Skocz do zawartości
Nerwica.com

MOKLOBEMID (Aurorix,Mobemid,Moklar)


mała_ja

Czy moklobemid pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

73 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy moklobemid pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      33
    • Nie
      29
    • Zaszkodził
      16


Rekomendowane odpowiedzi

Dżejmson, też jestem ciekawa, skoro działa też na serotoninę i daje się go na fobię to teoretycznie powinien je zmniejszać, bo well w ogóle nie działał na serotoninę i nie miało co uspokajać tych lęków

poza tym sama wenla jakoś działa na noradrenalinę, a redukuje mi przez zamułkę serotoninową lęki :P

 

-- 18 gru 2013, 13:50 --

 

i jestem ciekawa jak silnie działa na poszczególne neuroprzekaźniki, bo na angielskiej wikipedii w tej tabelce z siłą działania leków nie ma moklo, a szkoda, podobno mniej działa równo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

marwil Ty palisz fajki na wellbutrinie? Podobno mają wtedy przykry smak.

 

CórkaNocy wellbutrin z czasem powoduje zwiększony ostrzał neuronów serotoninowych, więc działa w pewien sposób na serotoninę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miko84, ale u mnie i tak well za bardzo kopał w noradrenalinę w stosunku do innych receptorów

 

a wiesz może jak silnie moklo działa na poszczególne receptory?

 

i ile zalecasz przerwy między odstawieniem wenli a włączeniem moklo?

 

-- 18 gru 2013, 16:57 --

 

też paliłam na wellu fajki, bo udało mi się na nim rzucić tylko na 4 dni :P

i nie tyle, że przykry smak, co mniej czuło się to że się pali - wcześniej paliłam niebieskie a potem przerzuciłam się na czerwone i nieraz nawet jak głęboko się zaciągałam to miałam wrażenie jakbym nic nie paliła i dodatkowo nie przynosiło to takiej przyjemności co wcześniej

 

a po odstawieniu wellu zaczęłam dużo więcej palić niż wcześniej, podobno to jakieś uwrażliwienie receptorów, poza tym teraz ten podły niedobór dopaminy nie pozwala mi normalnie żyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CórkaNocy 2 dni przerwy powinny w zupełności wystarczyć. Moklobemid zwiększa najwięcej serotoninę, w pewien sposób zwiększa też noradrenalinę i dopaminę oraz GABA. Więc jego działanie powinno być wyważone. Jest sporo osób u których działa w inny sposób niż SSRI, pewnie ze względu na jego mechanizm działania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

okej, dzięki za info, to dobrze, że jednak nie przeważa ta noradrenalina, a w połączeniu z dopaminą powinna przyjść aktywizacja ;)

 

a skoro można w dwa dni :o mi lekarz powiedział 5 dni być na czysto a w ogóle w ulotce piszą, że po wenli się powinno zrobić co najmniej 7 dni przerwy :o i niektórzy tutaj tak robią, ale może faktycznie skrócę ten czas, bo po co tak czekać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i jestem ciekawa jak silnie działa na poszczególne neuroprzekaźniki, bo na angielskiej wikipedii w tej tabelce z siłą działania leków nie ma moklo, a szkoda, podobno mniej działa równo

 

I nie znajdziesz tego, bo większość leków lpd działa poprzez blokowanie protein transportujących albo poprzez bezpośredni wpływ na receptory, a moklo działa na drodze enzymatycznej poprzez blokowanie enzymu odpowiedzialnego za deaminację monoamin. Ciężko to porównywać. Niech Ci wystarczy, że weg. badań moklo nie ustepuje innym lpd pod względem skuteczności, a niektóre podwyższa(tak, zaraz się zlecą hejterzy).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale interesowało mnie coś w stylu tego co napisał miko, że działa najsilniej na serotoninę, i chciałabym wiedzieć czy silniej na dopaminę czy noradrenaline

 

 

A jakie masz skutki uboczne na początku brania moklo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w sumie nie miałem szczególnych skutków ubocznych i raczej były mało nasilone. A np. moja pannica jak zaczynała brać moklo to rzygała jak stąd do Torunia. ;)

 

Moklobemid blokuje MAO-A= MAO-A odpowiada za deaminację serotoniny, noradrenaliny, adrenaliny, dopaminy(dopamina jest degradowana zarówno przez MAO-A i przez MAO-B- przez MAO-B intensywniej), tyraminy= zablokowanie MAO-A powoduje zwiększenie poziomu tych neuroprzekaźników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dark Passenger, okej, dzięki ;)

a po ilu dniach zacząłeś odczuwać poprawę? aktualnie nie mam problemu z lękiem czy z niskim nastrojem - najbardziej ze stałym zmęczeniem, sennością w dzień i ze słabą koncentracją, pamięcią. Podobno moklo działa na te problemy, Tobie na to pomógł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to bardzo dobrze ;) sama szukam i szukam i może tym razem coś odpowiedniego znajdę, bo te ssri i snri źle na mnie działają :(

 

i brałeś chyba kwetiapinę na noc? mi tak lekarz zlecił i zastanawiam się czy po pierwszej tabletce będzie ''szybki zgon'' czy nie? i zamułka w dzień?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez pewien okres czasu brałem moklo razem z kwetiapiną i to był bardzo dobry mix. Dla nieprzezwyczajonych osób no tak- mała dawka kwetiapiny spowoduje szybki zgon na ryja i następnego dnia rano może być nieco zamuła, kac, trzyma jakieś 1-2h po wstaniu- ale to mija z czasem. Poza tym jak ktoś chce się porządnie wyspać to kwetiapina jest nieoceniona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dark Passenger, a to prawda, że po wenli można zrobić tylko 2 dni przerwy i wjechać na moklo? bo w ulotce jest, że co najmniej 7 dni i lekarz mi sugerował zrobić 4,5 dni przerwy.

I potem od razu brać 2 tabletki (czyli 300 mg na dobę) czy najpierw 150 tylko?

 

Do tego tu widzę, że powinno się brać moklo 1-1-0, a mi lekarz zalecił 1-0-1, bo podobno to nie utrudnia zasypiania a wręcz ma mi regulować sen, nie wiem jak to w praktyce wygląda :shock:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wenla ma okres półtrwania 5-15h w zależności czy to wersja zwykła czy przedłużone uwalnianie, a jej metabolity około 11h, dlatego chyba nie ma sensu czekać parę dni, no ale rób jak lekarz zalecił.

 

xmarcinx92, Nie ma wpływu, a motywację to może tylko zwiększać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×