Skocz do zawartości
Nerwica.com

ESCITALOPRAM(Aciprex, ApoExcitaxin ORO, Betesda, Depralin, Depralin ODT, Elicea, Elicea Q-Tab, Escipram, Escitalopram Actavis/ Aurovitas/ Bluefish/ Genoptim, Escitil, Lexapro, Mozarin, Mozarin Swift, Nexpram, Oroes, Pralex, Pramatis, Symescital)


Martka

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

397 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      242
    • Nie
      118
    • Zaszkodził
      56


Rekomendowane odpowiedzi

Hej wam :)

U mnie ciągle kiepsko, a nawet bym powiedziała że się pogarsza :(

Byłam wczoraj u lekarki, powiedziałam jej wszystko co mi się robi, stwierdziła że jest we mnie bardzo dużo lęku. Powiedzialam jej że dostalam od llekarza esci, powiedziała tylko ze tego by mi nie dała. Zapytałam o wenlafaksyne to powiedziała że niektorzy ludzi czują sie na niej świetnie, a niektorzy jej nie tolerują. Zapytała się mnie oczywistym tonem. " lekow pani nie chce", powiedzialam że nie. Umówiłam się do niej na 7 stycznia na pierwsze spotkanie psychoterapii. Bo ona jest lekarzem psychiatra i do tego wykwalifikowaną psychoterapeutką. No i skasowała stówę i do widzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będę teraz jeździć raz w tyg 140 km i płacić po stówie za wizyte, nie wiem jak dam radę finansowo:(

 

dziś w nocy wybudzilam się ze snu z powtórnym lękim i czułam się bardzo dziwnie, w dzień dostalam koezmarnego ataku panik, ciągle mi sie wydaje że mam schizofrenię jakąś, czuje odrealnienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Katarzynka, moj psychiatra powiedział, że już tego nie potrzebuje. Mam się skupić na pracy, skoro już jestem w stanie ją wykonywać. Więc odstawiłem. Dlatego lepiej odstawiać leki, jak się ma dobry powód i motywację. Niestety ja mam zaburzenia dysocjacyjne, więc u mnie to róznie jest.

 

Na pocieszenie

 

 

Mam nadzieję, że rozumiesz anglieski, a jak nie to najwyższy czas się nauczyć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pika30,

Pika30, witaj:)

Fajnie, że się odezwałaś. Piszesz, że źle się czujesz - lękowo czy depresyjnie?

Ciekawe co pani dr by Ci zapisała zamiast esci... nie wypowiedziała swojego zdania czy uważa ten leki za dobry czy fatalny?

Ja jadę jutro - jak mi się uda - dr dr, jak nie to najdalej w pon. Ciekawe co mi powie na skutki esci...

Jak maluszek?

 

pozdrawiam ciepło:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Katarzynka40, nie czuje żebym miała depresję, mam za to okropne lęki, dziś przerazilam się sąsiadki na klatce, spojrzałam na nią i poczułam się bardzo dziwnie i wypadłam w panike, nie potrafię tego wytłumaczyć :(

Tematu esci lekarka nie podjęła.

Dziękuję, synuś już prawie zdrowy, miał wirusowke jakąś,

Napisz co jutro lekarka ci powie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

traktujecie tych lekarzy jak jakąś wyrocznie, a każdy z nich gada co innego, pamietam jak kiedyś zapytałem jedną o paroksetynę że jestem po niej senny, to dostałem odpowiedź ze ona ma wielu pacjentów którzy nie są senni, i co to za odpowiedź, jeden będzie miał o leku jedną opinie a drugi o tym samym leku zupełnie inną, jeden kogoś będzie leczył na depresje a drugi zobaczy u tej samej osoby chorobe dwubiegunową, mowie ze swojego przykładu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jeszcze nic, klinika akademii medycznej, jeden z najlepszych oddziałów psychiatrii w Polsce, murzyni, chńczycy i nie wiadomo kto tam jeszcze się uczył, masa lekarzy na oddziale, profesorów, wykładowców, a zaden nie potrafil zrobic nic przez 2 miesiące jak codziennie zgłaszałem ze jestem totalnie senny i otumaniony po paroksetynie, od jednej otrzymałem odpowiedź ze jestem senny bo nie mam się czym zająć od innej ze ona tez jest senna bo taka pogoda, klinika akademii medycznej!!! takie odpowiedzi!!! W koncu dostałem po miesiącu wysypki po tej paroksetynie i ewidentnie było widac ze za duza dawka i zle toleruje to ci idioci dalej swoje i w dodatku hydroksyzyne dali na wysypke, zeby mnie jeszcze bardziej uspic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Wróciłam od dr. Jeśli przez kolejny tydzień nie odczuję sporej poprawy, to uzgodniliśmy z dr, że przechodzę na efectin.

Esci słyszysz? Daję ci jeszcze tydzień.

Bo lepiej jest, nie jest to jakaś szokująca i rewelacyjna poprawa, ale jest lepiej. Do bardzo dobrego samopoczucia jednak daleko. Lęki już znikome i rzadkie.

 

Dr stwierdził, że nie może być tak, że rano jest fatalnie, a wieczorem super, poprawa musi być 24 h na dobę. Zgadzam się z nim.

Jego zdaniem esci jest dość łagodnym lekiem i o dość łagodnych skutkach ubocznych. Sęk tkwi w tym, że u mnie nie zadziałał szybko. Dlatego zamiast odczuwać skutki poprawy i zmniejszać leki, u mnie lęki poprzez brak poprawy narastały, aż do niemal traumy i nastrojów depresyjnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc, jestem nowa na förum i chce sie podzielic z wami o esci ktore przyjmuje okolo 3 miesioce u mnie bywa raz lepiej raz gorzej nadal pojawiajo sie leki dodatkowo biore hydroxyzyne pomaga ale na krotko esci pomoglo chyba na bol glowy ktory dokuczal mi wczesniej esci przyjmuje 10 mg co drugi dzien i 5mg na ostatniej wizycie kazala brac codziennie 10 mg ale zostane przy starym dawkowaniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

krista,

coś z tym bólem głowy mam podobnie, bo wcześniej miewałam koszmarne i częste bóle głowy - migrenowe i napięciowe, głowa bolała mnie mniej więcej co 2, trzeci dzień, czasami po trzy dni pod rząd... od czasu kiedy zażywam esci - czyli od 24 dni nie miałam ani razu bólu głowy - nawet gdy cierpiałam na bezsenność spowodowaną przez esci... faktycznie jakoś zupełnie zapomniałam, że o tylu dni mnie głowa nie bolała...

 

-- 20 gru 2013, 18:24 --

 

Ale nie wiem czy branie różnych dawek naprzemiennie jest dobrym rozwiązaniem - przy odstawianiu może tak, ale obecnie chyba nie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jego zdaniem esci jest dość łagodnym lekiem i o dość łagodnych skutkach ubocznych. Sęk tkwi w tym, że u mnie nie zadziałał szybko. Dlatego zamiast odczuwać skutki poprawy i zmniejszać leki, u mnie lęki poprzez brak poprawy narastały, aż do niemal traumy i nastrojów depresyjnych.

 

Ja też jestem po wizycie u mojej pani doktor. Generalnie jest OK, ale dla osiągnięcia pełnego efektu działania escitalopramu od dzisiaj jestem na 10 mg.

 

Ciekawostka, pytałem p. doktor o te Wasze okropne i długotrwałe skutki uboczne na małych dawkach rzędu 5 mg, stwierdziła (zastrzegając, że jest to jej prywatna nie poparta badaniami teoria, wynikająca z obserwacji pacjentów), że lek nawet w małej dawce 5 mg może wywoływac takie skutki uboczne u osób którym został on błędnie zapisany czyli które go de facto nie potrzbowały brać bo nie był na ich dolegliwość. Czyli mówiąc krótko esci w dawce 5 mg może nie pomóc osobie której pomoże w dawce 10 lub 15/20 mg a jednocześnie dawka 5 mg może zaszkodzic ( w sensie że wywoła jedynie przykre skutki uboczne) osobie dla której nie jest przeznaczony. Dodatkowo stwierdziła ze Esci jest bezpiecznym lekiem i nie powinienem sie obawiać go brać, jednakże jak każdy lek w jej przekonaniu, powinien być brany w możliwe najmniejszej skutecznej terapeutycznie dawce i jedynie przez okres uzasadniony z punktu widzenia medycznego (czyli do ustabilizowania stanu pacjenta), a potem należy w miarę możliwości leki stopniowo odstawić i sprobować psychoterapii itd. Leki psychotropowe działają wg jej słów, na skutki / objawy choroby a nie leczą jej przyczyn. Mam ndzieje że dobrze ją zrozumiałem i nic nie pokręciłem :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No mi lekarz też mówił, żebym brała 10 mg, a nie zmniejszała do 8mg, bo 10 mg to jest dawka terapeutyczna, na 5 mg można czuć się lepiej, ale nie wyleczy jakby do końca tylko powierzchownie...

 

-- 20 gru 2013, 20:59 --

 

czarnydiabeł,

To witaj czarny diable na dziesiątce:):)

 

-- 20 gru 2013, 22:10 --

 

Wiktoria,

a jak Twoja wizyta u dr?

Kazał odstawić esci?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×