Skocz do zawartości
Nerwica.com

Pytanie do Admina/Moderacji


Astro

Rekomendowane odpowiedzi

Limit rozmiaru pliku jest istotny tylko gdy emblemacik się wysyła na serwer forum. Ale można to obejść z korzyścią dla siebie i dla forum - wysłąć emblemat na inną stronkę i na forum wrzucić tylko odnośnik do zewnętrznego serwera. Może nim być imageshack.us lub cokolwiek co może pomieścić jakąś grafikę w sieci - 5 MB dołączane do konta pocztowego na wp.pl też wystarczy ;) No i rozmiar emblematu, nawet jeśli będzie więcej niż 100x100 to jeszcze nie tragedia ale kategorycznie nie może rozwalać układu strony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, trochę bardziej to zamotane.

W bazie mysql kiedy porównam zapytania z user_posts i ...post_text czasem posty mają wartość NULL. I tak np. w temacie mamy 21 postów z czego wyświetlanych jest 20 bo jeden ma wartość NULL, ale logicznie postów jest 21 co skrypt przetwarza na strony 1z2 i 2z2, kiedy otwieramy 2 z 2 mamy 'nie istnieją...' bo chociaż logicznie post jest, to faktycznie go nie ma.

Problem polega na tym, że mam do wykasowania ręcznie jakieś ~1500 nullowych postów. Dzisiaj wykasowałem ~400 co zaowocowało np. w temacie z nerwicy lękowej gdzie liczba stron była równa 827 a teraz mamy 814

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo null to magiczne stworzonko. Miałem też z tym problemy jak pisałem programiki w Javie szczególnie jakieś bazy. Wtedy nulle mi we wszystkim przeszkadzały i utrudniały. Można było sobie włosy z głowy powyrywać. To jakiś błąd tego który pisał skrypt do zliczania postów. Nie widząc kodu tylko mogę spekulować ale myślę że jest tam jakiś indeks odpowiadający za posty i po prostu usuwając posty skrypt usuwał je z bazy a nie ruszał indeksu. I z tego cały cyrk. Chyba że jakaś inna luka wyłaniająca się w szczególnych przypadkach... Jedno licho wie :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A te posty "zerowe" nie biorą się czasem z tego, że użytkownik do swojej ostatniej odpowiedzi dopisuje kolejną (pod swoim starym postem klika znów "odpowiedz"), zamiast wyedytować ją ? Może przez to teoretycznie powstaje nowa odpowiedź, a w rzeczywistości są one połączone ze sobą w jedną ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A te posty "zerowe" nie biorą się czasem z tego, że użytkownik do swojej ostatniej odpowiedzi dopisuje kolejną (pod swoim starym postem klika znów "odpowiedz"), zamiast wyedytować ją ? Może przez to teoretycznie powstaje nowa odpowiedź, a w rzeczywistości są one połączone ze sobą w jedną ?

 

Nie, skrypt skonstruowany jest tak, że po dodaniu kolejnego posta pod sobą, do jednego id przypisywane są jak by dwie treści. Natomiast zera dodają się do postów usuniętych (ale nie wszystkich...).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wiedziałam, że musi być jakiś problem z zaokrąglaniem, jakby różne wyniki w dwóch sposobach zliczania. Na skryptach się nie znam, ale wiem, że na innych forach długie tematy mają się dobrze, więc wierzyłam, że w końcu to rozwiążesz :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na skryptach się nie znam, ale wiem, że na innych forach długie tematy mają się dobrze, więc wierzyłam, że w końcu to rozwiążesz Mr. Green

Heh, ja też :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Nie iwem czy dobry dział wybrałem... ale mam taką opinie na temat "przenoszenia" tematów.

Uważam, że każdy z przypadków np. "Myśli samobójcze" powinien być potraktowany osobno, bo ktoś czegoś nie zauważy, bo to będziemy rozmawaić na dwa\trzy+ fronty i sie pogubimy w tym wszystkim.

Uważam, że to nie przelewki, jeżeli ktos pisze o myślach samobójczych i powinien zostać jego problem zostać rozpoznany osobno.

Ale to tylko moje zdanie :PP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bakus z jednej strony oczywiście zgadzam się z Tobą to bardzo newralgiczny temat jednak gdyby, każdy chciał pisać oddzielnie to po 1 takich tematów było by z milion, po2, nikomu nie chciało by się po raz enty zaglądać do kolejnego tematu o samobójstwach,

zebranie tego w jeden nie ma na celu umniejszenia tragedii jaką są próby samobójcze a połączeniu wszystkich tych, którzy przez to przeszli i mogą sobie wspólnie pomóc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myśle, że takie zdania "chce sie zabić, bo przegrałem zakłąd z kumplem" można by i przenieść. Jendnak jeżeli ktoś opisze sytuacje dogłębnie to wartoby osobno potraktować ten temat.

Napisałem to w momencie kiedy zorientowałem sie, że przeniesiono moj temat o moich myslach saomobójczych, który był obszerny i rzowinol sie do o ile dobrze pamietam 30 stron...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popieram, funkcyjni czasami przesadzają z przenoszeniem tematów. Np. problemy dotyczące szkoły mogą być obszerne, jeden się stresuje w szkole, inny boi się oceniania, jeszcze inny jest w szkole dręczony, a kolejna osoba tylko wspomina o szkole. To są zupełnie inne problemy. IMO takie scalanie w sytuacji, kiedy forum nie obsługuje wątkowania, zabija dyskusję.

 

Już pomijając, że "nie istnieją żadne posty dla tego tematu" zauważam głównie w przeniesionych tematach... (nadal - Tomek pisał, że naprawił, ale nadal ten błąd występuje)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×