Skocz do zawartości
Nerwica.com

ESCITALOPRAM(Aciprex, ApoExcitaxin ORO, Betesda, Depralin, Depralin ODT, Elicea, Elicea Q-Tab, Escipram, Escitalopram Actavis/ Aurovitas/ Bluefish/ Genoptim, Escitil, Lexapro, Mozarin, Mozarin Swift, Nexpram, Oroes, Pralex, Pramatis, Symescital)


Martka

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

397 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      242
    • Nie
      118
    • Zaszkodził
      56


Rekomendowane odpowiedzi

Katarzynka40,

nie, wenla nie działa na dopamine, na noradrenaline niby działa ale ostatnio ktoś zamieścił info z artykułu ze dopiero w wyższych dawkach, ten lek nazywa sie moklobemid, dziala na serotonine, dopamine i noradrenaline, brałem go, dobry jest, ale u mnie jak wszystkie leki tylko do jakiegoś czasu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiecie, co najbardziej podoba mi sie na tym forum ? Akceptacja osob !

 

Bo ja taki dziwolåg zawsze balam sie zadawac pytania i dzieki temu wiele stracilam w swoim zyciu.

Wlasnie zadawanie pytan kojarzylo mi sie ze slabosciå i osmieszeniem. A tutaj niezaleznie od tematow forum kazdy odpowie.

Nikt nie zdoluje Cie pytaniem typu : co za glupie pytanie !

 

Przeczytalam kilka innych tematow na forum nerwica.com z innymi dziwakami :mrgreen: ale tam takze ludzi traktuje sie jak swoich. Nikt nie jest wyszydzany za to czy tamto, za swoje opinie, mysli czy dzialania. Na wielu z nich dochodzi do bardzo szczerej konfrontacji z samym sobå. Ba ! Nawet porownalabym niektore wypowiedzi do spowiedzi z zycia i ujawniania takich szczegolow, o ktorych ani najblizsi ani przyjaciele nie majå pojecia.

 

Na wielu wåtkach ludzie zaprzyjazniajå sie i wymieniajå swoje GG, adresy mailowe i nr telefonow. Kto wie, moze nawet na przelomie lat tego forum psychologicznego niektore osoby pobraly sie i dzis stanowiå szczesliwe malzenstwa.

 

Nie wiem czy gdybym nie trafila tutaj to poradzilabym sobie sama ze swoimi myslami i "stanem odchylenia".

Mam wrazenie, ze wszyscy tu sobie pomagamy i wspieramy sie.

 

Dziekuje, ze jestescie :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mnie wenla bardzo aktywizowała i dodawała mnóstwa energii.... nastawiała mnie bardzo pozytywnie, mimo, że brałam tylko 75 er...

Z kolei mój dobry kumpel brał mocloxil czyli jeśli się nie mylę moklobenid i odstawił go po 2 miesiącach bo kompletnie go zamulał... zero energii, aktywności...nic mu nie pomogło... co prawda zapisała mu go neurolog a nie psychiatra, więc może nie trafiła z diagnozą...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z kolei mój dobry kumpel brał mocloxil czyli jeśli się nie mylę moklobenid i odstawił go po 2 miesiącach bo kompletnie go zamulał... zero energii, aktywności...nic mu nie pomogło... co prawda zapisała mu go neurolog a nie psychiatra, więc może nie trafiła z diagnozą...

może zamulać, ale jest to bardzo bardzo rzadkie, zazwyczaj dość mocno pobudza, czasem az za bardzo

 

-- 02 sty 2014, 00:06 --

 

ja miałem do niego 3 podejścia i za każdym razem działał inaczej, za pierwszym razem nie pamiętam, więc nic szczególnego musiało nie być, za drugim razem zadziałał bardzo dobrze, szczególnie pod względem przypływu energii, a za trzecim zupełnie beznadziejnie bo powodował właśnie silne zamulenie i dużą senność, troche dziwny więc lek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ech, a ja się czuję rewelacyjnie, szkoda mi iść spać... boję się poranka, że znowu będzie nieciekawy...:(

 

Ciężko mi to pojąć. Na efectinie cały dzień była stabilizacja, a na escitalopramie, wieczory bardzo dobre, poranki kiepskie... czyżby jeszcze nie było odpowiedniego stężenia we krwi po 4,5 tygodnia brania???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Katarzynka40, u mnie też ewidentnie nastrój poprawia się wieczorem, ale to dopiero od 2-3 dni. Po przebudzeniu jest najgorzej, totalne zmęczenie i lęk uogólniony.

 

-- 02 sty 2014, 02:41 --

 

Może przyczyniać się do tego wysoki kortyzol z rana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popiół

 

a czules zmeczenie przed kuracjå lekowå ?

 

Ja bylam w stanie permanentnego zmeczenia od jakis 6 miesiecy i choc spalam po 7-8 godzin to rano budzilam sie wciåz zmeczona. Od czasu kiedy zaczelam brac cital budze sie wypoczeta, a lęki zniknely. Kuruje sie dopiero 2 tygodnie wiec na euforie dotyczåcå braku atakow paniki troche za wczesnie, no ale poprawa w samopoczuciu ogromna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×