Skocz do zawartości
Nerwica.com

ESCITALOPRAM(Aciprex, ApoExcitaxin ORO, Betesda, Depralin, Depralin ODT, Elicea, Elicea Q-Tab, Escipram, Escitalopram Actavis/ Aurovitas/ Bluefish/ Genoptim, Escitil, Lexapro, Mozarin, Mozarin Swift, Nexpram, Oroes, Pralex, Pramatis, Symescital)


Martka

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

395 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      240
    • Nie
      118
    • Zaszkodził
      56


Rekomendowane odpowiedzi

Radol,

Witaj Radol,

Tak jest niestety, że permanentny stres prowadzi do silnej nerwicy i lęków. Przekracza się pewną granicę i nawet jak bardzo się chce, ciężko sobie samemu poradzić. Piszesz, że już brałeś i po miesiącu przerwałeś... ale czułeś się lepiej i przerwałeś czy po prostu tak fatalnie, że nie chciałeś dalej brać...

Sporo masz tych leków - aż 4 nie wiem czy nie za dużo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radol,

Pod względem znieczulenia emocjonalnego i wygaszania stanów lękowych najlepsza jest paroksetyna, jest to jedna z niewielu rzeczy co do ktróej przynajmniej sporo lekarzy się zgadza, po jakims czasie powoduje totalne znieczulenie na cokolwiek, koniec swiata moglby sie zblizac a Ciebie to by malo co obchodzilo, moznaby to troche porownac do tarczy ochronnej ktora odbija wszystko co Cie bobmarduje i dzieki temu nie ma Twojej reakcji w formie odczuwanych emocji, czujesz sie tak samo czy sie dzieje dobrze w Twoim zyciu czy źle, tylko nie wiem czy chcialbys się tak czuć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak brałem miesiąc wydaje mi sie że było lepiej i sobie ze śpiewem na ustach przerwałem - teraz wiem , ze nie tędy droga - będę leczył się aż do skutku - -mam nadzieję że leki które opisałem sa skuteczne - ponieważ Mozarin jest dość drogi pani mi zaproponowała identyczny zamiennik - nie wiem czy sie decydować czy jednak wyskubac na oryginał - mówiłą że nie ma różnicy bo skład jest taki sam. - poradźcie proszę!

 

Zazdroszczę Wam , którzy już w jakis sposób sobie z tym poradzili - ja czuję że jeśli mi to nie pomoże to chyba zwariuję - tak nie da sie funkcjonować, pracować żyć. Lekarz na tai stan dła mi doraźnie Zomiren - czy może ktoś przybliżyć mi z autopsji ten lek - wiadomo na internecie też czytałem ale chciałbym usłyszeć Wasze opinie. natomiast nasenny to Apo-Zolpin - dawek mam na dwa miesiące...oby sie udało...:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak brałem miesiąc wydaje mi sie że było lepiej i sobie ze śpiewem na ustach przerwałem - teraz wiem , ze nie tędy droga - będę leczył się aż do skutku - -mam nadzieję że leki które opisałem sa skuteczne - ponieważ Mozarin jest dość drogi pani mi zaproponowała identyczny zamiennik - nie wiem czy sie decydować czy jednak wyskubac na oryginał - mówiłą że nie ma różnicy bo skład jest taki sam. - poradźcie proszę!

 

Oryginał Escilatopramu to lek o nazwie Lexapro firmy Lundbeck. Inne, w tym Mozarin to tzw. generyki czyli leki produkowane prze inne firmy niż oryginał ale z uzyciem tej samej substancji czynnej (Escilatopram). BTW u mnie Mozarin 10 mg kosztuje 26 zł, jeśli możesz napisz jaka jest u Ciebie cena i jaki to jest ten tańszy zamiennik i ile kosztuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie w aptece - i miesiąc wcześniej też oryginalny Mozarin kosztuje ponad 50 pln - pani zaproponowała zamiennik za około 28 pln - mam dzisiaj odebrać bo nie mieli na stanie - napiszę po południu co to jest - hmmm...a może lepiej wziąc ten oryginał - sam juz nie wiem...- byleby cos mi pomogło ...:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lekarz na tai stan dła mi doraźnie Zomiren - czy może ktoś przybliżyć mi z autopsji ten lek - wiadomo na internecie też czytałem ale chciałbym usłyszeć Wasze opinie. natomiast nasenny to Apo-Zolpin - dawek mam na dwa miesiące...oby sie udało...:(

 

Zomiren zawiera substancję czynną alprazolam należącą do grupy benzodiazepin- wykazuje działanie przeciwlękowe, uspokajające. Lek do stosowania tylko doraźnego(przy dłuższym stosowaniu i w wyższych dawkach ryzyko rozwoju uzależnienia charakterystyczne dla leków z tej grupy).

 

Apo-Zolpin zawiera zolpidem- to typowy lek nasenny, raczej lek też do stosowania tylko doraźnego(max. 4-6 tygodni i to nie codziennie), ponieważ też istnieje ryzyko rozwoju uzależnienia.

 

Mozarin(escitalopram) to Twój podstawowy antydepresant, tamte są dołożone tylko jako wspomagacze do niego i pewnie w niedalekiej przyszłości pójdą w odstawkę.

 

Co do tego czy kupować oryginał czy zamiennik- moim zdaniem nie ma sensu przepłacać. Mi lekarz dawał próbki Lexapro i Lenuxinu, a potem wykupiłem Mozarin i raz Depralin(wszystkie zawierają escitalopram)- jak pisałem wyżej różnicy specjalnej nie było.

 

W niektórych jednostkach chorobowych i w przypadku niektórych leków jechanie na jednym leku(najczęściej oryginale) bez skakania po zamiennikach faktycznie może mieć sens, ale w większości pospolitych przypadków to tylko fanaberia klientów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie w aptece - i miesiąc wcześniej też oryginalny Mozarin kosztuje ponad 50 pln - pani zaproponowała zamiennik za około 28 pln - mam dzisiaj odebrać bo nie mieli na stanie - napiszę po południu co to jest - hmmm...a może lepiej wziąc ten oryginał - sam juz nie wiem...- byleby cos mi pomogło ...:(

 

Jeśteś pewien, że Mozarin 50 zł? Moze proponowała Ci Lexapro za 50 (mogła użyć słowa "oryginalny") albo właśnie Mozarin (jako zaminnik) za 28, to by się zgadzało. Kup tańszy, z tego co ludzie piszą nie ma różnicy w działaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lexapro kosztuje coś koło 80-90zł w zależności czy 5mg czy 10mg, Mozarin od 24 przez 40- do nawet ponad 70zł w zależności czy tabletki 10,15 czy 20mg.

 

-- 23 gru 2013, 09:35 --

 

Najtaniej z tego co widzę wychodzi Symescital firmy Symphar- polecam tę firmę. Robią bardzo dobre generyki różnych leków w bardzo przystępnych cenach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo wam dziękuję za tak szybkie odpowiedzi - to tez pozwala wierzyc że nie jesteśmy sami :) - Dostałem MOZARIN 10mg - pani powiedziała że kosztuje chyba 54 pln ale jest zamiennik - nie jestem w stanie teraz podać nazwy bo dzisiaj go odbiorę i napiszę jaki to - mówiła że skład identyczny i jest chyba produkowany przez Pharmę czy cos podobnego - na pewno polskiego - mniej więcej na pewno połowę tańszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z racji tego że esci występuje w różnych wariantach(5,10,15,20mg) to wszystko co podaję dotyczy 10mg z mojej apteki-

 

Symescital(Symphar) -18zł

Servenon(Glenmark) -34zł

Pramatis(Sandoz) -41zł

Nexpram(Ranbaxy) -27zł

Mozarin(Adamed) -25zł

Lexapro(Lundbeck)- 93zł

Lenuxin(Gedeon Richter) -45zł

Escitil(Egis) -39zł

Escitalopram Actavis(Actavis) -34zł

Elicea(Krk) -39zł

Depralin(Polpharma) -42zł

Aciprex(Biofarm) -35zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisałem wcześniej-

 

Apo-Zolpin zawiera zolpidem- to typowy lek nasenny, raczej lek też do stosowania tylko doraźnego(max. 4-6 tygodni i to nie codziennie), ponieważ też istnieje ryzyko rozwoju uzależnienia.

 

Wpływa na ten sam receptor co benzodiazepiny tylko dużo bardziej selektywnie(benzodiazepiny na trzy podjednostki, a on tylko na jedną), uzależnia mniej niż one, ale mimo wszystko tak.

 

Takie leki się stosuje raczej krótko i tylko w razie potrzeby. Najpierw próbuj zasnąć bez niego, dopiero jak się nie uda to zażyj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dark Passenger

Czy sam Trittico pomoże na nerwice lękową?

Pytam bo p.dr.dala mi do wyboru lek,który stiosuje sie na noc i wymienila trittico,czy cos co moge brac w dzien,czyli esci...Niektorzy widzę,ze biora obydwa leki,ale jak one sie maja osobno?Czy w pojedynkę nie są za slabe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam Was po kilku godzinach.

 

a więc Dark! - dostałem w zamian Mozarinu - Escitalopram PharmaSwiss

 

wziąłem już rano Zomiren i Esci - chyba nieco lepiej ale juz czuję że chyba lekko wróciła ta zwała sytuacyjna - wiec wziąłem drugą - wiem że nie można przesadzać i nie będę tego nadużywał ale w tej chwili jestem w takiej rozsypce , że muszę sie czymś ratować

 

Apo-Zolpin spróbuje na noć - choc jak mówisz zastanawia mnie czemu lekarz dał mi nastepny uzależniający lek skoro wiedział bo mu mówiłem , że po Tritticco było ok:/ - nie mam pojęcia

 

czekam na Wasze komentarze i ewentualne uwagi

 

-- 23 gru 2013, 16:55 --

 

dodam , że Esci - 10 mg

 

Zomiran - 0,5 mg

 

Apo-zolpin - 10 mg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj Radol :lol:

 

fajnie, ze sie przelamales i dolåczyles do nas. W grupie razniej ! A jak czlowiek wie, ze nie jest sam ze swojå chorobå - to podswiadomie daje sile do walki.

Przeczytalam wszystkie Twoje posty i szkoda, ze po miesiåcu leczenia sam na swojå reke podjåles decyzje o przerwaniu kuracji. " Z usmiechem na ustach".... taaaa, ja doskonale rozumiem, poczules sie pewny i przekonany, ze Twoj stan sie poprawil wiec po co dluzej faszerowac sie chemiå.

Szkoda ale dzis juz wiesz, ze byla to decyzja pochopna.

 

Odnosnie Twojego powyzszego wpisu (okolo godz.16.56) bylabym sceptyczna jesli chodzi o wziecie dodatkowej dawki Esci.

Nie odwazylabym sie wziåc wyzszej dawki niz tej, ktorej zalecil mi lekarz. Przygotuj sie na jazde, bo uboki mogå byc dzis niemilosierne.

Mam nadzieje, ze przetrwasz bez wiekszych sensacji i tego Tobie z calego serca zycze.

 

Dark Passenger - to facet, ktoremu mozna zaufac, wierz mi Radol. On takze jako pierwszy odpowiedzial na moj post i mam wrazenie, ze w bardzo wielu tematach na poziomie psychiatrii i lekow jest udzielic fachowej informacji. Ciesze sie, ze ktos taki jak Dark wspiera nas dobrym slowem, faktami i wiedzå. To bardzo cenne zwlaszcza dla nas laikow i poczåtkujåcych.

 

Jestem ciekawa jak sie bedziesz czul po dzisiejszym zazyciu lekow. I napewno dasz znac. Jutro juz wigilia i swieta bozego narodzenia wiec nie wiem czy tu zajrze. Ale pragne zlozyc Wam wszystkim zyczenia z tej okazji, ZDROWIA i wytrwalosci. Aby Wasze najskrytsze marzenia sie spelnily. Abyscie te swieta spedzili w radosci i w spokoju i w nadziei na lepszy przyszly rok !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziękuje nova za miłe słowa - ale ja nie wziąłem drugiej Esci - tylko Zomiren - lek doraźny na wysokie stany nerwicowo-lękowe w danym dniu - a że dopiero zacząłem leczenie to powiem Ci że te 7-10 dni do chwili pójścia do lekarza były dla mnie horrorem, choc nie piję za dużo alko - tak normalnie weekendowo - to ostatnio sie ratowałem i potem było jeszcze gorzej więc sie puknąłem w łeb - mam 39 lat, dużo w życiu przeszedłem i widziałem miałem tłuste lata i chude ale to co się ze mną zaczęło dziać od kilku miesięcy to było nie do ogarnięcia - przestraszyłem sie sam siebie i swoich myśli i pomyślałem że jeśli nic z tym nie zrobie to będzie katastrofa - a mam dla kogo funkcjonować - bo to moja kochana 8-mio letniacórka:).

 

Powiem że od dzisiaj zacząłem na nowo i poratowałem się Zomirenem i jest w miarę OK no i zacząłem długotrwałą kurację Esci - zobaczymy - mam nadzieję że to pomoże powrócić do stanu równowagi - bo jak nie będę miał zdrowej głowy - to nie ogarnę tego szamba w które sie władowałem ...

 

P.s

może ktoś ma juz doświadczenie w braniu tych leków które mam - prosze o jakieś komentarze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radol, 0,5 Zomirenu to dość dużo. Taką dawkę to ja biorę na sen. Spróbuj na dzień brać 0,25 mg. lub połowę tego 2Xdziennie.

Gdybym dzisiaj miała wybierać to Trittico. Niestety trochę uzależniłam się od Alprazolu, ale to inny temat :(

Zolpidem również bardzo uzależnia !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wziąłem dzisiaj 10 mg Esci i 2 x 0,5 Zomirenu i jest w miarę Ok - chyba po Zomirenie :) - żadnych dziwnych reakcji, może pare razy ziewnąłem ale to jest stan daleki od spania i senności - na mnie chyba nasennie nie działa - zobaczę Apo-Zolpin na sen...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

choc nie piję za dużo alko - tak normalnie weekendowo - to ostatnio sie ratowałem i potem było jeszcze gorzej quote]

 

Człowieku, musisz wybrać albo leki albo chlanie. Polecam całkowicie odstawić alko na czas przyjmowania leków, zobaczysz że efekty będą dużo lepsze. Niby można trochę pić przy Esci ale wg mnie to jest nieporozumienie. Sam widzisz że alko pogarsza sprawę, a przy lekach to już wogóle nie wiadomo co może być, w najlepszym wypadku branie lekow nic nie da.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×