Skocz do zawartości
Nerwica.com

KLOMIPRAMINA (Anafranil, Anafranil SR)


mikolaj

Czy klomipramina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

133 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy klomipramina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      84
    • Nie
      33
    • Zaszkodziła
      28


Rekomendowane odpowiedzi

Brałam Anafranil SR75 przez dwa lata. Lek pierwsza klasa. Zaczęłam PRAWIE normalnie po nim funkcjonować. Piszę prawie, ponieważ nie do końca było ok, ale to był jedyny lek który mi pomógł. Jedyny minus to to że bardzo po nim przytyłam. Jednak nie zwracałam na to uwagi ponieważ ważniejsze było dla mnie żyć bez lęku. Pododbno każdy organiż różnie reaguje, więc nie sugeruj się tym co piszą inni, po prostu sprawdź. Jeżelli chcesz po jakimś czasie odstawić to nie gwałtownie. Najpierw bierz po pół tabletki, później połówke co drugi dzień i stopniowo coraz mniej. Etap odstawiania trwał ok 4 miesięcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Etap odstawiania trwał ok 4 miesięcy.

 

:shock::shock::shock:

Powiedz, że żartowałaś o rany. Bo ja właśnie będę odstawiał niedługo SR 150.

Chyba NIE odstawię...

 

U mnie niestety tyle to trwało. Każdy organizm reaguje inaczej i nie znaczy to że u Ciebie będzie to aż tyle trwało. U mnie niestey pojawiały się objawy odstawienne i dlatego tak długo to trwało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyny minus to to że bardzo po nim przytyłam. Jednak nie zwracałam na to uwagi ponieważ ważniejsze było dla mnie żyć bez lęku.

 

 

Napisz proszę, jak dlugo juz zyjesz bez anafranilu, jak samopoczucie i czy waga zaczela wracac do dawnej normy? Ja tez przytyłem i to prawie 8 kg i łudze się, że jak zaczne odstawiać to zacznę chudnąć:) Dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez przytyłem i to prawie 8 kg i łudze się, że jak zaczne odstawiać to zacznę chudnąć:)

 

właśnie przytyć było łatwo, ale schudnąć już nie tak łatwo :/ przynajmniej w moim przypadku... ale staram sie ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyny minus to to że bardzo po nim przytyłam. Jednak nie zwracałam na to uwagi ponieważ ważniejsze było dla mnie żyć bez lęku.

 

 

Napisz proszę, jak dlugo juz zyjesz bez anafranilu, jak samopoczucie i czy waga zaczela wracac do dawnej normy? Ja tez przytyłem i to prawie 8 kg i łudze się, że jak zaczne odstawiać to zacznę chudnąć:) Dzieki

 

Ja po anafranilu przytyłam ok 15 kg. Jednak wolę przytyć i w miarę normalnie funkcjonować. Pamiętaj że nie po tabletce się tyję , bo tabletka nie ma kalorii. Po tabletkach masz tylko większy apetyt, ale i z tym można walczyć, tak powiedziała mi moja lekarka. Nie biorę anafranilu od ok. 1,5 miesiąca i czuję że straciłam na wadzę. Nie ważyłam się ale widzę to po ubraniach. Nie stosuję żadnej diety a mimo to chudnę. Odkąd nie biorę anafranilu nie czuję wieczorem głodu. Nie jadam kolacji, po prostu nie odczuwam takiwj potrzeby. Samopoczucie coraz gorsze. Zastanawiam się nad powrotem do leku i jednoczesnej psychoterapi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I to jest cos czego sie bardzo boje. Poki jestem na leku czusie sie dobrze ale nie bede go przeciez bral cale zycie. Przeraza mnie, ze po odstawieniu leku znowu zacznie sie jazda z lękami i atakami paniki. Niech ktos napisze, ze odstwail lek i czuje sie dobrze !!!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech ktos napisze, ze odstwail lek i czuje sie dobrze !!!!!!!!!

 

Ja odstawiłem jakiś czas temu anafranil i czułem się przez 3 lata ok. Niestety atakiem paniki wszystko znów się zaczęło. To lek starej generacji, ma dużo działań ubocznych, ale jest świetny. Tylko nie można odstawiać samemu, gdy po kilku tygodniach brania się poprawi. Choć pokusa jest :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm...mój nowy psychiatra i moja przyjaciółka lekarka powiedzieli niezależnie od siebie, że Anafranil to stary lek, i że nie powinno sie go juz nikomu przepisywac, bo to jest świństwo. Zamienił mi na Efectin, po którym czuję sie o wiele, wiele lepiej niż po Anafranilu.

 

Też to słyszałam, mimio to biorę. Dobrze się po nim czuję. Niech mi ktoś wytłumaczy dlaczego jest zły. Czym różni sie jedno gowno od drugiego? Przecież tak samo śmierdzi. Ten czy inny lek to chemia tylko o innym składzie. Trujemy się wszystkim jednakowo, jednak przywraca nas to do świata żywych i to jest najważniejsze. Co w dzisiejszych czasach nas nie truje. Nawet to że oddychamy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm...mój nowy psychiatra i moja przyjaciółka lekarka powiedzieli niezależnie od siebie, że Anafranil to stary lek, i że nie powinno sie go juz nikomu przepisywac, bo to jest świństwo. Zamienił mi na Efectin, po którym czuję sie o wiele, wiele lepiej niż po Anafranilu.

:shock: wiedziałam, że coś nie tak z tym lekiem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam jak od wczoraj zazywam anafranil ale ten zwykly nie Sr. i od razu czuje jego dzialanie. tak sie zastanawiam vczy ktos juz tu bral zwykly anafranil i kiedy zaczal u niego dzialac.jestem przygotowany na jakies 3 tyg czekania a tu juz dziala? chyba ze to podswiadomosc dziala ze juz cos zazywam...

 

 

 

 

biore go pd czarwtku pierwszy dzien czulem sie jakby lepiej ale od wczoraj mam straszne ataki leku .czuje sie tak jakbym nic nie zazywał. czy to mozliwe ze to skutek ubovczny i za kilka dni minie?,o;a ak ktos?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na początku brania leku lęki mogą się nasilać (przeczytaj ulotkę ;P) potem z czasem odejdą, ale oczywiście to wszystko zależy od osoby, czasem trzeba zmienić lek lub podnieść jego dawkę; ja napierw brałam bioxetin ale nie przyniósł żadnych większych skutków, teraz już od ponad miesiąca biorę anafranil, jakoś tam na mnie działa jest lepiej niż było, ale mimo to nie jest wciąż tak dobrze jak bym chciała, lekarka podniosła mi w poniedziałek dawkę z 10 mg x 3 na dobre, do 25 mg x 2 na dobe, nie czuje narazie żadnej zmiany, oprócz tego że mój dzisiejszy wyjazd do miasta skończył się bardzo szybko, załatwiłam to co najważniejsze a potem zwiałam czym prędzej do domu nie idąc na zajęcia :( porażka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja dzis znowu zaczelam brac anafranil pol tabletki 75mg

 

oczywiscie skutki uboczne sa tragiczne wiec wspomagam sie afobamem

 

Boze, mam nadzieje, ze anafranil podziala na mnie tak jak ostatnio! 3 lata bez depresji, atakow paniki i lekow!!!!

 

Ile lat mozna brac anafranil.... bo ja juz bralak 3 lata poznien przerwa i choroba znow mnie dopadla :(

 

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 11:35 am ]

czy duzo osob na tym forum bierze anafranil?

 

 

co o nim myslicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja biorę Anafranil 2 razy dziennie po 75 mg od miesiąca, wcześniej brałem mniejsze dawki tego leku. W poniedziałek idę do psychiatry po jakiś mocniejszy medykament, ponieważ nadal mam tiki nerwowe (usztywnienie głowy, szyi w krepujących sytuacjach) i stały niepokój, co nie pozwala mi normalnie funkcjonować....

 

niestety, ja po anafranilu nie przytyłem.... nerwica żarła moje ciało przez wiele lat, i teraz mam niedowagę (ponad 8 kilogramów), ciekaw jestem, czy po mocniejszych lekach będę mógł trochę przytyć.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biore pol tabletki o przdluzonym dzialaniu 37.5 raz dziennie ale leki wracaja... Nigdy nie przekroczylam tej dawki bo zawsze bylo dobrze a anafranil biore juz okolo 4-5 lat z przerwami. Niestety leki wracaja, czuje sie ciagle przygnebiona, zmartwiona, jakas niespokojna, zle mi sie spi. Wczoraj zadzwonilam z Anglii do swojej lekarki i stwierdziala, ze musze zwiekszyc do calej tabletki 75mg raz dziennie. Chcialam z nia pogadac, otrzymac jakies wsparcie ale ona nie miala czasu. Boje sie, ze cala tabletka mnie niezle kopnie a nie moge sobie pozwolic na dni wolne od pracy. Poradzcie! Bedzie dobrze po calej 75mg? :((((

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po ostatniej wizycie został mi przepisany anafranil SR 75,jest to mój drugi lek gdyż pierwszy jakim jest asertin słabo na mnie działa,po kilku miesiącach przyjmowania praktycznie nastąpiły tylko małe różnice.Anafranil będę przyjmował na noc bo lekarka mówiła że mogę być po nim senny,będę zaczynał od małych dawek ale efektem końcowym ma być 2xSR 75 na noc,mam nadzieję że w końcu trafie na ten właściwy lek.Napewno ktoś z was przyjmuje ten lek to prosiłbym o jakieś opinie na jego temat,boję się żeby po nim nie przytyć i jak to u was wygląda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hejka

 

Ja biore Anafranil 37.5mg o przedluzonym dzialaniu raz na dzien, rano. Biore juz od kilku lat i anafranil okazal sie najlepszym lekiem dla mnie. Niestety ma dosc okropne skutki uboczne, ktore wystepuja przez kilka pierwszych tyg brania. Ja doswiadczylam bezsennosci, jadlowstret (schudlam z 8kg), zaburzenia widzenia, odrealnienie, suchosc w ustach i mdlosci. Przeszlo jakos po 4 tygodniach i jestem bardzo zadowolona z tego leku. Nigdy jednak nie bralam na noc,

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hejka

 

Ja biore Anafranil 37.5mg o przedluzonym dzialaniu raz na dzien, rano. Biore juz od kilku lat i anafranil okazal sie najlepszym lekiem dla mnie. Niestety ma dosc okropne skutki uboczne, ktore wystepuja przez kilka pierwszych tyg brania. Ja doswiadczylam bezsennosci, jadlowstret (schudlam z 8kg), zaburzenia widzenia, odrealnienie, suchosc w ustach i mdlosci. Przeszlo jakos po 4 tygodniach i jestem bardzo zadowolona z tego leku. Nigdy jednak nie bralam na noc,

 

Pozdrawiam

 

 

Zacznę ten lek przyjmować od poniedziałku,trochę się boję ale mam nadzieję że dobrze będzie na mnie działał,i jeszcze jedno czym się objawia to odrealnienie? :shock:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×