Skocz do zawartości
Nerwica.com

SERTRALINA (ApoSerta, Asentra, Asertin, Miravil, Sastium, Sertagen, Sertralina Krka, Sertranorm, Seraloft, Stimuloton, Zoloft, Zotral)


shadow_no

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

103 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      59
    • Nie
      27
    • Zaszkodziła
      17


Rekomendowane odpowiedzi

khaleesi,

pisze ze jest 5 tydzien juz na tej dawce a zawroty pojawily sie teraz, nie za bardzo widze co ma do tego przywykniecie organizmu do dawki, przez 5 tygodni juz dawno przywyknal

 

-- 31 gru 2013, 18:14 --

 

zawroty głowy moga byc skutkiem zaburzeń lękowych, jezeli pojawiają się po takim okresie leczenie i bez modyfikacji dawki malo prawdopodobne jest zeby ich przyczyna byl skutek uboczny leku po 5 tyg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezeli nie zwiekszy i nie zobaczy roznicy miedzy mniejsza a wieksza dawka nie bedzie wiedziala z czego sa zawroty głowy i złe samopoczucie, przerabialem to wiele razy przy paroksetynie, jak tylko pojawialy się zawroty to już wiedzialem ze dawka za mała, po zwiekszeniu zawroty mijaly

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co sie stalo ale po 4 tyg cos drgnelo i na prawde dobrze sie czulam ,ale to minelo od 10 lat jestem na najmniejszych dawkach ssri z przerwami i dobrze sie czulam az tu nagle po usunieciu woreczka zolciowego jakos przestaly te leki na mnie dzialac zaznaczam ze zawsze od pierszej tabletki dobrze sie czulam nie wiem co mam robic najgorzej jest na otawrtej przestrzeni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dla mnie najlepszym kombo pod słońcem jest sertralina 100mg + reboksetyna 4mg + mianseryna 20mg. Sypiam doskonale, bez wybudzeń, następnego dnia nie czuję senności, energii do życia to ja z natury nie mam, więc na tym polu nie ma czego oczekiwać, mimo wszystko przynajmniej mam siłę do wykonywania codziennych obowiązków. Fantazje odeszły w niepamięć, czasem na bardzo krótko załączy mi się jakaś tam faza, ale szybko jest zastępowana przez inny proces. Nie zmienił się natomiast mój sposób myślenia z pesymistycznego na optymistyczny i nie wierzę w to, że się kiedykolwiek zmieni, humor też mam średni, ale bywało znacznie gorzej. Tak oceniam mój mix z perspektywy 3 miesięcy stosowania w/w. Da się jakoś tam żyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Anetixi, widzę, że bierzesz wieczorem mocne środki, w tym tisercin 2 tabletki. Jak się czujesz po tisercinie i czy dobrze śpisz?

Pewnie trudno Ci to będzie ocenić, bo bierzesz jeszcze dodatkowo haloperidol na noc i trudno jest chyba odróżnić ich działanie z osobna. Jeżeli odczuwasz działanie tisercinu, to napisz jakie ono jest u Ciebie.

Ja biorę 25mg na noc tisercinu i śpię na nim różnie, tzn. nie zawsze udaje mi się spać po nim, a na drugi dzień od rana jestem nie do życia, rozbita... kręci mi się w głowie, jest mi słabo... tak ogólnie to źle na mnie działa.

Anetixi, na co się leczysz, jaką masz diagnozę i jak się czujesz po tych lekach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam :-|

 

Potrzebuje Waszej pomocy drodzy forumowicze. Otóż od ponad roku łykam sertraline w dawce 100 mg. Lek biorę na depresje oraz nerwice natręctw. Od około 1 miesiaca mam powolny spadek ogólnego samopoczucia psychicznego ( poczucie bezsensu, brak motywacji, zwiększone łaknienie na słodycze, senność, zwiększenie intensywnosci moich natretcw myslowych), a dodam że przez ostatnie 8 miesiecy czułem się bardzo dobrze ( kilka drobnych epizodow obnizonego nastroju które mijały po kilku dniach) . Moje domysły sa takie że może to być związane z sydromem sezonowej depresji tzw SAD (sessonal affective disorder). Pojawia się pytanie co robić :?: Czy dzwonić do lekarza i poprosić o zwiększenie dawki do 150 mg, czy może umówić się na wizyte i zmienić lek :?: ( szczególnie dokuczliwe są natretctwa myslowe). Dodam jescze ze zdarzało mi się wypić trochę wina do obiadu, czasem jakies małe piwko ( muszę chyba kompetnie odstawic alkohol )

 

Pozdrawiam Wszystkich i proszę o porady, opnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wooldoor,

z mojego doświadczenia, czasem po długim okresie przyjmowania leku po prostu potrafił przestać dobrze działać

 

Hej

 

Czyli jakie kroki mam podjac ? Umowic sie na wizyte i zmienic lek na paroksentyne ( ponoc dobra na nerwice natretcw) czy zadzwonic i dac szanse sertralinie przy wiekszej dawce ? Prosze innych o porade rowiniez.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×