Skocz do zawartości
Nerwica.com

ESCITALOPRAM(Aciprex, ApoExcitaxin ORO, Betesda, Depralin, Depralin ODT, Elicea, Elicea Q-Tab, Escipram, Escitalopram Actavis/ Aurovitas/ Bluefish/ Genoptim, Escitil, Lexapro, Mozarin, Mozarin Swift, Nexpram, Oroes, Pralex, Pramatis, Symescital)


Martka

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

397 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      242
    • Nie
      118
    • Zaszkodził
      56


Rekomendowane odpowiedzi

Roznica miedzy escitalopramem a Prozaciem jest taka ze ten pierwszy to najbardziej selektywny SSRI a ten drugi najmniej selektywny, nie kazdy SSRI dziala tak samo. Producent Lexapro kiedyś chwalił sie strasznie tą selektywnością, a to może być wada a nie zaleta.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dark,widzę,że lubisz czytać.,Może podeślę Tobie kilka ciekawych lektur,światowej sławy psychiatrów w dziedzinie leczenia nerwic i wpływu dopaminy na to leczenie?

Światowej sławy naukowcy ostatnio na podstawie tylko jakichś przesłanek opublikowali badanie gdzie we wnioskach stwierdzają ze kwasy omega 3 o 70% zwiekszaja ryzyko zachorowania na najbardziej złośliwe postacie raka prostaty.Ich wnioski zostały mocno skrytykowane za brak dowodów, światowa sława nie zawsze oznacza wiarygodność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najsilniejsze neuroleptyki o działaniu sedatywnym to(niekoniecznie w tej kolejności) olanzapina, klozapina, chlorpromazyna i lewopromazyna. Uważaj bo uwierzę, że psychiatra na Twoje życzenie do jednego atypowego neurolepa(kwetiapina) przepisał Ci drugi na "celowe wywołanie długiego stanu "śpiączki" ". :lol: Mamy chyba mitomankę na forum. Aha-i czekam na te "artykuły światowej klasy psychiatrów o leczeniu nerwic i wpływie dopaminy na to leczenie"- najlepiej źródła anglojęzyczne z jakiejś profesjonalnej bazy medycznej. Wszyscy zawsze pierdzielą o tej "światowej klasy psychiatrach", a jak trzeba podać jakieś NAZWISKA to nagle woda w usta. Bajki to każdy umie opowiadać, a jak je trzeba udowodnić to nie ma komu. Dopamina ma głównie związek z lękiem socjalnym(fobią społeczną)- o czym napisałem. Najbardziej nieodgadnionym neuroprzekaźnikiem oun jest glutaminian. Historyjki o dopaminie jako najbardziej nieodgadnionym neuroprzekaźniku i "hormonie szczęścia" to dzieci opowiadają.

 

-- 21 gru 2013, 20:15 --

 

elmopl79, No za przyjemny to nie był.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest lepszy lek,który poradzi sobie z lękiem i nie zrobi stanu wszystko mam w d....

 

-- 21 gru 2013, 19:24 --

 

Escitalopram okazał się skuteczny w GAD(zespół lęku uogólnionego) i przy lęku panicznym.

No, to mnie cieszy....Tego bylo mi trzeba....uslyszec,przeczytać:)Wielkie dzięki za cenne informacje:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie alternatyw- z SSRI to paroksetyna albo sertralina, można dołożyć agonistę 5-HT1a- buspiron, chlorprotiksen, jakieś atypowe neuroleptyki w małych dawkach- np. kwetiapina na noc, pregabalina(Lyrica- ale cena powala), doraźnie jakaś hydroksyzyna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dark, proszę bardzo

Książki które zaraz Ci podam, znam doskonale...Lektury obowiązkowe na psychologii...Jak którąś czytałeś z miłą chęcią podyskutuje i wymienie z Tobą swoje spostrzeżenia...

"Akademia Nerwicy"- Zygmunt Freud

"Wstęp do psychoanalizy"- Zygmunt Freud

'Psychoterapia nerwic'- Antoni Kępiński

'Poznaj siebie.Samotność i lęk.Depresja- Antoni kępiński

'Nasze wewnętrzne konflikty"-Karen Horney

"Psychologia nieświadomości"-Karen Horney

"Znajomość człowieka"- A.Adler

"Sens życia"-Alfred Adler

'Dzieła zebrane (Gesammelte Werke)-C.G. Jung

 

-- 21 gru 2013, 19:33 --

 

Co do "nimfomanizmu"- Proszę Cie...Na forum to możesz sobie pisać wszystko...Ale nie wychwalaj się zbyt bardzo wiedzą...No dobrze wyślę ci priv z lekiem, który biorę... nie chcę by był ogólnie dostępny na forum....I tak przepisał, nie znasz mojej siły persfazji, ponadto wiedział,że i tak załatwię receptę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hahaha, nie wierzę. Zygmunt Freud żył w latach 1856-1939, Kępiński żył w latach 1918-1972, Jung 1875-1961- a dopiero w 1958 r. pojawiły się pierwsze wzmianki o tym, że dopamina może pełnić rolę neuroprzekaźnika, a w 2000 r. za to przyznano nagrodę Nobla. Na pewno w książkach ojca psychoanalizy i chyba najbardziej humanistycznego psychiatry jakiego widział świat znajdę informacje o roli dopaminy w etiologii zaburzeń lękowych. Wszystkie ww. pozycje czytałem. Jesteś paskudną manipulatorką i kłamczuchą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie alternatyw- z SSRI to paroksetyna albo sertralina, można dołożyć agonistę 5-HT1a- buspiron, chlorprotiksen, jakieś atypowe neuroleptyki w małych dawkach- np. kwetiapina na noc, pregabalina(Lyrica- ale cena powala), doraźnie jakaś hydroksyzyna.
Czy sertealina,czy paroksetyna bylyby lepsze niż esci na lęki uogólnione?

Bralam seroxat,owszem postawil mnie na nogi,ale nie powalil na kolana-nie przenisilam po nim gor....A wręcz na początku bylam agresywna :D Co bardzo mi sie podobalo:)do czasu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj coś z Junga czy z Alfreda- przeczytaj....A jeśli nie z nich to chociaż bardziej współczesnego Kępińskiego.

 

A jeśli twierdzisz, że o trzech najważniejszych substancjach odpowiedzialnych za tak zwane szczęście czyli; DOPAMINY, SERATONINY i MORFINY, Freud nie miał pojęcia chociaż sam zadowalał się kokainą, to nie mamy o czym rozmawiać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dopamina ma pewne znaczenie przy zaburzeniach lękowych chociaz nie jest to wykorzystywane w praktyce. Większość badan opiera się na modelach zwierzęcych

 

np. wplyw MPH na warunkowanie i oduczanie reakcji lekowej

 

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3262973/

 

wynik - MPH pomógł wyzbyć się reakcji lękowej. Było to zalezne od dawki i chwili podania leku. Autorzy sugerują ze w sumie fajnie byłoby go użyć jako dodatek do terapi behawioralnej u ludzi ale wątpie zeby to przeszło. MPH potrafi być lękotwórczy ze wzgledu na swój wpływ na NA. Efekt terapeutyczny powiazano z aktywacją D1 dlatego rozwiazaniem mogliby być agonisci d1, którymi na obecną chwilę są jedynie rotygotyna i kabergolina.

 

ci standardowi agonisci dopaminy czyli d2/d3 tez maja jakiś potencjał

 

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/14978196

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przykro mi złotko- serotoninę zsyntetyzowano/odkryto po śmierci Freuda (w roku 48-52, a w oun wykryto ją w 53, Freud zmarł parę lat wcześniej), właściwości dopaminy jako neuroprzekaźnika odkryto także po jego śmierci, a morfina to już w ogóle nie wiem co tutaj robi? Opioid/opiat pozyskiwany z makówek jest Twoim zdaniem neuroprzekaźnikiem? Chyba się z makówkami na mózg zamieniłaś. O tym że Freud raczył siebie i swoje pacjentki kokainą wie każde dziecko, ale Freud na pewno w roku 1939 wiedział, że mechanizm działania kokainy opiera się na blokowaniu wychwytu zwrotnego dopaminy/noradrenaliny czy działaniu jak ich realesing agent. Rozbawiłaś mnie do łez. A teraz wróć do swoich lektur z podstawówki i naucz się najpierw pisać poprawnie w języku polskim, bo nie znam siły Twojej "persFazji" i nic nie wiem o Twej "uczÓciowości", stosując się do zasad ortografii i interpunkcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, Dark...Dobrze...Postaw na swoim....Mnie to i tak totalnie obojętnie...Każdy sam ocenia Twoje Wypowiedzi...

Jedyne czego sobie nie życzę, to nigdy więcej nie pisz do mnie "złotko"...

 

Szkoda mi jedynie niektórych ludzi z tego forum....Ale nie martw się, Ci co chcą, sprawdzą i upewnią się u swojego psychiatry co Jung czy Adler-pupilek Freuda , pisali w swoich dziełach o dopaminie...

 

-- 21 gru 2013, 20:01 --

 

A co do interpunkcji czy też wypowiedzi Twoich

"Przykro mi złotko- serotoninę zsyntetyzowano/odkryto po śmierci Freuda (w roku 48-52, a w oun wykryto ją w 53, Freud zmarł parę lat wcześniej), właściwości dopaminy jako neuroprzekaźnika odkryto także po jego śmierci, a morfina to już w ogóle nie wiem co tutaj robi? Opioid/opiat pozyskiwany z makówek jest Twoim zdaniem neuroprzekaźnikiem? Chyba się z makówkami na mózg zamieniłaś. O tym że Freud raczył siebie i swoje pacjentki kokainą wie każde dziecko, ale Freud na pewno w roku 1939 wiedział, że mechanizm działania kokainy opiera się na blokowaniu wychwytu zwrotnego dopaminy/noradrenaliny czy działaniu jak ich realesing agent. Rozbawiłaś mnie do łez. A teraz wróć do swoich lektur z podstawówki i naucz się najpierw pisać poprawnie w języku polskim, bo nie znam siły Twojej "persFazji" i nic nie wiem o Twej "uczÓciowości", stosując się do zasad ortografii i interpunkcji."

 

Przykro mi,że w swoich wypowiedziach błędów nie zauważasz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mogli pisać o czymś co zostało odkryte dopiero kilka lat po ich śmierci, aż tak nie wyprzedzali swojej epoki. Ci ludzie byli wielkimi humanistami, wizjonerami, upatrywali źródła zaburzeń psychicznych w czynnikach psychologicznych, społecznych, kulturowych, w dzieciństwie, nie w neurobiologii i neurotransmiterach, o których nie wiedziano nic za ich życia. Nigdy w życiu nie miałaś w ręku żadnej książki żadnego z tych wielkich ludzi i w obrzydliwy sposób próbujesz manipulować ludźmi na podparcie swoich wyssanych z palca tez. Chyba sama się zadowalasz kokainą, bo człowiek na trzeźwo nie jest w stanie wymyślić takich bredni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Freud był neurologiem, dark....I wierz mi, choć nie potrafił nazwać do końca niektórych neuroprzekaźników, miał o nich pojęcie...

 

A odchodząc od Freuda czy Junga...Kępiński i Horney- to pewnie według Ciebie również nie mieli pojęcia o neuroprzekaźnikach i żyli pewnie w średniowieczu?

 

Książki Kępińskiego, na Twoje nieszczęście, są ogólnie dostępne....Wystarczy sięgnąć...

 

-- 21 gru 2013, 20:23 --

 

Tak Dark, Kokainą....

 

Wypowiadasz się praktycznie na każdym wątku z tego forum...Dyskutujesz na temat ogromnej ilości leków...Wszystko wiesz...Wybacz, to ja się mylę...Kłaniam się nad Twoją wszystkowiedzącą inteligencją...Tacy ludzie jak Ty są niezwykli i wyjątkowi...Takich ludzi świat potrzebuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kępiński zmarł w 1972, a za jego życia psychofarmacja dopiero wyrosła z pieluch. W latach 50' odkryto pierwsze klasyczne neuroleptyki a niektóre z atypowych wprowadzono do lecznictwa w latach 70'. Kępiński nie miał wtedy dostępnych narzędzi, które umożliwiłyby mu dogłębne zbadanie neurobiologicznych mechanizmów zab. psychicznych. Zresztą Kępińskiego interesowało co innego, bo był humanistą i upatrywał przyczyn nerwic zupełnie gdzie indziej. To samo Horney- w ogóle nie ta działka. Na pewno w ich książkach znajdziesz informacje o roli dopaminy w etiologii zaburzeń lękowych. Ta. To jest jakaś farsa.

 

Masz rację- na Twoje nieszczęście książki Kępińskiego są ogólnie dostępne.

 

Aha- nie dyskutuję z próżnymi kłamczuchami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak od Ciebie chyba za daleko....

 

Dark, nie będę z Tobą więcej dyskutować...By wejść z kimś w dyskusję na jakikolwiek temat, trzeba chociaż mieć podstawy...Nie zauważaj, proszę, moich ewentualnych postów...Przyznałam Tobie rację.To ja się mylę.Jestem na kokainie i nie bardzo wiem o czym piszę...

 

Życzę Ci miłego wieczoru.Ja uciekam z forum, by Ci go nie popsuć ...

 

-- 21 gru 2013, 20:35 --

 

PS.

Dark,

Dzięki Tobie dziś się pomodlę...

Boże, pomóż mi być takim człowiekiem jakim jest Dark z forum: http://www.nerwica.com

 

-- 21 gru 2013, 20:48 --

 

Oj, jeśli pozwolisz, jeszcze kilka słów ode mnie dla Ciebie...Faktycznie teraz w tym miejscu ogarnął mnie lęk i zwątpienie...Bo może jednak ktoś myśli troszkę inaczej niż Ty i czyta moje posty, poświęcając mi tym samym swój cenny czas. To dla mnie ogromne wyróżnienie jest. Nie ma nic bardziej cennego nisz czas, który nam poświęcają inni. Swój własny, tylko raz dany im czas, którego nie można ani cofnąć ani powtórzyć. Przecież mogliby w tym czasie robić tyle innych znacznie ciekawszych rzeczy, na przykład czytać Twoje posty...

 

A każdy kto mnie zna, wie, jak bardzo pogardzam pychą, arogancją i zarozumialstwem oraz chamstwem w wypowiedziach...

 

-- 21 gru 2013, 20:51 --

 

"nisz"- przepraszam- niż

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kępiński owszem- był naukowcem i zajmował się zaburzeniami zarówno od strony biologicznej i psychospołecznej, ale był humanistą, terapeutą, chciał do pacjentów podchodzić ze zrozumieniem i empatią, jako przyczyn zaburzeń psychicznych upatrywał zaburzonych interakcji pomiędzy jednostką ,a środowiskiem w jakim oscyluje. Walczył o odhumanizowanie medycyny- jakieś neuroprzekaźniki będące zdobyczą postępu i technologii były ostatnią rzeczą, która mogła go interesować. Kępiński się w grobie przewraca na te Twoje brednie. Nie masz żadnego pojęcia o tym człowieku i założę się, że nigdy nie miałaś w ręku ani jednej jego książki bo byś się tak nie kompromitowała wypisując banialuki. To tak jakbym twierdził, że Tomasz Terlikowski jest zagorzałym ateistą i antyklerykałem.

 

Może teraz skoro borykasz się m.in. z lękami(a one są według Ciebie bardzo silnie związane z dopaminą) weź sobie "najsilniejszy neuroleptyk na światowym rynku", który bardzo skutecznie tę dopaminę OBNIŻA- a który to "lekarz wypisał Ci aby celowo wywołać długotrwałą "śpiączkę" " dzięki Twojej zdumiewającej sile persFazji- i bajkami nakarm krasnoludki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×