Skocz do zawartości
Nerwica.com

Jakim jesteś typem osbowości


ladywind

Rekomendowane odpowiedzi

Kilka niezależnych testów raczej nie może się mylić.

 

INTP Architekt/Myśliciel

 

Introvert(33%) iNtuitive(12%) Thinking(62%) Perceiving(22)%

You have moderate preference of Introversion over Extraversion (33%)

You have slight preference of Intuition over Sensing (12%)

You have distinctive preference of Thinking over Feeling (62%)

You have slight preference of Perceiving over Judging (22%)

 

Osoby typu INTP są ciche, spokojne o umysłach analitycznych. Lubią spędzać czas w samotności. W tym czasie analizują problemy i szukają rozwiązań - bez pomocy innych. Są ciekawe złożonych struktur i jak one funkcjonują. Osoby te odnajdują się w badaniach naukowych, filozofii, prawie i architekturze.

 

Typ INTP to osoby, które nie czują się swobodnie w relacjach społecznych lub w zawodach związanych z opieką nad innymi, chociaż cieszą się z towarzystwa osób, które podzielają ich zainteresowania. Cenią sobie autonomię i nie lubią gdy narzuca się im swoje zdanie. Nie czują się swobodnie w biurokracji, hierarchiach oraz polityce.

 

Zalety typu: INTP

Umiesz słuchać ludzi. Jeśli Twój partner będzie miał problemy, zazwyczaj chętnie go wysłuchasz.

Potrafisz żyć niezależnie, jeśli to konieczne.

Dajesz swojemu partnerowi poczucie tego, co naprawdę jest ważne w życiu.

Przy wyborze partnera nie ograniczasz się statusem społecznym i bogactwem materialnym.

Masz wysokie oczekiwania wobec swojego partnera, co może mu pomóc osiągnąć więcej.

Dobrze radzisz sobie z konfliktami z partnerem, gdyż nie czujesz się osobiście zagrożony.

Lubisz przygody i chętnie organizujesz ciekawy sposób na spędzenie czasu z partnerem.

Jesteś elastyczny i zdolny do radzenia sobie ze zmianami planów partnera.

 

Słabości typu INTP

Możesz mieć w problemy z szczerym wyrażaniem uczuć wobec partnera.

Możesz ukrywać złość do czasu aż się skumuluje i wybuchnie.

Możesz się zagubić w swoim mentalnym świecie, do którego Twój partner nie ma dostępu.

Potrafisz żyć bez bogactwa materialnego, co może to doprowadzić do konfliktu z partnerem.

Możesz wywierać presję na partnerze, aby sprostał Twoim wysokim wymaganiom.

Nie jesteś czuły i delikatny w stosunku do partnera.

Możesz odczuwać znudzenie w skądinąd satysfakcjonującym związku, co może powodować, że często zmieniasz partnerów.

Możesz nie stosować się do zwyczajów społecznych i etykiety w sytuacjach społecznych ze swoim partnerem, nawet gdy jest to wymagane.

 

 

Jeszcze można napisać, że u ludzi zaburzonych takie testy są cięzkie....bo na przykład ekstrawertyk z fobią społeczną według testów może wyjść skrajnym introwertykiem...to samo przy innych zaburzeniach...Jeśli masz depresje to będzie ci sie chciało(choć pewnie wtedy nic sie nie chce) bardziej siedzieć w domu niż iść na piwo...to chyba jest dość jasne.Tak samo przy wstydzie.Człowiek ogarnięty wstydem,unika ludzi jak diabeł wody święconej...co nie musi oznaczać introwertyzmu

Doszedłem do podobnego wniosku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłam przed chwilą test wyszło mi tak:

 

ISTP

 

Introvert(11%) Sensing(38%) Thinking(12%) Perceiving(22)%

You have slight preference of Introversion over Extraversion (11%)

You have moderate preference of Sensing over Intuition (38%)

You have slight preference of Thinking over Feeling (12%)

You have slight preference of Perceiving over Judging (22%)

 

Kiedyś robiłam ten test wyszło mi co innego. Mam wrażenie ,że jakbym nawet zrobiła to w ciągu dnia pare razy to za każdym razem wyszedłby

mi inny rezultat.

Fakt,że u mnie te procentowe przewagi nie są duże(pewnie dlatego mi rozne wyniki wychodzą), więc tak na prawde to jestem taka NIJAKA chyba :lol:

Albo raczej każda po trochu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

INTJ :smile:

 

Introvert(100%) iNtuitive(25%) Thinking(75%) Judging(44%)

 

You have strong preference of Introversion over Extraversion (100%)

You have moderate preference of Intuition over Sensing (25%)

You have distinctive preference of Thinking over Feeling (75%)

You have moderate preference of Judging over Perceiving (44%)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

INTJ

Introvert(100%) iNtuitive(75%) Thinking(38%) Judging(33%)

You have strong preference of Introversion over Extraversion (100%)

You have distinctive preference of Intuition over Sensing (75%)

You have moderate preference of Thinking over Feeling (38%)

You have moderate preference of Judging over Perceiving (33%)

 

Przez kilka lat wychodziło mi, że jestem INFP, chociaż niektóre zachowania nie pasowały (jak mój upór dotyczący moich wartości i zdania). Po jako takim okiełznaniu problemów psychicznych przestałam się robić, na szczęście, przeemocjonalizowana i bierna wobec życia. Choć i tak, jak na INTJ, przejawiam sporo F. Pomijając testy, bo pytania nie zawsze odzwierciedlają rzeczywistość, określiłabym swoje funkcje kognitywne tak i w takiej kolejności:

1. Fi, Ni

2. Te

3. Si

 

Więc od dłuższego czasu nie określam się już jako żaden typ. Za dużo rozbieżności.

Ale mimo to zachęcam do poszukania grup na facebooku - wpisujecie swój typ i powinniście znaleźć dużą grupę, często prywatną, ale przyjmują zaproszenia od każdego. Ja osobiście siedzę na INFP i INTJ. Dużo ciekawych rzeczy można zauważyć, szczególnie, jak ktoś się psychologią interesuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

You have distinctive preference of Introversion over Extraversion (67%)

You have slight preference of Sensing over Intuition (12%)

You have moderate preference of Feeling over Thinking (25%)

You have strong preference of Perceiving over Judging (78%)

:?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ladywind, zamiast Kalamburów skusiłem się na proponowany przez Ciebie test :P

 

wyniki:

 

INFP

Introvert(22%) iNtuitive(38%) Feeling(12%) Perceiving(22)%

 

Pamiętam, że gdy parę lat temu wykonywałem podobny test, wyniki dosyć znacząco różniły się od tych obecnie uzyskanych, i teraz zastanawiam się czy to możliwe abym tak bardzo zmienił się na przestrzeni paru lat, czy też epizod depresyjny z którym po zakończeniu związku aktualnie sie zmagam, tymczasowo/stałe zmienił moje cechy osobowości... niemniej opis INFP jaki znalazłem w necie praktycznie w 90% pokrywa się z tym, jak siebie postrzegam :)

 

 

 

obiecałem sobie, że powtórzę ten test gdy ostatecznie stanę na nogi a tymczasem:

 

rozwinięcie typu INFP:

 

Zazwyczaj mają szczupłą figurę, chociaż dobrze zbudowane INFp nie są tak niezwykłe. Ich sposób chodzenia jest zazwyczaj pełen wdzięku i pewności siebie, jakby chcieli pokazać poczucie własnej wartości. Ich oczy są urozmaicone od dużych do małych, jednakże jeśli są w odosobnieniu pojawia się charakterystyczny wzór. Węższe oko sprawia wrażenie, że osoba się uśmiecha podczas gdy szersze oko przekazuje uczucie zaciekawienia.

 

Podczas rozmowy INFp mają skłonność do utrzymywania kontaktu wzrokowego i do dotykania ręki rozmówcy. Często mają widoczny nieśmiały uśmiech, który pojawia się gdy są zaniepokojeni lub podekscytowani lub gdy ktoś skupia czyjąś uwagę na nich.

 

INFp dobrze rozumieją harmonie i wiedzą jak pomyślnie połączyć ubrania i dodatki, co skutkuje w ich charakterystycznym eleganckim wyglądzie. Czasami sprawiają wrażenie, że są w pewnym stopniu gogusiowaci, wymuskani. To ma zastosowanie zarówno do mężczyzn jak i kobiet. INFp wykazują zainteresowanie w różnorodnym zakresie w oryginalności i niezwykłości. Mają również skłonność do przypadkowych, błahych rozmów. Czasami może okazać się trudnym utrzymanie uwagi INFp podczas interakcji. Mogą niespodziewanie przerywać rozmowę komentując w taki sposób, że sprawiają wrażenie nie nadążających za tematem. To może wprawiać w zakłopotanie lub zastanowienie innych.

 

INFp lubią interesujące i dowcipne anegdoty i opowieści. Często przypominają sobie i dzielą się godnymi uwagi epizodami z doświadczeń ich własnego życia. W sytuacjach gdy wymagane jest od nich danie odpowiedzi często odwlekają nieuniknione do ostatniego momentu nawet, jeśli podjęli decyzje o uchylenie się od odpowiedzi i maskowanie swoich intencji. INFp maja skłonność do składania pustych obietnic, zawsze znajdując wymówkę do usprawiedliwienia braku odpowiedzialności. Lubią sprawiać by inni byli świadomi ich braku praktyczności. Jednakże INFp mają dobry instynkt w sprawach handlowych i biznesowych, pokazując dużą elastyczność. Ta cecha połączona z ich umiejętnością wyboru solidnych zastępców pomaga im utrzymać solidną kontrolę na stanowiskach władzy.

 

INFp mają zdolność do pocieszania ludzi, którzy są zdenerwowani lub zmartwieni przez pomaganie im w zobaczeniu w przyszłość z optymizmem. Wśród nieznajomych INFp zachowują się szarmancko i taktownie, pokazują dobre maniery i wykształcenie. Jednakże pośród przyjaciół i rodziny mogą być bardzo swobodni i czasem zachowywać się frywolnie. Lubią drażnić innych w żartobliwy sposób by stworzyć swobodną i wolną od napięcia atmosferę. W domu INFp mogą być frywolne i kapryśne, pokazując dużą uporczywość w dostawaniu czego chcą, czasami tworząc dramatyczne sceny. Ta emocjonalna wybuchowość jest zazwyczaj krótka i znika bez konsekwencji. Ale ogólnie mają elastyczne emocje które świadomie kontrolują.

 

INFp są zazwyczaj nieekonomiczni w sprawach finansowych. Ciężko im porzucić swoje kapryśne pragnienia. To często prowadzi ich do trudności finansowych i może spowodować, że pożyczają się pieniędzy jeśli nie mają wystarczająco rezerw. Lubią rozrzutny styl życia i dlatego ich żądania często są większe niż zasoby. INFp częściej niż jakiekolwiek inne typy są skłonne brać ślub dla bogactwa zamiast miłości. INFp często gromadzą swoje żale by później uwolnić je na raz w odpowiedniej sytuacji. Ludzie, którzy martwią się o zdrowie i pomyślność INFP oraz słuchają problemów INFp zyskują u nich na wartości.

 

Plusy

 

Jesteś bardzo romantyczną osobą i masz doskonałą wyobraźnię. Doceniasz piękno w sztuce i życiu. Twoja twórcza natura nie znosi szarości i regularności. Często przynosisz element elegancji i oryginalności do każdej sytuacji. Rozumiesz dobrze nastroje i usposobienia innych i często używasz i swojego dobrego poczucia humoru by podnieść na duchu przyjaciół i rodzinę. Posiadasz szeroki wachlarz emocji i możesz je zastosować do wielu sytuacji. W dużym stopniu polegasz na swych emocjach, które cię prowadzą. Czasami okazujesz ludziom wielkie uczucia i możesz często idealizować innych. Gdziekolwiek idziesz często tworzysz atmosferę radości i optymizmu.

 

Minusy

 

Masz skłonność do bycia prowadzonym przez wzniosłe aspiracje do łatwego życia. Często narzekasz na swój stan fizyczny i emocjonalny. W ostateczności możesz powodować, że ludzie są tobą zmęczeni i zaczynają wątpić w szczerość dotyczącą twojej pomyślności. Czasami marnujesz za dużo czasu na błahe rozmowy i bezowocne marzenia zamiast realistycznych działań. Masz problemy ze zmuszeniem się do nieinteresujących, codziennych obowiązków, szczególnie jeśli trzeba zaangażować finanse i oszczędzać w domowym gospodarstwie. Często nie możesz się oprzeć by kupić jakiś przedmiot, który wpadnie ci w oko i dlatego często powoduje to przekroczenie budżetu.

 

Świadomość jest zainstalowana w wiodącym bloku. Główną wartością romantyka jest jego wspaniała wyobraźnia. Dzięki Ni jest w stanie przenikać przez przeszłość i przyszłość, czuć otaczający świat w całej jego okazałości, obserwować dynamikę obecnych zdarzeń, ponad to dzięki Fe jest zdolny by emocjonalnie zainspirować ludzi do wykonania czynności uznawanych za potrzebne.

 

 

 

Relacje:

 

Potencjalnie korzystne:

 

SLE (ESTp), SEE (ESFp), ILE (ENTp), LSI (ISTj)

 

Potencjalnie niekorzystne:

 

LSE (ESTj), LIE (ENTj), ESE (ESFj), IEE (ENFp)

 

 

-------

Najbardziej charakterystyczne cechy wyglądu w moim przypadku z wymienionych powyżej: szczupła sylwestka, specyficzny chód, charakterystyczne oczy, układ ust - czyli wszystkie wymienione w tym artykule :mrgreen:

 

natomiast z zachowania: specyficzne poczucie humoru, elegancja, romantyzm, , idealizacja własnego systemu wartości, bardzo silna uczuciowość ( czasem neurotyzm ), "instynkt w sprawach handlowych i biznesowych".

 

 

 

Źródło i więcej informacji na temat tego i innych typów osobowości:

http://socjonika.pl/starastrona/index.php?strona=infp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość SmutnaTęcza

Wyszło mi:

 

ISTJ

Introvert(56%) Sensing(75%) Thinking(12%) Judging(11%)

 

You have moderate preference of Introversion over Extraversion (56%)

You have distinctive preference of Sensing over Intuition (75%)

You have slight preference of Thinking over Feeling (12%)

You have slight preference of Judging over Perceiving (11%)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość SmutnaTęcza
Aurora92,
ISTJ

:yeah:

 

No to sam nie jestem. Choć procentowość cech jest u mnie zdecydowanie większa.

Na niektóre pytania odpowiadałam niejako "na oślep", bo po prostu nie wiem, co bym w danej sytuacji zrobiła, jak zareagowała. :bezradny: Ot, taki mój brak jakichkolwiek doświadczeń (czy czegoś innego)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość SmutnaTęcza

Według tego idealne zawody dla mnie to:

 

• Księgowy

• Audytor

• Administrator

• Programista

• Lekarz

• Detektyw

• Dentysta

• Manager wysokiego szczebla

• Elektryk

 

• Finansista

• Sędzia

• Bibliotekarz

• Prawnik

• Dowódca wojskowy

• Inżynier

• Nauczyciel matematyki

• Policjant

• Naukowiec

 

No chyba nie. :lol: Żadnego z nich nie chciałabym wykonywać ani bym się nie nadawała. :mrgreen: Najwyżej na bibliotekarkę, ale prędzej zanudziłabym się na śmierć. :P Ciekawe, czy za jakiś czas uzyskałabym z tego testu zupełnie inny wynik. ;):smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

INTJ

Introvert(56%) iNtuitive(25%) Thinking(38%) Judging(1%)

You have moderate preference of Introversion over Extraversion (56%)

You have moderate preference of Intuition over Sensing (25%)

You have moderate preference of Thinking over Feeling (38%)

You have marginal or no preference of Judging over Perceiving (1%)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ISFJ

Introvert(56%) Sensing(1%) Feeling(38%) Judging(44%)

 

Hmm...dziwnie mi to wyszło ;p ciekawe czy za jakiś czas wyjdzie inaczej? Bo te pamiątki rodzinne, rodowody to mnie nie przekonują. Ale faktycznie bardzo często biorę na siebie odpowiedzialność za innych i próbuję "wyciągnąć ich z brudu". Tylko akurat ta cecha mi się nie podoba bo najwięcej na tym cierpię później także pracuję nad tym, żeby zbyt mocno się nie angażować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×