Skocz do zawartości
Nerwica.com

SERTRALINA (ApoSerta, Asentra, Asertin, Miravil, Sastium, Sertagen, Sertralina Krka, Sertranorm, Seraloft, Stimuloton, Zoloft, Zotral)


shadow_no

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

103 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      59
    • Nie
      27
    • Zaszkodziła
      17


Rekomendowane odpowiedzi

1507 jesli chodzi ci o uboczne działanie tego leku to ja nie czulem wyobcowania ale tylko wpadałem w kiepski nastrój , i nie weim z resztą czy to przez działanie leku , czasem jednak czuje sie nieswojo np wtłocznych miejscach ale teraz to nie nasila sie jak niegdys... kiedys było ciezko , luxeta pomaga tłumic strach i to wyobcowanie o którym mówisz to poczucie bycia innym ,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja Luxete biorę od ponad roku (wcześniej przez dwa lata byłam na Asentrze), najpierw brałam 25mg, potem zwiększyłam do 1 tabletki, potem znów pół, a teraz musiałam wrócić do całej, bo znów się źle czułam... boję się, że się od niej uzależniłam... 'podobno' nie można, ale ja czuję się z nią psychicznie związana! Próbowałam chyba już z trzy razy ją odstawić, ale na drugi dzień dopadały mnie zawroty głowy, walenie serca, pocenie i czarne myśli..

 

Czy komuś z Was udało się definitywnie odstawić Luxetę? Jeśli tak, to jakim cudem ;)

 

Wczoraj miałam zakręcony dzień i zapomniałam wziąć tabletki. Już wieczorem paskudnie się czułam. Czy przy odstawianiu lub zmniejszaniu dawki macie takie dziwne uczucie, że jak gwałtownie się poruszycie lub popatrzycie w prawo, to przez moment zaczyna wam walić serce, a w jego takt walić w głowie i szumieć w uszach? to trwa może trzy, cztery uderzenia, ale jest strasznie otępiające i nieprzyjemne... mnie to przeraża :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim.

Dwa razy w życiu brałam zoloft. Bardzo dobrze na mnie działał.Czułam się doskonale, pelna energii, bez niepokojów. Skutkami ubocznymi były jedynie szumy i błyski w głoiwe, ale nic strasznego w porównaniu z cierpieiem psychicznym jakie doznawałam zanim zaczęłam brać ten lek. Lek odstawiłam miesiąc temu. Od kilku dni nie wiedzieć czemu ale znowu czuję się potwornie. Jest mi wszędzie źle, ciągle chce mi się ryczeć, mam potworne lęki. zastanawiam się czy to po odstawieniu leków, czy moze powrócił mój dawny stan, albo może efekt uboczny odstawiania leków pscyhotropowych...

Jest mi znowu źle. Dobrze, że mam Was...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kilka miesięcy z asentra przez coaxil i znowu asentra w dawce 200 rano, było ok jak było lekko w życiu, jak zaczely sie schody w pracy i nieporozumienia/rozpad rodziny wszystko wrocilo, od dziennej senności i otumanienia, do lęków, bezsenności nocą i przeróżne somatyczne objawy od nadciśnienia zaczynając.... także Asentra dobra jest jak generalnie spokojnie dookoła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej!

Biore setaloft od 3 dni czuję lekką poprawę ale nadal odczuwam lęki czy setaloft mi pomoże? :roll: biorąc setaloft 2 dnia gdy wyszłam na miasto nadal odczuwałam lęk i chłód na samej górze głowy czy ktoś miał takie samo uczucie :?: Prosze o odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MagdalenkaBMW to typowe reakcja na lek tzw efekty uboczne, które miną po około 3 tygodniach xanax zapewne dostałaś na złagodzenie tych właśnie objawów bo potrafią dać nieźle w kość na początku pamiętaj tylko, że xanax bardzo uzależnia i nie zaleca się go brać na dłuższą metę to raczej lek stosowany doraźnie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy komuś jeszcze pomogła Luxeta na lęki i spadki nastrojów oraz natrętne myśi?

 

 

Tak, luxeta bardzo mi pomogła. Nie wierzyłam w ogóle ze pomoże, wierzyłam jedynie w seroxat. A pomiesiącu brania luxety zobaczyłam nareszcie świat jakiego nie widziałam od 17 lat. Biorę luxete już od 4 miesięcy, n apoczatku efekt brania byl silniejszy, teraz juz zmalał, ale i tak jest o niebo lepiej niz bylo bez lekow. Kiedy budze si erano i patrze w okno czuje sie milo, nie jestem smutna, nie rozpamietuje przeszlosci, mam motywacje do dzialania. Kiedys mialam w glowie natlok mysli, a teraz to jest o niebo mniejsze, wiec na to tez luxet apomogla mi. Ale luxetanie zalatwi sprawy;) Źrodlo nerwicy i depresji jest w mojej glowie i dlatego ide na psychoterapie;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

prawdopodobnie bede bral 25mg lub nawet 12.5 jesli sa tak niskie dawki na napady glodu

 

Asentre lepiej brac rano czy wieczorem?

 

zapewne na poczatku dziala nasennie

ale czy przypadkiem pozniej nie aktywizuje

 

a nie chcialbym nagle przejsc z 2 tyg brania wieczorem na rano..bo to pewnie bedzie sie wiazala z objawami ubocznymi takiego przejscia..

a wlasnie a moze nie?

 

czy przechodzenie z brania wieczornego na ranne powoduje przejsciowe objawy uboczne?

 

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 9:51 am ]

po kazdej dawce depresantu jest lęk z odbicia...po miesiacu brania xanaxu moze to trwac ze 2 tyg :/ a po pol roku caly rok to nie jest zabawa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, jak jest maksymalna dawka setaloftu? ja biorę Asertin (to jest odpowiednik Setaloftu) w dawce 100 mg dziennie wieczorem. Pozdrawiam

 

ja biorę 200 mg - i na ulotce piszą że to jest max dla tego leku

 

działa na Ciebie ten asertin? jaka jest cena 30 tabletek asertinu na receptę z chorobami przewlekłymi ?

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorę Setaloft od 3 dni dopiero i nie mam za dużo uciążliwych skutków ubocznych. Ewentualnie lekkie zmęczenie, ale to było jak miałam wcześniej depresje i nic nie brałam, czasami mnie pomdli ale lekko.

Czekam tylko pare tygodni aż mam nadzieje, poczuje jakieś efekty.

To moje pierwsze leki na depresje. No i Mam nadzieje, że w moim przypadku trafione ;) Biore dodatkowo jeszcze Lerivon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorę Luxete 25mg trzeci dzień i czuje się nie specjalnie dobrze. Właściwie nie potrafię wywnioskować, który lek na mnie tak działa, ponieważ zażywam jeszcze Dopamine 100mg w proszku. Działanie jest na początku nijakie, potem pojawił się uderzenia zimna i gorąca, ogólne rozbicie i trudności w koncentracji. Zdolność psychoruchowa jest ograniczona. Aktualnie mam napady euforii i ogromnych stanów depresyjnych. Pustak w głowie chociaż chciałoby się napisać o wiele więcej. Okropnie wypadają mi włosy. Obserwuje dalej co się będzie działo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam po okolo rocznej przerwie powrocilam do tego leku,w pierwszych dniach po zazyciu zaczelam sie strasznie trzesc i mialam nasilenie atakow w obecnym 4 dniu czuje sie jak na rauszu aloe musze przyznac ze mysli mnie nie nachodza,na calkowity efekt terapeutyczny czekam ;)))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×