jednak zadzwoniłem do mojej psychiatry, bo zauważyłem , że po zażyciu Tegretolu słabną mi ręce, mam duszność w klatce piersiowej i senny jestem. Niech szlag trafi to cholerstwo. Powiedziała, ze mam odstawić i jutro się z nią skontaktować. Nie jestem już w stanie dokończyć sprzątania mieszkania. SSRI biorę od 2008 roku, dopiero pod koniec 2013 psychiatra zaczęła kombinować ze stabilizatorami, no i mam, czuję się jak przejechany karton po nich. Miałeś podobne odczucia po karbie? Odstawiam to świństwo, czuję , że bardziej mi szkodzi niż pomaga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

neurotop włączony jako stabilizator. jedyny niuansik jakoś szczególnie odbity w fizyczności to rozsadzanie bani specyficznym bólem, zwłaszcza podczas leżenia, po wyjściu lub w trakcie wejścia w sen. jakieś zauważalne interakcje z alkoholem występują?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×