Skocz do zawartości
Nerwica.com

weganie i wegetarianie z forum - łączmy się!


libertynka

Rekomendowane odpowiedzi

nic nie robię, bo nie mam jak, jadę do rodziców na święta, wyjazd w sobotę i co bym przygotowała do to wigilii nie wytrzyma, a na miejscu nie będę miała warunków, żeby coś zrobić. wypiję tylko barszcz no i zabieram wałówkę, jakiś pasztet z tofu grzybowy itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właściwie to nie mam ochoty na nic, u mnie będzie karp, sałatka ziemniaczana z jajkiem i majonezem, ciasta, jakieś serniki, bigos i pierogi i coś tam jeszcze. niczego nawet nie spróbuję, bo jem teraz bezglutenowo więc nawet pierogów nie zjem czy uszek z barszczu. i nie rusza mnie to. nie jadę na święta, żeby się nażreć. jem smacznie cały rok, poza tym na początku stycznia mam urodziny i już zamówiłam tort witariański (czyli surowy), wolę takie okazje a nie świąteczną wyżerkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja tam lubię się nażreć na święta :D

będę robił tofu po grecku, sałatkę warzywną klasyczną (bez menstruacji), będą pierogi i barszcz, kapusta z grochem, kutia, może jakieś ciacho - wegan as fuck. Polecam wszystkim zrobić tofu po grecku, przepisy różne w necie, wymiata (najlepsze na 2,3 albo nawet czwraty dzień).

 

no i wódki trochę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

veganka, lubię gotować bezmięsne dania (w moim przypadku to tylko drób i ryba) także chętnie się zainspiruję i może sama dodam jakiś fajny pomysł :) generalnie mięsa jem minimum bo zwyczajnie nie lubię, może gdybym wiedziała, jak odpowiednio zastąpić niezbędne składniki to całkiem bym zrezygnowała

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

violet_hair_, do wegetarianizmu trzeba być gotowym, nie da się bez wewnętrznej motywacji, musi coś w głowie przeskoczyć ;) dlatego jak będziesz chciała zrezygnować z mięsa, to sama zaczniesz szukać informacji i to wszystko stanie się łatwe i oczywiste :) równie dobrze możesz całe życie jeść tylko drób i ryby - tak też będzie ok.

a póki co jest jeden problem, wątek umarł śmiercią naturalną i nie wiem czy Cię czymś zainspiruje.

 

-- 01 sty 2014, 21:48 --

 

obejrzyjcie i nie płaczcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wegetarianizm był dla mnie kiedyś bezsensowną fanaberią ale kiedy przechodziłem niewypowiedziane męki dostrzegłem że nie tylko ja mam źle, zwierzęta zdolne do odczuwania emocji, miliardy zabijanych co roku zanim zostaną zaszlachtowane ile jeszcze muszą się na cierpieć. I być może moja decyzja jako jednostki nic nie zmieni ale tak to właśnie działa, wielkie zmiany przychodzą stopniowo, kiedyś niewolnictwo też było uważane za normę. Dziś nie jem mięsa i nie będę tu nikogo nawracał, po prostu moje sumienie nie pozwala mi na to i cieszę się że podjąłem taką decyzję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×