Skocz do zawartości
Nerwica.com

Zanim zdiagnozujemy nerwicę...


tomakin

Rekomendowane odpowiedzi

Iść do prywatnego lekarza i powiedzieć że chcesz wyleczyć boreliozę, nie będzie chciał leczyć - nie płać tylko wyjdź. Kolo nie daje usługi, nie płacisz za nią i tyle. Swoją drogą, jeden pasek to MOGŁA być reakcja krzyżowa, tyle że miałeś na tyle specyficzny, iż ciężko wyczuć z czym. Faktem też jest, że paski często zostają długo po wyleczeniu, ponoć IgM też to dotyczy akurat w boreliozie. Inny fakt - masz objawy które NIE są objawami boreliozy, czyli np męty w ciele szklistym - to się w borelce nie zdarza, za to bardzo często właśnie w toksoplazmozie, która - rzadko bo rzadko ale jednak - powoduje takie objawy, jakie masz.

 

Z tego co lekarka zleciła, nie widzę większego sensu w robieniu testów na wątrobę - miałbyś kompletnie odjechane rozwolnienia i prawdziwą rewolucję w jelitach. Znaczy - każde badanie jest przydatne, nigdy nie wiadomo czy czegoś się nie póki się nie zbada, ale jak masz płacić z własnej kasy, odpuść, tym bardziej że są piekielnie drogie. Co najwyżej zrób te próby które są faktycznie bardzo tanie, ale wirusowe zapalenia to w sumie kilkaset zł.

 

Jeśli już coś podejrzewać, to jakąś kolagenozę (autoimmunologiczna reakcja na własną tkankę łączną). Choroby autoimmunologiczne to ogólnie paskudna sprawa, ale bardzo tutaj pomocna jest terapia wg dr Budwig - znacznie zmniejsza stany zapalne. Ogólnie taka terapia nikomu nie zaszkodzi a każdemu pomoże :D

 

www.budwig.vegie.pl - tu możesz poczytać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co powiesz na SM? :) Powininem brac pod uwage? Wiele objawow moze swiadczyc o pierwotnie postepujacym, tylko w moim wieku, chyba to nie jest spotykane czesto? Obajwy wprawdzie nei widoczne golym okiem dla lekarza, ale jednak postepuja. Niedawno ktos mi zadal pytanie, dlaczego ide jak stary dziadek. Bol w okolicach nad kolanowych powodował, ze idac moje nogi byly wyprostowane/usztywnione, nie zginaly sie w kolancha luzno, jak u normalnego czlowieka. Wytsarczy, ze usiade ''po turecku'', uklekne, usiade na nogach, to automatycznie odczuwam dretwienie, bol, sztywnosc - jak stary dziadek, ledwo moge wstac! Planuje rezonans głowy, ale moze sie okazac, ze i tak nic nie pokaze(nawet jesli PP wystepuje)

Zrobie kilka zapisanych badan krwi, walne sobie fotki kregoslupa piersiowo, ledzwiowo-krzyzowego. Jesli nic, pomysle o rezonansie.

Boreliozy mi tu nikt nei bedzie leczyl! Znaczy lekarka powiedziala, ze jesli wyniki wyjda ok, to MOZE poda mi przez 3 tygodnie antybiotyk. Jestem mlody i mi nei zaszkodzi taka dawka, jak koniecznei bede chcial. W moim wypadku (jesli to chroniczna borelioza) 3 tygodniowa dawa i tak nic nie pomoże?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SM to raczej objawia się zniszczeniem nerwów odpowiadających za ruchy stawów, a nie samych stawów. Stawy to albo infekcja bakteryjna, albo (i tu można by się zastanowić) przesuszenie organizmu, np złą pracą układu pokarmowego - ale tego nie zbada się przez internet, albo reakcja autoimmunologiczna.

 

Jeśli już podejrzewasz SM, to raczej bym zrobił badania płynu mózgowo - rdzeniowego na obecność bakterii boreliozy. Neuroborelioza i SM dają dokładnie identyczne objawy, zarówno te "zewnętrzne" jak i w wynikach rezonansu. Ale to dałoby też setki innych objawów.

 

I uwierz, jak poszukasz PRYWATNEGO lekarza, to będzie leczył. Może nie pierwszy, nie drugi, ale któryś z kolei się zgodzi. 3 tygodnie warto zaryzykować, nawet jeśli to nie jest borelioza - są dziesiątki chorób bakteryjnych które mogą sprawiać kłopoty, warto je wyeliminować. Niektórych po prostu nie zbadasz w Polsce i leczy się wtedy w ciemno. Dużo by ten rozmaz dał, który miałeś zrobić chyba miesiąc temu, z niego zazwyczaj widać czy nie ma infekcji. A dawka 3 tygodnie bardzo dużo da, wybije większość bakterii. Nie wszystkie, ale bardzo dużo. Tylko żeby to był mądry antybiotyk - doksycyklina (unidox) dość silna dawka (300 lub wyżej), coś z penicylin (duomox na przykład), do tego tinidazol co tydzień przynajmniej, na rozbicie cyst przetrwalnikowych. Taki zestaw jedzie po 80% znanych medycynie schorzeń zakaźnych, w tym również po wszystkich stadiach rozwojowych borelki (ta bakteria ma 3 stadia).

 

Teraz co do tego ewentualnego silnego przesuszenia - elektrolity robiłeś? O poziom potasu chodzi. Jak będziesz te wszystkie badania robił, machnij to, raptem 3 zł kosztuje w większości laborek. Druga ewentualna przyczyna, cukier - poziom wychodzi OK? Przy cukrzycy błyskawicznie potrafi spaść poziom potasu, przez co stawy robią się suche jak pieprz, najpierw zaczynają strzelać, potem po prostu się wycierają. Zwróć uwagę czy nie masz ciągłego stanu wysuszenia, tzn czy nie chce Ci się ciągle pić, gardło czy nie boli, czy nie odchrząkujesz, czy nie ma stanów zapalnych spojówek (tzw zespół suchego oka), czy nie ma charakterystycznie pomarszczonych opuszek palców i jednocześnie suchej skóry na dłoniach. Biegunek nie ma może?

 

Fotki kręgosłupa to teraz raczej strata kasy, jeśli bolą i strzelają WSZYSTKIE stawy, to nie jest wina ucisku na nerw. Owszem jakby tylko nogi, można by podejrzewać że właśnie nerw jest ucisnięty. A że zniszczony masz to gwarantuję, nie musisz nawet sprawdzać :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobilem to badanie krwi, rozmaz wyszedl taki:

Limfocyty: 44% monocyty:7% Segmenty: 35% eoz: 14%

cukier robilem ostanio z 3 miesiace tamu, wyszedl ok jak zawsze. Elektrolitow dawno nei robilem, choc zwykle mialem je w granicach normy. Ostanio zjadam ogromne ilosci tego, np zauwazylem, ze siusiam w kolorze cytynowo-żóltym, to chyba przez witaminy z grupy B?

Co do gardla i odchrząkania to praktycznie mam to caly czas :lol:

Gardlo boli mnie zawsze(lato-zima), czasem mocniej czasem slabiej. Cos mi siedzi w gardle i zwykle wypluwam zołta substancje! To jest starszne!

Biegunek brak, suchosc skora głownie na twarzy.

Chyba nei powiedzialem najwazniejszego. Zawsze bylem bardzo chudy przy 186cm, mialem 65 kg :lol: w ciagu osatnich 6 miesiecy przytylem 20 kg :lol: Mam apetyt, sam chialem przytyc i dlatego tyle jadlem. W tej chwili mam idelana wage. Jak powiedzialem to lekarce, stweirdzila, ze chorzy ludzie, tak od tak sobie nei przytyja 20 kg.

I ja chodze do prywatnego lekarza i płace 100zl za nic :/ Przy nastepnej wizycie przekonam ja, ze chce te antybiotyki na 3 tygodnie. Zreszta sama to sugerowala, ze mozemy spubowac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Teraz co do tego ewentualnego silnego przesuszenia - elektrolity robiłeś? O poziom potasu chodzi. Jak będziesz te wszystkie badania robił, machnij to, raptem 3 zł kosztuje w większości laborek. Druga ewentualna przyczyna, cukier - poziom wychodzi OK? Przy cukrzycy błyskawicznie potrafi spaść poziom potasu, przez co stawy robią się suche jak pieprz, najpierw zaczynają strzelać, potem po prostu się wycierają. Zwróć uwagę czy nie masz ciągłego stanu wysuszenia, tzn czy nie chce Ci się ciągle pić, gardło czy nie boli, czy nie odchrząkujesz, czy nie ma stanów zapalnych spojówek (tzw zespół suchego oka), czy nie ma charakterystycznie pomarszczonych opuszek palców i jednocześnie suchej skóry na dłoniach. Biegunek nie ma może?"

 

hmm to mnie zaciekawilo bo ja mam takie objawy ... ciagle picie, gardlo boli mnie czesto rano, chrzakam odkad pamietam, stan zapalny zoladka to juz mowilem, z tym okiem to czesto sie budze i mi cieknie kilka lez bez powodu i jest ropa w oku ale to nie sa kosmiczne ilosci podejrzewam ze kazdy czlowiek tak ma ... dlonie mam strasznie suche taka nieelastyczna skora, mam problemy z katarem (moze slozowka nosa) w ogole zawsze mialem malo pryszczy a z tego co wiem sucha skora na twarzy nie ma tendencji do pyszczy ( matoly co chodza na solarke wysuszaja skore i nie maja pryszczy ... znam paru niestety ) lupiez = sucha skora glowy ... co do oczu to jak wyjde na zimno czy powieje wiatr to od razu mi lzawia tak samo w tych pomieszczeniach dusznych

czasem mam tak ze mam np prawe oko do polowy w wodzie i wygladam jak jakis przecpany malolat :D ... takie objawy moga wskazywac na cos ? dodam ze mam poziom potasu wysoki 4,72 mmol/l dla normy 3,5 -5,3

 

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 11:49 am ]

czeste pokasływanie dodam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, pierwsza rzecz którą jednak powinieneś zrobić, to szybka terapia wg diety dr Budwig, właśnie na to gardło i zasuszenie - nie mówię że wyleczy całkowicie, ale poczujesz baaaardzo dużą poprawę. Klikaj na www.budwig.vegie.pl i stosuj. Przy okazji to doskonałe zabezpieczenie antyrakowe, więc same korzyści :D

 

Swoją drogą co to za rozmaz z tylko 4 typami krwinek? Gdzie neutrofile? Bazo?

 

Jeśli masz mocno podniesione eo (a z tego co widzę masz mocno podniesione, chociaż nie wiem jakie normy stosuje Twoje laboratorium), to pierwsze co powinieneś zrobić, to zbadać się dokładnie pod kątem pasożytów - zwłaszcza tej nieszczęsnej toksoplazmozy.

 

Jak tokso nie wyjdzie, pomyślimy co dalej. Ale kurcze, strasznie dużo na to wskazuje... tylko bardzo dziwne by było, żeby zdrowy, normalny człowiek zachorował na przewlekłą toksoplazmozę. Organizm to zawsze prawie sam zwalcza, to choroba dręcząca ludzi z HIV czy po chemioterapii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

toxo, ale ja nigdy kota nie dotykałem :) mieso gotuje, Hiv nie mam - chyba, jak sobie czytam o toxy to nic do mnie nie pasuje

siemie pije, ale te glutki budyniowe z nasion :lol:

zrobie badania zobaczymy co bedzie

to labaoratoruim, akurat nei stosuje norm do rozmazu :lol: napisali mi to dlugopisem na morfologii :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdzie o tej toksoplazmozie czytasz? Jak na wiki to możliwe że nic nie pasuje, wiki to ma do siebie że bzdury tam wypisują. Zarazić się tym można na 10 000 sposobów, przez najzwyklejsze w świecie zadrapanie chociażby. Fakt że najczęściej przez jedzenie nie dogotowanego mięsa, ale starczy że ktoś padlinę położy na desce na której potem się warzywa kroi...

 

Górna norma EO to zazwyczaj coś koło 6%, właśnie zależy jak laboratorium bada, ale 14% świadczy o bardzo silnym problemie - i to niemal na pewno nie borelicznym. Z reguły są 2 powody wyskoczenia takiej ilości tych krwinek, albo alergia, albo pasożyty. Jeśli z przewodem pokarmowym nie ma problemów, trzeba pomyśleć o innych robalach. Chociaż w sumie... wiesz jak rozpoznać czy ma się np tasiemca? Na co trzeba w kiblu zwracać uwagę? On zostawia co jakiś czas człon, łatwo rozpoznać.

 

Kolejna możliwość to alergia. Ale to musiałaby być naprawdę ostra alergia, żeby dać aż takie objawy. I nie wiadomo na co, dusiłbyś się cały czas jakby to było coś wziewnego, kichał rano. Jeśli byłaby pokarmowa, miałbyś zapewne rozwolnienia. Jak skórna, miałbyś czerwone plamy na skórze, wypryski jak po poparzeniu pokrzywą. Jak któreś z tych pasuje można i o alergiach myśleć, ale nie szedłbym za mocno w tą stronę...

 

Tak czy tak, sprawdź toksoplazmozę bo ona bardzo często daje właśnie męty w ciele szklistym (czego borelioza nie robi w zasadzie nigdy) i potem można myśleć o kolejnych chorobach pasożytniczych - te eo się z nieba nie wzięło we krwi. W sumie pasożyty raczej nie atakują stawów, ale u Ciebie wygląda na to, że stawy są najzwyczajniej w świecie przesuszone (ciągły ból gardła świadczy o wysuszeniu organizmu) bądź po prostu zatrute toksynami. No nic, zobaczymy jak te testy teraz wyjdą.

 

ps. całe nasiona lnu nie są trawione, więc kwasów omega 3 raczej z nich nie wchłoniesz. Miel to i wcinaj :D

 

pps. jest jeszcze jedna możliwość, choroba autoimmunologiczna - czyli to, co pisałem parę postów wcześniej, jakiś rodzaj kolagenezy. I tutaj byłby baaaaardzo duży problem. Podobno są terapie naturalne (darmowe) które leczą takie choroby,wg oficjalnej medycyny są one nieuleczalne. No ale rak też ponoć był nieuleczalny, aż w końcu zbadano jedną z naturalnych terapii i okazało się, że lek jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem wiem :) dlatego mam posilek osobny orzechowo lniany i do tego omega i witamina a i e i to jest osobny posilek wiec to co sie ma wchlanac to sie wchlonie ale 2 lyzeczki jem nie wiecej

 

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 9:41 pm ]

w ogole nie wiem czy jest temat taki na tym forum ale podwisil bym w cos rodzaju dietetyki bo tak jak mowiles wiele osob cierpi na jakies nerwice z powodow niedozywienia a witaminy ztabletkowane ( czy jak to tam nazwac ) nie sa bogate w naturalne katalizatory aminokwasy i takie tam inne cuda o ktorych medycyna nie ma pojecia ... dowodem jest fakt ze zadna witamina nie wystepuje osobno w naturze wiec przydal by sie taki temat tam by sie to tak ukladalo dyskutowalo jak kto co robi bo tutaj mam swiadomosc ze offtopa robie lajtowego :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja chcialme cos dodac

 

dodatek do tematu w postaci ZANIM ZDIAGNOZUJESZ NAWROT NERWICY

 

upewnij sie czy to nie objawy odstawienne proszków, nawet ziolowych

objawy odstawienne moga dlugo trwac - kilka tygodni

 

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 3:40 pm ]

a co do siemienia to na wlasnej skorze odczulem... po tygodniu lykania nagle poczulem sie slaby :) albo uczulenie albo zaburzenie wchlaniana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takitam, fakt, tabletkowe witaminy można o kant kuli otłuc :D Tylko kilka faktycznie działa tak jak powinno, reszta albo się nie wchłania, albo po wchłonięciu nie spełnia swojej roli. Co do tematu, można zrobić, ja zrobiłem stronkę - www.nerwica.vegie.pl gdzie dość dokładnie są omówione zagadnienia zdrowego odżywiania, zwłaszcza pod kątem nerwicy.

 

Co do odstawienia proszków - można mieć po tym objawy nerwicowe, ale nie objawy typowo somatyczne. Chyba że to było jakieś uzależniające świństwo i ma się zwykłe objawy "głodu narkotycznego".

 

Co do osłabienia po tygodniu łykania siemienia lnianego, raczej nie jest to możliwe :P Owszem po miesiącu to tak, ale tydzień? Tygodniowa nawet głodówka nic nie robi normalnemu, zdrowemu człowiekowi. No chyba że łykałeś nie zmielone, to wtedy mogą wywołać jakieś zaburzenia, tyle że nie niedoborowe a jakieś inne, z powodu nadmiaru śluzu. Alergia raczej inaczej się objawia.

 

Pytanie - nie łykałeś czegoś jednocześnie z tym siemieniem? Witaminy D na przykład?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm a co sie dzieje jak sie lyka wit d przy tym bo ja lykam tran omege witamine a i e i do tego siemie a w dranie jest wit d wlasnie ? w ogole zadnej poprawy nie odczuwam a nie jem nic tlustego ale to pewnie dlatego ze moja kuracja dopiero trwa pare dni ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się łyka za dużo witaminy D (np z odżywek dla sportowców, dość popularne) to właśnie duże zmęczenie odczuwasz.

 

I daj omedze szansę, chociaż ten miesiąc - lekarze mieli dużo więcej czasu i w nic nie trafili sensownego :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

daje szanse daje ... ja lykalem duzo gainerow z 10 kg tego zjadlem jak nie wiecej dextrozy troche kreatynki 600 g tylko wiec wit d tam nie bylo w gainerach jest zawsze zestaw witamin ale to taki jak wcale... sportowcy ogolnie odczuwaja stany depresyjne czesto bo duzo aminokwasow hamuje wydzielanie ser... cos tam i przez to ze jestes mniej nabuzowany na treningu mozesz przeprowadzic spokojny trening :) tak wyczytalem ... skonczylem z tym sportem bo stwierdzilem ze nie ma sensu sie temu poswiecac jak sie zle trawi i nic sie nie wchlania ... ale te odzywki to trzeba wiedziec ktore kupic a ktore to szambo potwierdzone badaniami "amatorow" ktorzy zaniesli probki do labolatoriow i okazalo sie ze bialko bialkiem wcale nie jest tylko czyms innym :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tomakin oczywiscie ze lykalem nie zmielone

 

i to caly kubek 2 razy dziennie

 

oslabienie moze byc tez efektem uczulenia

 

przy uczuleniu pada najslabszy uklad..

 

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 7:07 pm ]

objawy odstawienne to nasilony niepokoj

 

a nasilony niepokoj rozklada sie na objawy somatyczne

 

chodzi mi o to ze wielu ludzi polenia blad..bierze leki

jakos sobie poradzil , i teoretycznie moglby powalczyc bez lekow zeby poczuc dawne emocje poczuc sie soba

 

odstawia mija ledwo 2 tyg i bierze cos innego bo stwierdza ze nerwica nawrocila

 

a wiem po sobie ze obajwy odstawienne moga spokojnie siegjnac kilku tygodni..i nie mowie tutaj u benzodiazepinach

 

jak bralem 10 miesiecy lexapro..to schodzilo ze mnie 2 miechy

i po 2 miechac poczulem sie w koncu normalnie

 

same receptory po procesie downregulation odbuduwuja sie min 2-3 tyg wiec objaw odstawienny nie moga trwac krocej niz ten okres

a czesto trwa duzo dluzej

 

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 7:10 pm ]

tzn nie odbuduwuja tylko uaktywniaja (poprawka)

proces down regulation to taka mala slepa uliczka

w ktora kazdy musi wdepnac biorac leki zwiekszajace ilosc serotoniny i innych neuroprzekaznikow w przestrzeni miedzy neuronami

 

bo niestety wbrew temu co Ci powie lekarz i co napisane na ulotce

 

ssri, snri, imao nie wyrownuja poziom neuroprzekaznikow, tylko zwiekszaja.... zrozumcie roznice..jest ogromna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

del, no sorki, ale taka ilość jest dość... kosmiczna. Nie zmielone i to cały kubek 2x dziennie... no, kompletnie sobie zapchałeś wchłanianie.

 

Nie zmielone siemię lniane ma ten sens, że oblepia wszystko tym śluzem, przez co pomaga przy np wrzodach żołądka.

 

Jeśli takie coś w tydzień Cię osłabiło, to moja dobra rada - zacznij zdrowo jeść, bo masz prawie zerowe zapasy niektórych ważnych składników odżywczych :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam wszystko w normie i to idealnie po srodku

 

mialem morfologie

witaminy i inne mineraly

 

idealne po srdoku normy :)

 

pewnie to reakcja uczuleniowa...pozatym mysle ze medycyna nie zna wszystkich mozliwych reakcji

wiec to pewnie bylo cos czego medycyna jeszcze nie zna

 

i nie ma co wnikac przestalem to jesc i doszedlem do siebie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o, ciekawe gdzie zrobiłeś badania na np stężenie witaminy D. Z tego co wiem robi to w Polsce tylko kilka ośrodków i tylko w wyjątkowych przypadkach.

 

Albo gdzie oznaczyłeś stężenie ATP

 

Albo szlaki metaboliczne cynku

 

albo jakiekolwiek inne rzeczy, które w tym wypadku warto byłoby oznaczyć.

 

Nie wiem co Ci lekarz naopowiadał, ale jeśli mówił że zrobiłeś wszystkie badania mogące wykluczyć przyczynę to po prostu kłamał - mogę się założyć że nie zrobiłeś ani jednego z nich, może za wyjątkiem cukru i - ewentualnie - prób wątrobowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

takich badan nikt nie zleca

 

rowniedobrze moglbys badac ..sprezystosc wlosow

skory

czas metabolizowanie poszczegolnych zwiazkow

 

nie popadaj w skrajnosci

 

mam wszystkie podstawowe badania w normie

badanie pierwiastkowe mialem robione z wlosow

wszystkie w normie

 

nie obchodzi mnie co moze byc zle

skoro nie mam zadnych uczulen

 

w calym swoim zyciu poznalme tylko 3 rzeczy ktore zle na mnie wplywaja (chodzi o droge pokarmowa)

 

mleko (po 17 roku zycia organizm zaczal zle tolerowac- swedzenie skory itp ale to znaczy ze moj organizm funkcjonuje poprawnie, dorosly czlowiek nie potrzebuje juz mleka jak kazdy dorosly ssak), siemie lniane, glin (dzialnia neurotoksyczne)

 

wiecej nie udalo mi sie poznac

 

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 11:30 pm ]

a jem wszystko

lubie probowac ....

 

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 11:32 pm ]

stezenie ATP nie ma co oznaczac..to jest zwiazane z przetwarzaniem energii a mam jej sporo :) glupota byloby oznaczanie poszczegolnym etapow przetwarzania energii

 

lepiej mi powiedz jak te ATP obnizyc chetnie bym pochodzil zamulony i niedozywiony ale nie iwem jak to zrobic :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do badania pierwiastkowego włosów

 

znajoma wysłała próbki z tego samego strzyżenia do 3 różnych laboratoriów (2 w Polsce jedno w USA), z każdego dostała kompletnie inny wynik - ale to naprawdę zupełnie różne, podobnie wyszedł we wszystkich trzech tylko jeden pierwiastek - aluminium, ale statystycznie rzecz biorąc któryś musiał wyjść podobnie.

 

A co do alergii, ma ona najzwyczajniej w świecie zupełnie inne objawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli chodzi o to siemie lniane to ja wlasnie od 3 tygodnie pije go regularnie po dwie szklanki dziennie rano i wieczor -w calosci kupuje i gotuje w domu i robi sie taki gesty kleik i wypijam to paskudztwo w calosci wraz z ziarenkami .wlasciwe wkoncu nie wiem jakie jest lepsze bo weszlam ostanio na forum o siemieniu tam pisali ze ponoc zmielone siemie kupione w aptece jest juz pozbawione cenncyh skladnikow,wartosci odzywczych , ze najlepiej jest przyrzadzac w calosci i grysc te ziarenka albo mielic samemu w mlynku samemu w domu.ale skad taki mlynek wytrzasnac.sama w koncu nie wiem jak z tym sieminiem jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×