Skocz do zawartości
Nerwica.com

SERTRALINA (ApoSerta, Asentra, Asertin, Miravil, Sastium, Sertagen, Sertralina Krka, Sertranorm, Seraloft, Stimuloton, Zoloft, Zotral)


shadow_no

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

103 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      59
    • Nie
      27
    • Zaszkodziła
      17


Rekomendowane odpowiedzi

Czy podniesienie poziomu dopaminy w takim wypadku ma jakiś pozytywny wpływ na lęki i tolerowanie stresu?

 

-- 04 sty 2014, 16:24 --

 

I w ogóle jakie efekty może przynieść mi dopaminowe działanie sertraliny w dawce 200mg?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy podniesienie poziomu dopaminy w takim wypadku ma jakiś pozytywny wpływ na lęki i tolerowanie stresu?

 

-- 04 sty 2014, 16:24 --

 

I w ogóle jakie efekty może przynieść mi dopaminowe działanie sertraliny w dawce 200mg?

Większa motywacja, większa chęć do działania, aktywizacja, lepsze samopoczucie

co do lękow to nie wiem czy dopamina ma na to jakiś wpływ

 

-- 04 sty 2014, 16:38 --

 

chociaż z tego co pamiętam jak kiedyś dostałem amisulpiryd w małych dawkach i pytałem lekarza czy to działa przeciwlękowo to stwierdził że tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ladywind łal juz po tygodniu poprawy?? A jak z koncentracją? Mialas może podwyzszone napięcie i nasilone obsesje na początku?

 

Tak było ,po tygodniu odczulam realną poprawę w nn . Pamiętam że z początku nasiliły mi się obsesje ale po tygodniu zaznalam blogiego spokoju i miałam w swe myśli lepszy wgląd ,nie zapetlalam się w nie za bardzo .

Funkcje poznawcze takie jak koncentracja bardzo mi się wtedy poprawily ,mogłam w spokoju obejrzeć sobie film czy skupić się na pracy .

Ocd strasznie zaburza koncentracje i robi kisiel z mózgu

 

-- 04 sty 2014, 17:52 --

 

Czy przy zwiekszeniu dawki pojawiaja sie objawy niepizadane tak jak na poczatku brania leku?

Mogą się pojawić ale nie muszą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To już wiem dlaczego tylko na tym leku ciągnie mnie trochę do moich hobby. A brałem już citalopram, paroksetynę, wenlafaksynę, mirtazapinę, mianserynę, trazodon, amisulpryd, amityptylinę, perazynę, kwetiapinę.

 

-- 05 sty 2014, 11:20 --

 

Biorę 200 sertraliny, mogę to podzielić na dwie dawki? Zmieni to coś? Może wyeliminuje lekką zamułę którą mam po takiej dawce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To już wiem dlaczego tylko na tym leku ciągnie mnie trochę do moich hobby. A brałem już citalopram, paroksetynę, wenlafaksynę, mirtazapinę, mianserynę, trazodon, amisulpryd, amityptylinę, perazynę, kwetiapinę.

 

-- 05 sty 2014, 11:20 --

 

Biorę 200 sertraliny, mogę to podzielić na dwie dawki? Zmieni to coś? Może wyeliminuje lekką zamułę którą mam po takiej dawce.

 

Zazdroszczę wzrostu motywacji-ja wręcz odwrotnie-nic mnie nie pociąga. Mam nadzieję, że 200mg mi da kopa :)

 

Ja bym nie dzieliła dawki-szczególnie jeśli masz problemy ze snem, branie wieczorem może uniemożliwić zaśnięcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 5 dni mam wizytę u psychiatry, dlatego chciałam się Was zapytać czy sertrę zawsze się zwiększa? Od czego to zależy?

Ja chyba nie chciałabym zwiększać dawki, myślę że ta jest ok, że przy dłuższym stosowaniu (biorę dopiero 3 tyg) mogłaby mi pomóc. Jestem w trakcie rewolucji życiowej i obawiam się, że wchodzenie na większe mg mogę mieć problem z adaptacją.

Wiadomo, psychiatra mądrzejszy, jednak sugestie pacjentów są priorytetem?

To będzie moja druga wizyta u pani dr, jest w dość sędziwym wieku i wspominając nasze pierwsze spotkanie - jest wszechwiedząca. Nie chcę się opierać na wiedzy zaczerpniętej z internetu a na research materiałów naukowych to ja nie mam siły. Dlatego Was chcę zapytać, czy jeśli nie będzie chciała słuchać o pozostaniu przy tej dawce to.... no właśnie. Co byście zrobili?

Jestem w bardzo skomplikowanej sytuacji życiowej, za chwilę wszystko ulegnie zmianie i znajdę się w miejscu, którego nie znam, całkiem sama, proszę o zrozumienie. Depresja sama w sobie jest ciężka, tutaj dojdzie poradzenie sobie samej w nieznanym miejscu. Jak mi mają dojść lęki spowodowane lekami... tego się obawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam sie czy jest mozliwe ze przez to ze bralam sertraline zaraz na drugi dzien po fluoksetynie bez zadnej przerwy nie narobilo jakiegos zamieszanian w moimnsystemie nerwowym.dziwne ze zawsze na mnie dzialalyb leki ab teraz tak dziwnie moze przez to ze fluoksetyna ma dlugi okres poltrwania zbieglo to sie z tym ze fluoksetyna schodzila z organizmu i mialam skutki ostawienne i dlatego tez sertralina jakos narazie nie dziala ,nie wiem czy wiecie o co mi chodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 5 dni mam wizytę u psychiatry, dlatego chciałam się Was zapytać czy sertrę zawsze się zwiększa? Od czego to zależy?

Nie zawsze, bierze się najmniejszą dawkę, która pomaga. Jeżeli po standardowej dawce leczniczej nie ma zadowalającej poprawy to wtedy można rozważać zwiększenie dawki. Dotyczy to wszystkich leków, nie tylko sertraliny.

 

-- 05 sty 2014, 18:39 --

 

Ja chyba nie chciałabym zwiększać dawki, myślę że ta jest ok, że przy dłuższym stosowaniu (biorę dopiero 3 tyg) mogłaby mi pomóc.

Przecież lekarz Cie nie zmusi do wzięcia większej dawki, skoro po tej jest dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lunatic, dzięki za odpowiedź,

jasne, zgodzę się, że nikt mnie do niczego nie zmusi. Mnie po setalofcie nie jest ani lepiej, ani gorzej. Dobrze się czuję, w sensie nie odczuwam skutków ubocznych o jakich piszą tutaj niektórzy, a czego się ogromnie cieszę.

Czułam się na początku fizycznie jak po amfie, ale to naprawdę szybko minęło. Do tej pory wolniej myślę. To jest "niczem", ale.. w obliczu perspektyw nowych, dużych zmian nie chcę przechodzić paraliżującego lęku.

A jak mimo to, stara doświadczona dr-na taką trafiłam-powie mi, że podnosi, to co? lunatic - pozostać przy 75 od jakiej zaczynałam i przy jakiej się już nie boję, a zwiększyć dopiero, jak uznam za stosowne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reiben, benzo bierz tak rzadko jak to tylko możliwe. Reszta super, choć trazodon działa marnie na depresję, ale zwykle dobrze na sen. Do sertraliny polecam mianserynę, czuję się dzięki niej jak facet mimo leku SSRI, no i sen reguluje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

depresja. tak, zaczynałam od 75, dr stwierdziła że takiej potrzebuję. To długa historia, moje zaniedbanie.

Mam za sobą długie okresy... hmm napiszę krótko- ciężką depresję.

Teraz to mi wszystko wali. Od takiej chciała zacząć, ja nawet nie wiedziałam przed wizytą u niej od jakich się zaczyna. Dopiero po wykupieniu leku przeczytałam w ulotce, stąd moje pierwsze posty -z obawy przed tak dużą dawką startową.

Zdecydowałam się brać według zaleceń. Ułożyło się dobrze,

bez jakichś cięższych historii. Jedynie co, to na początku (naprawdę parę pierwszych dni) czułam się dziwacznie. Teraz jest fizycznie w porządku. Jem normalnie, jakbym łykała witaminę C

renee- nie zrozum mnie źle. Ja nie jęczę, że się boję zwiększyć dawkę.

Tu się rozbija o to, że czeka mnie ogromna zmiana, taka w której zdrowy człowiek miałby obawy.

A jeśli ja taką zmianę mam brać na klatę i dodatkowo przechodzić jakieś fazy związane ze zwiększoną dawką.... noo tylko tego się boję. Nie chciałabym tu na ogólnym pisać szczegółów ale lęk mam, bo czuję, że to czas nieodpowiedni na żonglowanie lekami.

 

przechodził to ktoś? psychiatra chce zwiększyć dawkę / zmienić lek a Ty robisz po swojemu?

dzięki za odp

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×