Skocz do zawartości
Nerwica.com

ESCITALOPRAM(Aciprex, ApoExcitaxin ORO, Betesda, Depralin, Depralin ODT, Elicea, Elicea Q-Tab, Escipram, Escitalopram Actavis/ Aurovitas/ Bluefish/ Genoptim, Escitil, Lexapro, Mozarin, Mozarin Swift, Nexpram, Oroes, Pralex, Pramatis, Symescital)


Martka

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

397 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      242
    • Nie
      118
    • Zaszkodził
      56


Rekomendowane odpowiedzi

ja czytałam na tym innym Forum, że ludzie wypisuja, że pierwsze 3-4 tygodnie sa koszmarne, byli tacy co pisali, że leżeli w łózku przez 2 tygodnie, bo byli tacy słabi. Jedna dziewczyna napisala, że kilka razy wzywała pogotowie, bo myslała, że umiera - non stop było jej slabo, kilka razy mdlała, większośc ludzi pisała, ze była 2-3 tygodnie na zwolnieniu i wszyscy brali dodatkowe benzo by wytrzymać...do tego otumanienie, oslabienie, zero koncentracji, chaos w glowie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

elmopl79 poczekaj 6-8 tygodni i jak się nie poprawi to powinnaś podnieść dawkę lub zmienić lek.

 

Pogorszenie stanu może wystąpić przy wejściu na lek czy podwyższeniu dawki. Jest to zazwyczaj przejściowy stan, ale jak już się bierze dany lek to dobrą praktyką jest sprawdzić go przez 6-8 tygodni, żeby później nie było wątpliwości czy by nie zadziałał jakbyśmy dali mu więcej czasu. Ważne jest też by po 4 tygodniach bez poprawy zwiększyć dawkę bo być może bierzemy za małą.

 

Święte słowa. 6-8 tygodni to podstawowe przykazanie psychotropów. I wtedy wiemy czy działa, jak działa. Czy zmienić, czy coś dołożyć. A nie skakać co tydzień. Czekać, czekać, czekać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

robotnica musisz wypróbować na sobie, jak SSRI będą u Ciebie na to działać.

 

elmopl79 może być tak, chociaż zmiana na inny SSRI powinna przebiegać w takim wypadku bardzo płynnie.

 

Brałem escitalopram, to wg mnie najbardziej łagodny jeśli chodzi o skutki uboczne z leków z tej grupy (a brałem wszystkie).

 

Katarzynka40 ale nie jest powiedziane, że lek po tym czasie nie zadziała, escitalopram to bardzo skuteczny lek z grupy SSRI.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

elfrid,

ale ja jestem wystarczająco zmulona, po co mi benzo jeszcze? żeby z łóżka w ogóle nie wyjść? nie walczę teraz z atakami lęku, tylko przymuleniem, oslabieniem, stanem depresyjnym, ktory się zaczął 2 brania esci...jakbym na to wzięła benzo jak radzisz, to nie wiedzialabym jak sie nazywam, a musze pracować. To prawda w domu, bo do pracy nie jestem w stanie jechac z racji przymulenia, ale musze pracowac, inaczej moją firmę szlag trafi:(

 

-- 16 gru 2013, 19:15 --

 

miko84,

Miko, dziękuję za promyczek nadziei:) :D:D i wsparcia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

elfrid,

ale ja jestem wystarczająco zmulona, po co mi benzo jeszcze? żeby z łóżka w ogóle nie wyjść? nie walczę teraz z atakami lęku, tylko przymuleniem, oslabieniem, stanem depresyjnym, ktory się zaczął 2 brania esci...jakbym na to wzięła benzo jak radzisz, to nie wiedzialabym jak sie nazywam, a musze pracować. To prawda w domu, bo do pracy nie jestem w stanie jechac z racji przymulenia, ale musze pracowac, inaczej moją firmę szlag trafi:(

 

To Wellbutrin, Edronax lub aktywizujący neurolpetyk np. fluanxol, amisulpiryd w małych dawkach,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tym Edronaxem to też są jaja czasem, dołożyłem go do 10 mg paroksetyny jakiś czas temu na aktywizację właśnie i wiecie co mi zrobił?

zadziałał jak tabletka nasenna! jak go brałem samego kiedyś dawno temu nic takiego nie było, poza tym trzęsłem się z zimna po nim, ta senność to chyba przez to że obniżył ciśnienie, 4 dni i nic nie przechodziło, wkurzyłem się i zmieniłem na Wellbutrin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

robotnica musisz wypróbować na sobie, jak SSRI będą u Ciebie na to działać.

 

elmopl79 może być tak, chociaż zmiana na inny SSRI powinna przebiegać w takim wypadku bardzo płynnie.

 

Brałem escitalopram, to wg mnie najbardziej łagodny jeśli chodzi o skutki uboczne z leków z tej grupy (a brałem wszystkie).

 

Katarzynka40 ale nie jest powiedziane, że lek po tym czasie nie zadziała, escitalopram to bardzo skuteczny lek z grupy SSRI.

Miko,ale u mnie pojawiają sie myśli o śmierci,ze jak umrę to umrę Kiedys ma taka myśl dostawalam paniki,bo mam synka,którego musze wychować.A teraz jest mi to w sumie obojętne.Co mam o tym myslec?Przeraza mnie to.

 

-- 16 gru 2013, 20:37 --

 

elfrid,

Tylko w czasie 2 miesięcy to moja firma zbankrutuje, a ja z moimi natretnymi myślami i depresją po esci to wyląduje na oddziale zamkniętym:(

Katarzynka a czego tak dokładnie Twoje natrętne myśli dotyczą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

elmopl79,

No generalnie egzystencji wlaśnie. Boję sie, że juz w takim stanie zostanę, że będę wegetować, że zwariuję, że nie bedą miała normalnego życia, że jak mi sie cos takiego stało to może miałam depresje o ktotrej nie wiedziałam, że będzie mi sie powstarzać, nawracać, że nie bede mogła normalnie funkcjonować... że świat mi się zwali:(:(:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

elmopl79,

ech, wiesz, jakbym siebie czytała...u mnie jutro 3 tygodnie będę... czytam jak ludzie piszę, ze w nich wstepuje nowe życie... i normalnie im zazdroszczę, ze mi lek jeszcze nie działa... z jednej strony mial jakies przebłyski po 2-3 godziny dziennie, wczoraj było w miarę, a dzisiaj o prostu odechciewa się żyć... dół na maksa, nic mnie nie cieszy, wszytsko wkurza, jestem agreswyna i zmeczona już sytuacją... rodzinka codziennie pyta - juz, już, juz jest lepiej? jeszcze nie?! a dlaczego tak długo? omija mnie mnósatwo uroczystości, świeta nie cieszą, a tak bardzo je kocham, na dodatek nie umiem się nimi cieszyć, nie czuję klimatu:( dolina na maksa :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

elmopl79,

ech, wiesz, jakbym siebie czytała...u mnie jutro 3 tygodnie będę... czytam jak ludzie piszę, ze w nich wstepuje nowe życie... i normalnie im zazdroszczę, ze mi lek jeszcze nie działa... z jednej strony mial jakies przebłyski po 2-3 godziny dziennie, wczoraj było w miarę, a dzisiaj o prostu odechciewa się żyć... dół na maksa, nic mnie nie cieszy, wszytsko wkurza, jestem agreswyna i zmeczona już sytuacją... rodzinka codziennie pyta - juz, już, juz jest lepiej? jeszcze nie?! a dlaczego tak długo? omija mnie mnósatwo uroczystości, świeta nie cieszą, a tak bardzo je kocham, na dodatek nie umiem się nimi cieszyć, nie czuję klimatu:( dolina na maksa :cry:

Katarzynka,skoro lubilas swieta musisz sie zmusić do pozytywnych myśli chociaz na teka swiat.Musisz na sile,chociaz wiem,ze ciezko,ale musisz.Ja wczoraj z synem ubueralam choinkę.Chcialam sie zmusić,żeby nie myslec o tym jak sie źle czuje.Bylo ciezko,ale chociaz na ulamki sekund myslalam o czymś innym.Ja wierze,ze nam sie uda z tym lekiem,ze zadziwia.Na innych dziala,to czemu na nas mialby nie zadzialac?Musi byc dobrze.

 

-- 16 gru 2013, 23:05 --

 

U m,nie po tym Escitalopramie jedynie życie wygasa...

O,widzę,ze Katarzynka będzie miala koleżankę(tez z Poznania)

Witaj.Jak dlugo bierzesz esci?Tez masz tak potworne skutki po zażyciu esci?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

omija mnie mnósatwo uroczystości, świeta nie cieszą, a tak bardzo je kocham, na dodatek nie umiem się nimi cieszyć, nie czuję klimatu:( dolina na maksa :cry:

a co mają powiedzieć osoby których to omija miesiącami a nawet latami? ja po sertralinie włoczyłem się 1,5 roku po lekarzach:gastrologach, onkologach, endokrynologach,internistach,laryngologach,kardiologach,alergologach, dermatologach, miałem w tym czasie wiecej badań niz niejedna osoba w całym swoim życiu,3 razy byłem w szpitalu na roznych oddzialach, wszystko przez silne dzialania uboczne sertraliny, których zaden lekarz nie potrafil zdiagnozować, mozna powiedziec ze 1,5 roku wyciete z zycia, wiec nie dramatyzujcie tak z powodu paru tygodni skutkow ubocznych, skoro wiecie ze to od leku, ja nie wiedzialem co mi jest i to bylo najgorsze

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

omija mnie mnósatwo uroczystości, świeta nie cieszą, a tak bardzo je kocham, na dodatek nie umiem się nimi cieszyć, nie czuję klimatu:( dolina na maksa :cry:

a co mają powiedzieć osoby których to omija miesiącami a nawet latami? ja po sertralinie włoczyłem się 1,5 roku po lakarzach:gastrologach, onkologach, endokrynologach,internistach,laryngologach,kardiologach,alergologach, dermatologach, miałem w tym czasie wiecej badań niz niejedna osoba w całym swoim życiu,3 razy byłem w szpitalu na roznych oddzialach, wszystko przez silne dzialania uboczne sertraliny, których zaden lekarz nie potrafil zdiagnozować, mozna powiedziec ze 1,5 roku wyciete z zycia, wiec nie dramatyzujcie tak z powodu paru tygodni skutkow ubocznych, skoro wiecie ze to od leku, ja nie wiedzialem co mi jest i to bylo najgorsze

Oj,nie mów tak,bo to nie dramatyzowanie,ze boli Glowa,albo krzywo sie pierdnie.Jestesmy przerażone tym stanem depresyjnym i okropnymi myslami,a to nie blahostka,bynajmnie dla mnie.

A co Ci bylo po tej sertralinie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"omija mnie mnósatwo uroczystości, świeta nie cieszą, a tak bardzo je kocham, na dodatek nie umiem się nimi cieszyć, nie czuję klimatu:( dolina na maksa "

Mnie również te święta nie cieszę...Nie wiem nawet jak je przeżyję...Chociaż, mnie nie cieszą już od lat...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gwarantuje Ci ze poczatkowe efekty uboczne ktore mozna złagodzic roznymi sposobami sa niczym w porownaniu z tym jak i na jak długo mnie urzadzila sertralina, co mi było? nagle po paru miesiącach pojawiły się niespodziewanie skutki uboczne, najgorszy to totalne otumanienie i zmęczenie, coś podobnego co teraz odczuwacie na esci, oprocz tego stany podgorączkowe ok 37,5 stopnia, wysypka, bole stawow i jeszcze pare mniej istotnych. Najgorsze było to ze po pierwsze nie wiedziałem co się stało i co to jest, w zyciu by mi do głowy nie przyszło ze to po leku, bo objawy uboczne powinny być na początku a nie po 4 miesiącach, a po drugie to w ogole nie przechodziło, mijał tydzień za tygodniem, miesiąc za miesiącem i każdy lekarz rozkłądał ręce.Już nawet nie chce liczyć ile wydałem na rozna mase prywatnych badań laboratoryjnych. Leczono mnie mylnie na zapalenie jelita, przewlekła infekcje drog oddechowych, nawet mialem zalecone usuniecie migdałów, atopowe zapalenie skóry, alergie, reumatoidalne zapalenie stawów a przez kilka miesięcy podejrzewano chłoniaka złośliwego. I pewnie by tak to trwało dalej jakbym się sam nie kapnął w pewnym momencie ze przyczyną jest sertralina.Z tym że zanim się zorientowałem musiało minąć 1,5 roku w takim stanie

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gwarantuje Ci ze poczatkowe efekty uboczne ktore mozna złagodzic roznymi sposobami sa niczym w porownaniu z tym jak i na jak długo mnie urzadzila sertralina, co mi było? nagle po paru miesiącach pojawiły się niespodziewanie skutki uboczne, najgorszy to totalne otumanienie i zmęczenie, coś podobnego co teraz odczuwacie na esci, oprocz tego stany podgorączkowe ok 37,5 stopnia, wysypka, bole stawow i jeszcze pare mniej istotnych. Najgorsze było to ze po pierwsze nie wiedziałem co się stało i co to jest, w zyciu by mi do głowy nie przyszło ze to po leku, bo objawy uboczne powinny być na początku a nie po 4 miesiącach, a po drugie to w ogole nie przechodziło, mijał tydzień za tygodniem, miesiąc za miesiącem i każdy lekarz rozkłądał ręce. Leczono mnie mylnie na zapalenie jelita, przewlekła infekcje drog oddechowych, nawet mialem zalecone usuniecie migdałów, atopowe zapalenie skóry, alergie, reumatoidalne zapalenie stawów a przez kilka miesięcy podejrzewano chłoniaka złośliwego. I pewnie by tak to trwało dalej jakbym się sam nie kapnął w pewnym momencie ze przyczyną jest sertralina.
A jak mozna zlagodzic skutki uboczne w postaci totalnej depresji i natrętnych myśli,których wcześniej nie bylo....?!

A jak juz doszedles od czego to masz,to jak suw wyleczyles z tego stanu?Esci...:)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Elmo79

Escitalopram biorę już 6 tydzień...Mój psychiatra sam dokładnie, przynajmniej takie mam wrażenie, nie wie na co mi te niby "cudowne" tabletki przepisał...Prawdopodobnie na dość spore lęki...Lęki zmniejszyły się kosztem totalnego zobojętnienia i totalnej niemocy do czegokolwiek...Te same objawy co u Ciebie i Katarzynki40...Tak biorę...Wizytę mam w ten piątek...I z pewnością na niej, moja przygoda z esci dobiegnie końca...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×