Skocz do zawartości
Nerwica.com

POMOC W WYBORZE BLAGAM ! :)


trOnk12

Rekomendowane odpowiedzi

Drodzy forumowicze,

 

 

Mam straszne problemy z wyborem , zapadam sie , placze i spie.

 

 

Stoje przed wyborem studiow, wrocic do POlski chce odrazu po studiach w razie gdybym skonczyl studia w HOlandii , jedno z miejsc w ktorym moge skoncyzc studia. WYbor jest taki miasto rodzinne, za ktorym tesknie bardzo a Groningen. Prosze mi przedstawic argumenty poza argumentami finansowymi i o karierze tez juz swoje wiem :) Chce przezyc cos ciekawego owszem, ale jednak 4 lata studiow to bardzo duzo . Myslac o tym ze jeszcze 4 lata spedze po za krajem troche mnie doluje. Nie powiem ze moze byc to spowodowane trybem ktory teraz prowadze w holandii ktory jest troche odizolowany. Na studiach bedzie pewnie inaczej. Prosze o jakiekolwiek argumenty i opinie :) Cyz jest sens sie w to pakowac ? Warto cos przezyc ? skoro i tak wroce do Polski bo bardzo za nia tesknie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak to rozumiesz hania ! :) Jakies propozycje ? Dokladnie ... miasto calkiem inne, bo studenckie . Z drugiej strony tesknota doskwiera ... 4 lata to chyba jednak szybko nie minie. Z drugiej strony powrot do Zielonej Gory na studia szczegolnie bardzo mnie nie cieszy ... patrzac na korzysci zawodowe to jedynie takie ze zawsze bede mogl wrocic gdyby mi sie nie podobalo w Polsce do Holandii i znalezc prace w zawodzie. A jakie inne korzysci daja mi studia tutaj skoro tesknie ? Mam nadzieje ze pojawi sie wiecej opinii dotyczacych mojego wyboru

 

-- 18 gru 2013, 18:44 --

 

prosze o wiecej opini ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trOnk12, ja bym została w Holandii. Piszesz ze wiesz ze kariera itd, ale sobie chyba nie zdjaesz sprawy co to znaczy samemu sie utrzymac, a w Polsce poki co to mozna liczyc tylko na siebie, pracujac za 1300 m-cznie. Do domu przeciez mozna przylatywac, Polska nie lezy na koncu swiata. Poznasz tam tez osoby, nie bedziesz calkiem samotny. Polakow tez tam na pewno jest duzo. Nie ma co sie zastanawiac, tesknota brzucha nie nakarmisz, jak chcesz godnie zyc-wybor prosty Holandia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozumiem , ale w Polsce tez sie da zyc ... :) Zostac zamiarow na 100 % nie mam po studiach , wiec chodzi tutaj tylko o okres studiow ... czy jest w takim razie sens tutaj byc na czas studiow. Po studiach napewno momentalnie szukalbym pracy w Polsce, nie wiem na jak dlugo moze rzeczywiscie przejze na oczy i wroce do Holandii nie wiem .

 

 

Myslicie ze gdybym mieszkal w Polsce w Zielonej Gorze na okres studiow , znudzila by mi sie ta cala Zielona Gora ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×