Skocz do zawartości
Nerwica.com

CITALOPRAM (Aurex, Cipramil, Citabax, Cital, Citalopram Vitabalans, Citaxin, Citronil, Oropram, Pram)


blackfuck

Czy citalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

9 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy citalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      5
    • Nie
      2
    • Zaszkodził
      2


Rekomendowane odpowiedzi

Dzien dobry Dark :papa:

 

apropos magnezu :

 

od czasu gdy biore citalopram przestalam zazywac magnez i zastanawiam sie czy moge go kontynuowac z citalem. A pytam poniewaz bardzo mnie to dziwi, ze u osob bioråcych escitalopram moze powstac konflikt zwlaszcza z witaminå B6. Pytam Ciebie jako godnego znawce bo przeciez esci i cital majå podobne skladniki wiec skåd ta roznica w reakcji lekow na magnez i wit.B ?

skąd masz informacje o jakimś konflikcie escitalopramu z wit. B6?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tu masz ulotke http://www.urpl.gov.pl/system/drugs/dcp/ulotka/2011-10-19_20111007_Escitalopram_Pfizer_5_10_15_20_mg_PIL_clean.pdf

ja nic nie widze o żadnych witaminach

 

-- 29 gru 2013, 16:13 --

 

poza tym wit. B6 jest w różnych produktach żywnościowych, jakby były jakieś interakcje to by ludzie nic jeść nie mogli przy tym leku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze witaj :) po drugie nie bój się citalu, to łagodny lek i mimo wysokiej dawki [której widocznie na ten czas potrzebujesz], nie wyrządzi ci żadnej krzywdy o ile będziesz przyjmowała go zgodnie z zaleceniami lekarza. jeśli się dobrze na nim czujesz, to nie kombinuj, tylko ciesz się teraz z życia z dala od krat w oknach ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj Mijami

 

tak, norma_baker ujela to wysmienicie.

Aby dodac Tobie otuchy powiem Ci, ze ja biore cital od grudnia, zadnych ubocznych skutkow i szybka poprawa mojego stanu.

Cierpie na ataki paniki i 10 stycznia rozpoczynam terapie behawioralnå. Od czasu rozpoczecia kuracji citalem nie dostalam zadnego ataku.

Lek toleruje bardzo dobrze choc akurat tym nie powinnas sie sugerowac bowiem kazdy organizm inaczej reaguje na SSRI.

 

Zycze Tobie wytrwalosci i zaparcia w powrocie do zdrowia !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od jutra startuje z dawka 10 mg.

napiszecie mi cos o tym leku?

dziala na,lęki uogólnione wraz z myslami natretnymi?

 

-- 08 sty 2014, 14:12 --

 

Aa i czy mozna mixowac bromazepam z ataraxem?

 

wole brać atarax,ale jak biora mnie mega lęki to wtedy lepiej dziala brom.

czy mogę np.jednego dnia wziasc tabletkę ataraxu,a drugiego dnia ćwiartkę broma?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie dasz żadnemu szansy i nie pobierzesz go dłużej niż parę dni to nie będzie żadnych rezultatów. Antydepresanty to nie Apap, który po jednej tabletce zablokuje Ci przewodzenie impulsów bólowych i jest ok. Te leki wymagają długotrwałego, a przede wszystkim regularnego przyjmowania, żeby osiągnąć efekt terapeutyczny- nie będę po raz tysięczny pisał dlaczego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dark,zdaje sobie z tego sprawę.tylko Ami bralam od 6 grudnia do dzis i nie zauwazylam żadnej poprawy,a wręcz pogorszenie mego stanu...ciagle rozdrażnienie,wiecej lęków,wiecej natrętnych myśli,przestalam prawie z,lozka wychodzic...

najgorsze to bylo pobudzenie ciągle,rozdrażnienie :\

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

smutna

moze tak byc, ze nie tolerujesz leku, podobnie jak inne osoby ze swoimi zle dobranymi ssri. Po co sie meczyc ?

Jednak tak jak mowi Dark, powinnas dac szanse kazdemu lekowi bo taka czesta zmiana po tak krotkotrwalym zazywaniu nigdy Ciebie nie zadowoli.

Te nasze "specjalne tabletki" rozkrecajå sie dosc dlugo. Poczytaj sobie wypowiedzi na forum ESCITALOPRAM gdzie ludzie czekajå nawet po 6-7 tygodni na pierwsze efekty. Ja wiem, ze kazdy z nas jest bardzo niecierpliwy i chcialby juz po I tabletce poczuc sie jak w siodmym niebie, ale nic z tego :(

 

Ja osobiscie poczulam bardzo szybko efekt po citalu i ze strachu przed wiekszå dawkå zazywalam tylko polowe przez 2 tygodnie ( powinnam zazywac 10mg przez pierwsze 8 dni a pozniej 20mg). Ale dzis wzielam po raz drugi calå tabletke ( wczoraj pierwszå calå ) i czuje sie jeszcze lepiej. Jednak to nie jest gwarancjå dla innych osob, ze poczujå sie z dnia na dzien cudownie. Kazdy nasz organizm jest inny i dziala inaczej na medykamenty. Jedni tyjå po tabsach, inni chudnå, jedni zasypiajå jak niemowlaki inni liczå barany przez wiele godzin. Trudno jednoznacznie powiedziec kiedy i jak zareagujå te specyfiki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Amitryptyline bralam miesiąc i juz po prostu nie dalam rady.okropne samopoczucie,jeszcze wiecej lęków,nie do opisania.no i w ciągu miesiąca powinno sie choć odrobinę poprawic...a tu nic.

 

natomiast sertraline,kazala mi odstawić pierwsza pani psychiatra i dala mi wlasnie Ami.

 

-- 09 sty 2014, 17:37 --

 

Czy na początku brania citalopramu moga wrocic ataki paniki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się podłączę do dyskusji z takim pytaniem:

Otóż zastanawia mnie czy Cital działa jakoś na nieśmiałość- w niektórych sytuacjach (np. spotkanie z osobą na której mi zależy) - taką, ktora blokuje wszelkie działania, połączoną ze strachem i silnym biciem serca. Za 5 dni mam lekarza zastanawiam się czy może mu zasugerować jakis lek działający w tej kwestii, maciej jakieś propozycje.

 

Do tej pory- a biorę Cital od miesiąca- nie odnotpwałem ciągle żadnych zmian samopoczucia, zachowania itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja po paru opakowaniach Citabaxu 40 mg odczuwam wielką poprawę. Od jutra mam wypróbować maksymalna dawkę ( nawet nie piszą o niej w ulotce), czyli 60 mg.

Zobaczymy czy można poczuć się jeszcze lepiej niż teraz, czyli ograniczenie natręctw do minimum :)

 

60mg to była uprzednio zarejestrowana dawka maksymalna citalopramu. Potem formalnie obniżono ją do 40mg gdy u niektórych pacjentów będących na dawce 60mg wystąpiła arytmia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Smutna82 - na początku przyjmowania Citabaxu ? Ja zaczynałem przez 2 dni na dawce 10 mg, potem wskoczyłem na 20 mg i po 2 tygodniach na 40 . Nie było żadnych efektów ubocznych ( poza bardzo lekkim wydłużeniem stosunku, co uważam za efekt pozytywny), dlatego ten lek okazał się dla mnie idealny.

 

Dark Passanger- piszesz o arytmii u niektórych pacjentów....to zła informacja bo ja i tak mam obciążony organizm innymi lekami które mogą wpływać niekorzystnie na serce więc będę się pilnował na wyższej dawce....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×