Skocz do zawartości
Nerwica.com

KLOMIPRAMINA (Anafranil, Anafranil SR)


mikolaj

Czy klomipramina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

133 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy klomipramina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      84
    • Nie
      33
    • Zaszkodziła
      28


Rekomendowane odpowiedzi

To lamotrygina w moim zestawie nie działa przeciwdepresyjnie? Nie chciałam rezygnowac z mirty ze względu na pożądane tycie. Dziś mam zwiększone lęki. Wina lamotryginy, hydroxyzyny czy jeszcze tego wstrząsu? A moze nadal za duzo klomipraminy? Z neuroleptykami macie racje, kiedys juz odmówiłam brania risperidonu i całe szczęscie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musi mnie cos zluzowac bo ja sie przekrece. To jak ja jestem napiety i jakie przykre odczucia mam wsrod ludzi to jest masakra. Sprobuje sie dostac na pojutrze do innego lekarza i bede prosil o mianse. Musi mnie cos wylagodzic. Ja naprawde nie jestem masochista. Caly czas smierc mi sie jawi jako wybawienie. Ale nie moge o tym myslec. Musze szukac ukojenia jeszcze tu na ziemi.

 

-- 16 gru 2013, 22:19 --

 

Mi tez lekarz proponowal neuroleptyki ale powiedzialem nie i koniec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ladywind, mi lekarz zawsze przepisuje lamotrygine do LPD, twierdzi że zapobiega nawrotom depresji, na razie nie używam tego leku, powoduje u mnie objawy podobne do tych jak przy chorobie lokomocyjnej, poza tym wolę używać najmniej leków jak to tylko możliwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wzmacnia wzrost serotoniny więc powinno się przełożyć na lepsze działanie przeciwdepresyjne i przeciwlękowe. Dodatkowo łagodzi skutki uboczne klomipraminy i SSRI, takie jak pobudzenie, napięcie, pewien lęk, potliwość, zaburzenia seksualne, bezsenność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bedzie trzeba miko.Ciekawe ile, ale to juz konowal ma leb od tego. Moze wyczytal cos w tych podrecznikach akademickich ;)Moj kazdy dzien w pracy to batalia.

 

-- 17 gru 2013, 12:33 --

 

Juz nie mowiac o peraltystyce jelit bo to oczywiste.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miko84, umiałbyś określić, w granicach jakich dawek klomipraminy i miansy będzie bezpiecznie? 100mg klomi i 15mg mirty to był wstrząs. Na samych 75mg anafranilu teraz mam małe drgawki, nosi mnie i czuje napięcie. Mozliwe, ze jestem na granicy z.serotoninowego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ladywind, coś takiego mi "wpisywano", gdy byłam jeszcze dzieckiem, ale odkąd leczę się prywatnie, to nie mam określonej diagnozy, testów psychologicznych też nie zrobiłam. Nie wiem, pewnie jednoznacznie trudno to stwierdzić...

miko84, dziękuję za informacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest właśnie najgorsze olcha, że ciężko stwierdzic. U mnie tak samo. Lekarz, który mnie leczy 2 lata pyta się jaką miałem diagnozę u wcześniejszych lekarzy. Na pytanie czy jest to OCD odpowiada, że raczej nie ale nie można wykluczyc. Raz tylko usłyszałem od niego o zaburzeniach dystymiczno- nerwicowych. Wiecie co ja nie mam jak wyskoczyc do lekarza, bo cały czas pracuje. Myślałem że będę już wyłagodzony na święta. Zawszę by miała ta mianseryna 3 dni świąt na zaskoczenie. Może do luxmedu jeszcze wyskocze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×