Skocz do zawartości
Nerwica.com

[KRAKÓW]


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

indywidualna tez jest

Poprawka. Już nie prowadzą terapii indywidualnej w Scan Medzie na Armii Krajowej.

 

dokładnie nie prowadzą, można chyba się umówić do psychologa ale to nie jest to samo co indywidulana terapia i spotkania są w długich odstępach czasu. Nie korzystałam osobiście, ale moja przyjaciółka była na kilku spotkanich i spotkania miała co 3 tyg, ale i co 2 miesiące, bo nagle dzwonili, że odwołują jej wizyte, bo pani psycholog zmieniła godziny wizyt i ustalają termin na miesiąc później niż był, niezbyt to fajne jest dla osoby, która próbuje się leczyć... dziewczyna się wkurzyła i zrezygnowała z ich usług, bo sobie jaja robili jednym słowem z ludzi... Ale grupowa tam jest podobno całkiem ok. Pozdrawiam i powodzenia w szukaniu pomocy:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobry pomysł, w OIK dostaniesz namiary na jakieś ośrodki albo tam Ci pomogą

byłam, nie było nawet tak źle

 

no umówiłam sie na wizyte w końcu u psychologa^^

nawet nie musiałam czekać tak długo

zobaczymy czy przeżyje:P - jak wróce żywa to może opowiem

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Chyba muszę iść wreszcie do psychologa.Już nie wytrzymuję, mam myśli samobójcze.Najlepiej byłoby jakbym nie musiał płacić bo z pieniędzmi u mnie cienko.O ile się nie mylę aby iść do bezpłatnego psychologa to trzeba mieć ubezpieczenie zdrowotne tak?Ja nie jestem pewien czy je mam.Jak da się to sprawdzić?Jeśli nie mam to nie przyjmą mnie?Polećcie mi jakiś psychologów.Jak da się w mojej sytuacji to bezpłatnego.Jeśli nie to jakiegoś taniego ale dobrego(najlepiej napiszcie ile bierze).Proszę zależy mi na czasie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej:)

Szukam kontaktu z kimś po terapii grupowej na Lenartowicza (UJ) w Krakowie.

Od lutego zaczynam tam terapię i bardzo się boję...może ktoś przybliżyć jak to wygląda w praktyce?

 

dziękuję za pomoć!

 

pozdrawiam wszystkich:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem studentem dziennikarstwa. Dla uczelnianego miesięcznika pisze artykuł o depresji. W związku z tym poszukuję młodych ludzi , najlepiej studentów, z Krakowa lub okolic chorujących na tą chorobę. Dyskrecja zapewniona. Proszę o poświęcenie mi maksymalnie godziny. Czekam na kontakt pod adresem healing1979@tlen.pl Pozdrawiam wszystkich!!! :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy ktoś był na oddziale leczenia zaburzeń osobowości i nerwic? Jeśli tak to proszę mi napisać jak tam jest? Czy dobrzy są terapeuci, lekarze? Ogólnie jak tam jest?

Na Lenartowicza ? Jeśli tak to chodziłem tam na terapię dzienną( grupową) 8 tygodni. Cóż było ciężko aż w końcu na kilkanaście dni przed końcem zrezygnowałem. W moim przypadku uważam że błędem było że nie dostałem żadnych leków, w ogóle na Lenartowicza są raczej przeciwni lekom, każą powoli odstawiać.

Co do terapeutów w zasadzie nie mam zastrzeżeń, niektórzy dość ostrzy, ale wiele osób chwali że pomogli.

Ogólnie Polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wlsnie dzis rano zdecydowalm sie zadzownic do tej terapii na lenartowicza-bardzo mila babka a tak sie balam tej rozmowy cala noc mialm dzis nieprzespana bo myslam po tym co tu przeczytalm ze warto taka terapie zrobic boje sie jak cholera tej terapii ale chce sie wkoncu wyleczyc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Pytam, bo w koncu nie wiem :(

 

1) na lenartowicza mozna uzyskac terapie indywidualną czy nie?

2) w scan medzie na Armii Krajowej? (jestem studentka)

3) na terapię w "Pro-Psyche" trzeba mieć skierowanie?? Gdzie i jak je można zdobyć?

4) co znajduje się na ul. kopernika? prosze o jakies dokladniejsze namiary

 

5) ja znalazłam jeszcze takie coś:

poniżej lista ośrodków NFZ, które udzielają bezpłatnej pomocy z zakresu zaburzeń psychicznych:

Kraków - "Medi-Norm" Poradnia Zdrowia Psychicznego

ul.Krakowska 39 tel. (12) 4306248

(ze strony http://www.insomnia.pl/LISTA_PORADNI_ZDROWIA_PSYCHICZNEGO-t188925.html)

 

O ile się nie mylę aby iść do bezpłatnego psychologa to trzeba mieć ubezpieczenie zdrowotne tak?Ja nie jestem pewien czy je mam.Jak da się to sprawdzić?Jeśli nie mam to nie przyjmą mnie?

 

marco88, wydaje mi się, że ubezpieczenie zdrowotne ma każdy, kto pracuje lub jest zarejestrowany w urzędzie pracy jako bezrobotny.

 

jeżeli się uczysz lub studiujesz, podlegasz pod ubezpieczenie swoich rodziców. Więc jeżeli przynajmniej jeden rodzic pracuje lub jest zarejestrowany jako bezrobotny, to masz ubezpieczenie.

 

na bardziej zawilych przypadkach sie nie znam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej zieleono

nie wiem nic na temat posostałycg przychodni

ale do pro psyche faktycznie potrzeba skierowania

skierowanie dostajesz od psychiatry, który pracóje w tamtym. (choć można miec też od jakiegoś psychiatry spoza tego ośrodka)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bylam w piatek na Lenartowicz rozmawialam z godzine z psychologiem bardzo mila pani jednak stwierdzila po rozmowie ze mna ze nie mam nerwicy tylko depresjie a ze ten osrodek jest typowo dla osob z nerwica wiec dala mi skierownia na jakiegos Kopernika wie ktos moze cos co to za osrodek na kopernika?28 marca mam pierwsza wizyte tam i znow tyle czekania :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×