Skocz do zawartości
Nerwica.com

Zjednoczone Stany Lękowe


PJT

Rekomendowane odpowiedzi

Tez uwazam ze meczenie sie jest bez sensu i lepiec brac leki. Chcialbym braz jakis mocniejszy lek, teraz jestem na coaxil to jest łagodny lek, przydalo by sie cos o takiej mocy jak paro, bo jestem juz zmeczony tymi lekami. Rzecz w tym ze chodzie do dobrego psychiatry ze dobrej placowki w Wawie. On mowi zeby brac coaxil. Podobo najepiej pojsc do kilku lekarzy.

 

-- 26 gru 2013, 23:21 --

 

nerwosol-men, Nie przerywaj czegos co dziala, szkoda Twojej dotyczasowej pracy. Chodzilem kiiedys na poznawczo-beha. i terapia mi pomogla

chocaz babke byla mloda, i mysalem ze niedoswiadczona, ale uparlem sie ze ma to byc zgodnie z zasadami no i jakos sie wtedy widzwingalem na inny poziom.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Ja ze swoją depresją (nerwicą lękową) walczę już od trzech lat. Pierwszego ataku dostałem w marcu 2011 r., wtedy właśnie nie potrafiłem poradzić sobie ze swoim lękiem i poszedłem do specjalisty. Niestety, nie obeszło się bez leków - Parogen 20 mg. Nerwica przeszła, depresja też do... września br. Mimo brania Parogenu, teraz dostałem nerwicy żołądkowej - boję się zwymiotować, gdy mnie mdli, robi mi się słabo, niekiedy wręcz mdleję. Czasami mam też dziwne burczenia w brzuchu (bez biegunki), co też jest dla mnie denerwujące. Najgorsze w tym wszystkim jest to, że uroiłem sobie... zapalenie wyrostka robaczkowego - boję się tego panicznie. Codziennie sprawdzam, czy mnie tam nie boli, czy mam objawy Jaworskiego (podnoszenie nogi do góry), objawy Blumberga... między 15:30 a 19:00 są największe jazdy - mam wtedy stany podgorączkowe (37-37,3 st. C), wysokie ciśnienie, niekiedy 150/110, a mój lęk przed wyrostkiem sięga zenitu. Byłem zrobić badania krwi - wyniki bardzo dobre. Odwiedziłem też psychiatrę, kazała mi zwiększyć leki na 40 mg, ale wciąż biorę 20 mg, zwłaszcza w momencie, kiedy poczuję się lepiej. Już mam tego wszystkiego dosyć, a najgorsze jest to, że nieraz budzę się w nocy z mdłościami, dreszczami i przeczuciem, że zaraz umrę bądź wymiotuję.

 

Ja już chyba tak długo nie wytrzymam i chyba naprawdę coś sobie zrobię ;(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już myślałem, żeby po prostu udać się na szpital i udawać, że mnie bardzo boli i żeby mi to cholerstwo wycieli. Jeszcze jak przeczytałem w necie, że rozlanie jest śmiertelnie niebezpieczne, bo prowadzi do zapalenia otrzewnej, to już w ogóle mam na tym punkcie fioła ;(.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Slam, ja tez sie zawsze boje wyrostka :-/ Wystarczy, ze cos mnie zakuje w brzuchu i pierwsza mysl, to obawa przed zapaleniem wyrostka :-/ I tez czesto sprawdzam to podnoszenie nogi do góry :)

 

a co wtedy robisz, żeby o tym nie myśleć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No w sumie jak sprawdze, ze jak podnosze noge i nie boli, albo jak nacisne tam na tą okolice i tez nie mam takiego mega bólu, to troche sie uspokajam. Chociaz i tak zdarza mi się często o tym myśleć... :roll:

Powiem Ci, ze i tak masz lepiej, ze jestes facetem :) U kobiet to co chwile jakies kłucie jajników czy cos, wiec co chwile takie stresy mam :-/

 

A co do rozlania, to chyba najpierw musi byc zapalenie przez jakis czas, a Ty bys z zapaleniem szybko udał sie do lekarza, wiec rozlanie raczej Ci nie grozi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Slam, jakos ze 2 tygodnie temu, widzialam na przystanku dziewczyne, chyba najpierw zalozyla spodnie, potem skarpetki i buty i w efekcie jedną nogawke miala w tej skarpetce :) Ale co tam, chodzila sobie po calym przystanku i olewała wszystko (tzn. mzoe nie wiedziala). Ale tez wtedy sobie pomyslalam... a co, kazdy wyglada jak chce, ubrany jak chce, i co komu do tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oprócz tego, gdy wyjdę z domu, zmagam się z jeszcze jednym problemem - ciągle poprawiam kurtkę, nogawki, bo boję się, że coś nie leży tak, jak powinno i ludzie się będą na mnie patrzeć.

Masz coś w stylu Adasia z Dnia Świra.

 

Sent from my HTC One using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

temat wyrostka.. spoko ja też sobie to wkręcałam... i łaziłam na usg brzucha...

Ja robiłem całe USG jamy brzusznej oraz Gastroskopie bo miałem podejrzenia ze rak się zagniezdzil. Powpsem owych przypadłości gastrycznych okazała się przyjaciółką nerwica i wkręcanie się na okrągło.

 

 

Sent from my HTC One using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzien Dobry Kochani :D

 

-- 27 gru 2013, 07:57 --

 

Ja już myślałem, żeby po prostu udać się na szpital i udawać, że mnie bardzo boli i żeby mi to cholerstwo wycieli. Jeszcze jak przeczytałem w necie, że rozlanie jest śmiertelnie niebezpieczne, bo prowadzi do zapalenia otrzewnej, to już w ogóle mam na tym punkcie fioła ;(.

 

 

Nie zrobia badan komplesowych..chyba że faktycznie stwierdza ze to wyrostek.. Przerabiałam to :roll:

 

Jedynie co mogę Tobie doradzic to nie szukac w necie objawów, chorób ... U mnie sie uspokoilo ostatnio ale mialam jazdy nawet w podstawówce. Mambadzo szczupłe ręce i kośc mam jedną wieksza to ubzduralam sobie ze to pewnie rak :roll: , póxniej był wyrostek był czeniak, chłonniak/ziarnica, tętniak, zakrzepica i jeszcze kilka innych sie znajdzie :roll:

 

-- 27 gru 2013, 07:59 --

 

nerwa, może Ciebie od strony ginekologicznej boleć np. nadżerka :roll:

 

-- 27 gru 2013, 08:02 --

 

Slam, ja mam tak z myciem rąk :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×