Skocz do zawartości
Nerwica.com

Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?


LINA

Rekomendowane odpowiedzi

Czasem bywam, ale rzadko, tym bardziej, że ostatnio doszedł strach przed prowadzeniem samochodu z racji fizycznych dolegliwości nerwicy.

Czytałam na Twoim wątku o wywoływaniu objawów chorobowych i jest duże prawdopodobieństwo, że masz rację, bo miałam okres w sowim życiu, że nie mogłam pooglądać w spokoju serialu np. na dobre i na złe, bo co chwila odczuwałam fizyczne objawy chorób, jakie na ten czas były poruszane w serialu. szlak.

Zawsze mogę Cię wesprzeć na odległość :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bigu888, może i spokój jest bezcenny ale ile nerwów by mnie kosztowało wykonanie tego rezonansu...a jak wyjdzie ze mam guza to tak sié załamie ze pewnie umrę szybciej niż mi to pisane....matko boska nie wiem co y było jakby rezonans coš wykazał.... A ja mam dziecko które ma 2,5 miesiąca a te wszystkie jazdy po porodzie mi sié zaczęły...

Narazie tabletki od psychiatry działają słabo....

Nie wiem co robič...:( całe dniemo tym myśle nie moge normalnie funkcjonować :(

Ja Ciebie DOSKONALE rozumiem!!!Wiem jak to jest czekać na wynik. Powinnaś jednak zrobić rezonans uważam. Znajdź taką placówkę, gdzie wynik jest od razu po badaniu - lekarz siedzi i od ręki ogląda. Dużo Ci da to badanie: jeśli wynik będzie dobry - no to możesz wykluczyć masę poważnych przyczyn. A jeśli by coś było nie do końca ok - to zaczniesz to leczyć-czym szybciej tym lepiej!!! Nie szukałem akurat o "śniegu w oczach", ale uwierz mi że miałem takie objawy neurologiczne, że byłem PEWIEN że coś MUSZĘ mieć coś złego w mózgu!!! Zrobiłem rezonans i nic!!! Czyściutko!!! Objawy minęły kilka dni po badaniu - czego to dowodzi?? Owszem, zdarza się że wracają ale już się ich nie boję. Zrób to badanie mówię Ci! Może się okaże, że nie potrzebujesz leków od psychiatry bo wszystko minie!!!

 

-- 02 sty 2014, 22:07 --

 

Dopplera żył i tętnic NOG, od pachwin w dół ;) ja nie mam nawet sinych nog itp ani zylakow czy cos takiego. poprostu był czas, że mialam mrowienie w nogach ;/ i sie wystraszylam i polecialam i badania mialam itp + ten doppler ( nic nie wykazał, to uczucie było przez dyskopatie eee... odcinka S1/L5 (?)) chodze na basen i nogi czuje.

Moze to co wyszlo to przepuklina ? albo jakiegos flaka widac ;/? Nie wiem, napisze zaraz mejla czy do wizyty mozna dodac usg brzucha. Ja mam niby to jelito drażliwe ( fakt, jest egzamin, latam do toalety jak głupia , wchodze na sale, zaczynam pisac , nic.... jak rękal odjal, zajecie głowy najlepszy stoperan.... ale nawet usg mi nikt nie wykonal, poprostu babka dala lekarstwo i koniec, i tak sie zastanaiwam, skoro mam to od klasy maturalnej... obecnie mam 23 lata to moze mi juz tam sie obcy uformowal :() w normalny dzien , sniadanko, herbatka i 3.2.1... toaleta i spokoj i tak ciagle :D nic dziwnego tam nie ma wg mnie... wiec moze jeszcze NIE TEN rak.... zobaczymy co powie ten Pan od USG bo on nie tylko radiolog. z Nogami pomogl, zobaczymy co teraz ;) ale schiza juz jest :D ze to uciska i boli ;)

 

EDIT

"stosowanie antykoncepcji zmniejsza ryzyko rozowju raka jajnika, endometrium i w jakims stopniu jelit bo coś z kwasami robi ( nie pamietam)) :D takze jak nie w jedna to w druga :D

Postaraj się SŁUCHAĆ dobrych rad Księżniczko: skończ z hormonalną antykoncepcją bo to jest coś, co może Ci POWAŻNIE zaszkodzić!!! To co Ci wystaje to jak pisałem 99% NIC!!! Jesteś mega szczupła i to co Ci wystaje to może być pasmo mięśniowe, żyła - kawałek Ciebie po prostu!!! Nie masz tłuszczyku więc wszystko widać! Przecież Cię to nie boli więc to nie jest przepuklina ani guz żaden. Skieruj swoje myśli na coś co może faktycznie Ci zaszkodzić i wyeliminuj to jeśli zależy Ci na zdrowiu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Postaraj się SŁUCHAĆ dobrych rad Księżniczko: skończ z hormonalną antykoncepcją bo to jest coś, co może Ci POWAŻNIE zaszkodzić!!! To co Ci wystaje to jak pisałem 99% NIC!!! Jesteś mega szczupła i to co Ci wystaje to może być pasmo mięśniowe, żyła - kawałek Ciebie po prostu!!! Nie masz tłuszczyku więc wszystko widać! Przecież Cię to nie boli więc to nie jest przepuklina ani guz żaden. Skieruj swoje myśli na coś co może faktycznie Ci zaszkodzić i wyeliminuj to jeśli zależy Ci na zdrowiu."

 

Dobrze, ale ja nadal nie wiem co jest złego poza zakrzepica. Zanim przyjmowałam tabletki musialam podczas okresu jeśc ketonal i mialam torbiele na jajnikach. Wiem ze to hormony i blokują jajeczkowanie --> coś co jest naturalnym zjawiskiem w organizmie czyli ok, sa zle bo uposledzają moj organizm. Ale poza zakrzepica co mi grozi ?

a stosując je nie mam torbieli ani nie jem ketonalu. Poza tym niby chronia przed kilkoma rodzajami raka ale pogarszaja statystyki jesli chodzi o raka szyjki macicy oraz piersi. Wiec wychodza nadal na 0 wg mnie. Co jeszcze zleego robią tabletki ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Postaraj się SŁUCHAĆ dobrych rad Księżniczko: skończ z hormonalną antykoncepcją bo to jest coś, co może Ci POWAŻNIE zaszkodzić!!! To co Ci wystaje to jak pisałem 99% NIC!!! Jesteś mega szczupła i to co Ci wystaje to może być pasmo mięśniowe, żyła - kawałek Ciebie po prostu!!! Nie masz tłuszczyku więc wszystko widać! Przecież Cię to nie boli więc to nie jest przepuklina ani guz żaden. Skieruj swoje myśli na coś co może faktycznie Ci zaszkodzić i wyeliminuj to jeśli zależy Ci na zdrowiu."

 

Dobrze, ale ja nadal nie wiem co jest złego poza zakrzepica. Zanim przyjmowałam tabletki musialam podczas okresu jeśc ketonal i mialam torbiele na jajnikach. Wiem ze to hormony i blokują jajeczkowanie --> coś co jest naturalnym zjawiskiem w organizmie czyli ok, sa zle bo uposledzają moj organizm. Ale poza zakrzepica co mi grozi ?

a stosując je nie mam torbieli ani nie jem ketonalu. Poza tym niby chronia przed kilkoma rodzajami raka ale pogarszaja statystyki jesli chodzi o raka szyjki macicy oraz piersi. Wiec wychodza nadal na 0 wg mnie. Co jeszcze zleego robią tabletki ?

A Ty naprawdę uważasz, że zakrzepica to mały problem?? Wiesz że zakrzep w tętnicy/żyle może zabić w ciągu paru sekund nie dając przedtem najmniejszych objawów?? Zakrzepica to jest MEGA problem, uwierz mi Ketonal przy tym (jego skutki uboczne) to nic. O innych skutkach antykoncepcji hormonalnej nawet nie wspominam bo zakrzepica jest już tak wielkim zagrożeniem, że uważam to za bezcelowe. Powiem Ci tylko, że bardzo częstym skutkiem ubocznym jest również depresja i nerwica. Już samo to skutecznie powinno Cię odstraszyć. Wychodzi na to, że Ty się aż tak nie boisz o swoje zdrowie, czyli nie aż taki z Ciebie hipochondryk jak np. ja:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bigu888 :) ze mnie kobieta próżna chyba, bo zauwazylam że poza chłoniakiem, wmawiam sobie choroby ktore mogą mnie oszpecic albo takie przy ktorych będę długo cierpieć. Jakoś zakrzepica nie robi mi, skoro mialam badania dość niedawno :) U mnie główna schiza to rak jelit, jajnika , jezyka ;) a ze mi dzien w dzien bulgocze w tym brzuchu to placze co noc nie tyle ze juz umieram, co własnie ze będe miala stomie ;) albo utna mi jezyk itp..... paranoja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rano jak wstawalam strasznie mrowily i bolaly mnie nogi takie bardzo dziwne uczucie, rozchodziłam to i w ciagu dnia nic, ;) no i poszlam na tego dopplera ddimery itp i to nie to ;) okazalo się ze to zwęzenie kręgów lędzwiowych i basen sprawia ze nogi czuję ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bigu888 :) ze mnie kobieta próżna chyba, bo zauwazylam że poza chłoniakiem, wmawiam sobie choroby ktore mogą mnie oszpecic albo takie przy ktorych będę długo cierpieć. Jakoś zakrzepica nie robi mi, skoro mialam badania dość niedawno :) U mnie główna schiza to rak jelit, jajnika , jezyka ;) a ze mi dzien w dzien bulgocze w tym brzuchu to placze co noc nie tyle ze juz umieram, co własnie ze będe miala stomie ;) albo utna mi jezyk itp..... paranoja.

Ty mnie Księżniczko nie rozumiesz: zakrzepicę nie koniecznie musisz czuć i nie zawsze da się ją wybadać! Chodzi o to, że jest bardzo groźna dla zdrowia i życia. Antykoncepcja hormonalna przyczynia się do jej powstania, zostało to udowodnione już w latach 60-tych. Powinnaś wziąć to pod uwagę bo jeśli Cię ona nie zabije to obawiam się że Cię nie wzmocni;) Po udarze niedokrwiennym też może ucierpieć Twój wygląd którym tak się przejmujesz - a to właśnie jedno z następstw zakrzepicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bigu ;) nadal sie pytam, to co z moimi torbielami ? ciaza zwieksza bardziej szanse na zakrzpice niz tabsy :) 30/100000 a ciaza 60, poza tym sa jakies objawy zakrzepicy jak kolor nog, zylaki itp itd. teoretycznie by cie coś bolalo dzien w dzien i wiedziałbys ze jak przyjmiesz jakis lek po ktorym obajwy bolu ustanaale np utna ci noge ale dzieje sie to w 30 przypadkach na 10000000 to wolalbys cierpiec codziennie ? (glupi przyklad ale porownywalny, lepiej zeby mi ucieli jajniki czy mozliwosc nikla zejsc na zakrzepice (KTORA BADALAM)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bigu888, raczej pierwszy raz słysze ze nabawisz sie zakrzepu w ciagu paru sekund. Chyba z zatorowościa płucna Tobie się pomyliło :roll:

Nie napisałem, że zakrzepica tworzy się w kilka sekund tylko że zabija w kilka sekund - to różnica.

 

-- 03 sty 2014, 16:36 --

 

Bigu ;) nadal sie pytam, to co z moimi torbielami ? ciaza zwieksza bardziej szanse na zakrzpice niz tabsy :) 30/100000 a ciaza 60, poza tym sa jakies objawy zakrzepicy jak kolor nog, zylaki itp itd. teoretycznie by cie coś bolalo dzien w dzien i wiedziałbys ze jak przyjmiesz jakis lek po ktorym obajwy bolu ustanaale np utna ci noge ale dzieje sie to w 30 przypadkach na 10000000 to wolalbys cierpiec codziennie ? (glupi przyklad ale porownywalny, lepiej zeby mi ucieli jajniki czy mozliwosc nikla zejsc na zakrzepice (KTORA BADALAM)

Wiesz, jak chce się mieć potomka to się ryzykuje ale przynajmniej warto! Natomiast żeby nie zajść w ciąże są też inne sposoby więc dlaczego wybierać tak niebezpieczny i groźny dla życia/zdrowia jak antykoncepcja hormonalna?? Powtarzam: nie ma badań na zakrzepicę, badania krwi jedynie określają stopień skłonności do niej. Udowodnionym w latach 60-tych faktem jest duży wpływ na zakrzepicę antykoncepcji hormonalnej. Zakrzep może się zrobić w każdym miejscu układu krwionośnego, a chyba nie robiłaś badań wszystkich naczyń krwionośnych w całym organizmie??? Bo nie ma takich!!! Zakrzep powstać może....wszędzie!!! Zablokuje przepływ krwi do mózgu-udar niedokrwienny, zablokuje jedno z naczyń wieńcowych-zawał, dostanie się do serca-śmierć, itd.....itd....Nie mam zamiaru Cię straszyć, chcę tylko Cię ostrzec zanim będzie za późno. Dlaczego nie zmienić tego co można zmienić a co naprawdę Ci szkodzi?? Spytaj ginekologa to Ci powie jak można zaradzić torbielom. Rozwiązaniem na ból głowy nie może być jej odcięcie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde, mialas moze albo znasz kogos kto mial napady zmeczenia? ja w sumie w ciagu dnia nic nie robie a dzis jestem senny, spalem 6h i powinno wystarczyc, ale moze za duzo siedze w jednym miejscu..hm?
Hej,

miałam podobnie za pierwszym razem, ale wtedy też niestety miałam objawy depresji, więc może gdzieś w tych rejonach musiałabyś szukać, ewentualnie może zbadaj tarczycę, ona daje objawy zmęczenia i to znacznego i daje też objawy nerwicy, więc :?:

Ja jestem po wizycie u psychoterapeuty, odczucia mam bardzo mieszane... :roll:

Czułam się skrępowana opowiadaniem o osobach mi bliskich, tak jakbym ich obgadywała, a tego nie lubię robić najbardziej. Czy to normalne odczucia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej wszystim, jestem nowa to moje pierwsze forum dziwnie mi sie pisze bo wiem ze sobie wszystko wmawiam. ALe spodobal mi sie temat.

 

Jakie choroby sobie przyposuje? - Wszystkie.

 

Ostatnio na rękach wyszła mi żyła więc uznałam ze mam zator żylny, czytałam o tym w internecie przy czym trzęsły mi się ręce tak strasznie się bałam. Samo zeszło.

Często mnie bolą oczy gdyż mam alergię na odchody roztoczy, więc pewnego pieknego dnia myslalam ze mam atak jaskry gdzie beda u 2 okulistów stwierdzono tylko przekrwienie oczu. Pani okulista uznała ze mam jedno oko większe wiec gdy śpię boję się ze to oko dostanie jeszcze większego wytrzeszczu.

Po pewnym wysiłku fizycznym miałam zwyczajne zakwasy, ale ból był taki ze chodzic nie mogłam więc myslałam iż mam zapalenie mięśni. Ostatnio nawet siniaka na ciele miałam i prawie zawału dostalam bo uznałam ze za długo nie schodzi więc pewnie jestem na coś chora. :zonk:

A niech mnie lewa ręka boli czy w klatce piersiowej to od razu myslę że mam zawał :) Chociaż wiem że tak mam że to jest spowodowane zatrzymaniem gazów, więc wtedy się uspokajam. Wmawiałam sobie również anemię ale wyniki miałam super. Hiva równiez ale przeciez nie mam podstawy żeby robic wyników. Teraz nastal okres gdy myślę ze oslepnę bo mnie oczy bolą. Najlepsze jest to że gdy przestaje o tym myslec to automatycznie zapominam o tym ze cokolwiek mam z oczami. Jest to bardzo męczące. Gdy cos mnie boli, mam jakies zmiany skorne od razu się trzęse serce mi szybko bije dostaje paniki i szperam po internecie. Z jednej strony to jest smieszne co ja wyprawiam i mam tego swiadomosc ze nic mi nie jest ale i tak dalej zachowuję się tak samo. :hide::zonk::hide:

 

Pozdrawiam wszystkich forumowiczów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie dziewczyny, chyba zrobie sobie dzisiaj mala posiadowke na forum:/

 

Hiszpanko mnie tez czasem bardzo smiesza moje ,,choroby" i kiedy bol mija stwierdzam, ze jestem calkowicie zdrowa i wszystko sobie wmowilam. Jednak niestety, caly czas, gdzie w glowie mam uczucie, ze cos jednak moze byc nie tak? :why: Skutek: ciagle podejrzliwosc wobec lekarzy, szperanie w internecie i robi sie coraz gorzej.

 

Ksiezniczko jak u Ciebie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej Ellwe :*

Lipa, co ide pod prysznic ogladma mojego "guza" najzabawniejsze ze jak wciagam brzuch to nic nie ma , a jak wypycham to widze. I teraz w glowie tylko rak jelit albo jajnika. Chociaz na jajnik to za wysoko.

Plakalm dzisaj pol dnia. wstalam i z pizamy wyszlam dopiero o 16 bo TŻ zażądał obiadu, a posprzatal i zakupy porobil to trzeba było. SMutek mnie też ogarnia ze niedługo koniec wolnego i bedę musiała sobie od niego jechac na 2 tyg. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rak jelita tez mi co jakis czas wpada do glowy :why: o gdzie masz tego guza umiejscowionego? Zreszta, gdyby byl on widoczny, oznaczaloby, ze jest juz z Toba zle, tak logicznie rzecz biorac. Wiem jednak, ze logika to nie nasz hipciow mocna strona:P Ja dzisiaj caly dzien chodze w pizamie. Zlapalo mnie jakies przeziebienie (caly czas staram sie nie mylsec o zadnym chloniaku, ale to trudne :time: ), a na dodatek caly czas sie dusze, ale zauwazylam, ze jesli sie zapomne na chwile, to jest ok:)

 

Jak daleko masz do swojego faceta?:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×