Skocz do zawartości
Nerwica.com

[WARSZAWA]


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Candy14

Oczywiście, że są tacy, którzy słowa pisanego używają jako formy porozumiewania się, nawiązywania interakcji itd. i mogą też pisać na forach. Naturalnie takie umiejętności zazwyczaj poprzedzają lata terapii, edukacji specjalnej itp, ale jest to możliwe w niektórych przypadkach. Autyzm nigdy nie był taki sam dla wszystkich, charakteryzuje się on różnymi stopniami niepełnosprawności oraz zaburzeniami na różnych płaszczyznach i natężeniach. Każdy jest inny i różne ma możliwości.

Nie mówię o pisaniu wspomaganym, o trzymaniu za rączkę, albo o tablicy. Mówię o pełnoprawnej i samodzielnej umiejętności pisania po kartce lub na komputerze w charakterze narzędzia komunikacji, konwersacji itp. itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naturalnie takie umiejętności zazwyczaj poprzedzają lata terapii, edukacji specjalnej itp, ale jest to możliwe w niektórych przypadkach.

No oczywiscie ale autor tematu po pierwsze nigdy nie byl zdiagnozowany jak pisze i zadnej terapii nie przechodzil. I nagle w wieku 19 lat wpadl na to ze ma autyzm?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tosia, można tak powiedzieć. Konkretniej na podstawie doświadczenia zawodowego.

Znaczy do osrodkow daja tylko tych lepszych :( reszta siedzi po domach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

Borykam się z zaburzeniami lękowymi (głównie fobia społeczna, ale też OCD) od dawien dawna. Oprócz tego jakiś rodzaj zaburzenia osobowości, przez które moje życie jest pustką - unikanie ludzi, brak znajomych/przyjaciół.

 

Niestety, objawy OCD bardzo przeszkadzały mi w pracy. Byłem zmuszony coś z tym zrobić. Zacząłem psychoterapię i leczenie psychiatryczne - prywatnie.

Dzięki terapii (poznawczo-behawioralna) zacząłem robić małe postępy w walce z fobią społeczną i swoim odizolowaniem. Niestety, nasilone natręctwa podczas wykonywania czynności służbowych sprawiły, że straciłem pracę...

 

Dziś jestem bezrobotny, wpadam w depresje, nie mam żadnego wsparcia. Codziennie jest coraz gorzej... potrzebuje pomocy terapeutycznej. Ze względu na bezrobocie nie mam kasy na prywatne wizyty, w grę wchodzi wyłącznie NFZ. Podzwoniłem trochę ostatnio po PZP, w większości miejsc nikt nie odbierał, a tam gdzie dodzwoniłem się szanse na rozpoczęcie psychoterapii do końca III kwartału 2014 są żadne :-|

 

Czuję się bezradny, nie wiem co robić :( Czy ktoś z Was zna miejsce w Warszawie, gdzie można uzyskać pomoc psychologiczną - terapię, w ramach NFZ w możliwie szybkim czasie?

 

Bardzo proszę o Waszą pomoc.

 

Moderatorów przepraszam, że zakładam nowy wątek, ale nie znalazłem żadnego tematu o psychoterapii w W-wie w ramach NFZ. Jedyne jakie są, to takie, w których psycholodzy zapraszają do siebie na prywatne wizyty, a do tego to mogę googla wykorzystać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie sztuką jest przeżyć swoje życie ale żyć pełnią! - łatwo powiedzieć kiedy przeszłość depcze po piętach, a widmo straconego, trudnego i przykrego dzieciństwa odbija się echem w tym co czujesz, myślisz, co robisz… Jak zatem żyć, kiedy nie udało Ci się bezpiecznie dojrzeć pod okiem pijących, zaniedbujących czy stosujących przemoc rodziców? Nie wierzysz w siebie, nie wiesz czego chcesz, stawiasz sobie nadmierne wymagania, żyjesz w ciągłym napięciu, lęku i poczuciu zagrożenia. Masz trudności w stworzeniu i utrzymaniu bliskich relacji, albo pozostajesz w toksycznym i niszczącym Cię związku. Nie czujesz, lub to co czujesz wydaje Ci się niesłuszne i nic nie warte, a zaprzeczone, trudne emocje takie jak poczucie winy i krzywdy, złość, smutek czy wstyd pojawiają się w najmniej spodziewanych momentach, wywołują zamęt i utrudniają Ci funkcjonowanie. Kiedyś jako dziecko byłeś bezradny, niewiele mogłeś z tym zrobić, teraz jako dorosły masz wybór, możesz wziąć odpowiedzialność za swoje życie i zmierzyć się z tym co pogrąża i boli. Dołącz do naszej grupy a pomożemy Ci bezpiecznie spojrzeć w przeszłość i nauczyć się z nią żyć, tak by adekwatnie reagować na teraźniejszość, tak by żyć w pełni jako autor a nie odbiorca swojego życia.

 

Na grupę zapraszamy osoby z syndromem DDA i DDD:

- którym trudno zrozumieć siebie, innych ludzi i świat

- które chcą zmierzyć się ze swoim trudnym, „alkoholowym” dzieciństwem

- które mają skomplikowaną relację z samym sobą: poczucie niskiej wartości i negatywny stosunek do siebie; strach przed utratą kontroli; poczucie winy w momencie gdy uda im się coś zrobić dla siebie, przymus bezustannego poszukiwania aprobaty i potwierdzenia swojej wartości na zewnątrz; obawę przed stratą; osądzają siebie bezlitośnie

- które mają trudności z emocjami: trudność w przeżywaniu i nazywaniu myśli, uczuć, potrzeb; duża podatność na zranienie; trudność w okazywaniu uczuć, obawa przed konfrontacją, konfliktem, okazywaniem złości czy gniewu; zalegający i wszechogarniający smutek; duża wrażliwość i podatność na zranienie; impulsywne zachowania, decyzje czy reakcje

- które doświadczają różnych problemów w relacjach z innymi ludźmi: niemożność nawiązania satysfakcjonujących relacji i ich utrzymania; obawa przed odrzuceniem, lub porzuceniem; obawa przed tym, że jeśli ktoś się zbliży to odkryje twoją nieatrakcyjność; trudność w zaufaniu innym; poczucie, że powinieneś polegać tylko na sobie; nadmierne poczucie lojalności, często wobec osób, które na to nie zasługują

- którym trudno kończyć rozpoczęte sprawy;

- które boją się zmian i przesadnie na nie reagują

- które widzą świat w czarno-białych barwach

- którym trudno się bawić i przeżywać radość

- które wiedzą, że chciałyby inaczej funkcjonować i inaczej wybierać, inaczej działać, ale nie wiedzą jak to zrobić, jak zmienić mechanizmy, które nimi rządzą

- które są gotowe uwolnić swój potencjał życiowy, które chcą się rozwijać i uczynić swoje funkcjonowanie satysfakcjonującym…

 

Cel psychoterapii grupowej:

- dotarcie do nieuświadomionych źródeł obecnych problemów

- poznanie i lepsze zrozumienie siebie

- odbudowanie zaufania do siebie i innych

- poprawa relacji ze sobą i innymi ludźmi

- uwolnienie energii życiowej zużywanej na tłumienie przeszłych, trudnych doświadczeń

- rozwój i dokonywanie bardziej świadomych i satysfakcjonujących wyborów

 

Spotkania będą się odbywały w małej grupie od 8 do 10 osób. Przed przystąpieniem do grupy niezbędne jest spotkanie konsultacyjne, którego koszt wynosi 100 zł. Grupa będzie trwała rok z dwutygodniową przerwą wakacyjną.

Termin: luty 2014

poniedziałek w godzinach: 19.00 – 21.00

prowadzenie: Dominika Wernio - psycholog, psychoterapeuta psychodynamiczny i Katarzyna Solka-Dąbrowska - psycholog, psychoterapeuta psychodynamiczny

koszt: 320 zł miesięcznie (80 zł za sesję)

 

zapisy: telefon 530-85-55-65, email: info@zrodloinspiracji.pl

 

Ośrodek Psychoterapii i Rozwoju Osobistego ŹRÓDŁO INSPIRACJI

 

http://www.zrodloinspiracji.pl

 

Zapraszamy!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asertywność to postawa i sposób komunikowania się, polegający na poszanowaniu zarówno swoich praw, jak i praw innych ludzi. Osoba asertywna potrafi wyrażać własne opinie, emocje, potrzeby, itp. przy jednoczesnym uwzględnieniu praw i granic innych osób.

 

Tematy, którymi będziemy się zajmować:

 

"Asertywność - Co to? Po co? Jak to się ma do mnie?"

Na treningu dowiesz się, czym jest asertywność, nauczysz się odróżniać postawę asertywną od uległej i agresywnej, a także będziesz miał/miała okazję przyjrzeć się sobie. Dzięki zaproponowanym ćwiczeniom dowiesz się, na ile jesteś asertywny/asertywna w swoich myślach, uczuciach i zachowaniach. Omówimy przyczyny nieasertywnego zachowania, takiego jak uleganie innym z zaniedbaniem swoich potrzeb albo agresywne wybuchy, które wymuszają zaspokojenie naszych potrzeb, ale naruszają granice innych.

 

"Stop! Dalej wstępu nie ma!"

Kolejnym tematem będzie obrona swoich granic. Nauczymy się, w jaki sposób mówić „nie” i stawiać granice w nieagresywny sposób. Poćwiczymy asertywne sposoby reagowania na krytykę i atak werbalny. Czy w sytuacjach, w których ktoś Cię krytykuje lub traktuje agresywnie czujesz się kompletnie bezradny/bezradna lub bronisz się atakując rozmówcę? Jeżeli któraś z tych reakcji (lub obie) jest Ci bliska, pokażemy Ci sposoby oraz wyposażymy w narzędzia, których będziesz mogła/mógł użyć w takich momentach.

 

"Złość i krytyka - nie taki diabeł straszny"

Złość jest całkowicie naturalną, właściwą nam wszystkim emocją, taką jak np. lęk lub zadowolenie. Zastanowimy się, dlaczego tak trudno jest nam przeżywać i wyrażać własną złość. Złość często kojarzy się nam z agresją i niszczącym wpływem na relacje. My popatrzymy na nią trochę z innego punktu widzenia. Na treningu zapoznamy Państwa ze wskazówkami dotyczącymi konstruktywnego wyrażania złości. Nauczymy się również w asertywny sposób mówić innym o tym, co nam nie odpowiada. Na zakończenie porozmawiamy chwilę o mówieniu innym... miłych rzeczy To, paradoksalnie, bywa czasem trudniejsze niż wyrażanie krytyki.

 

Termin: 11 - 12 stycznia 2014, sobota i niedziela 10.00 - 17.00

prowadzenie: Paulina Siwiec i Katarzyna Domańska - psychoterapeutki psychoanalityczne, trenerki

koszt: 280 zł

zapisy: telefon: 530-85-55-65, email: info@zrodloinspiracji.pl

 

Ośrodek Psychoterapii i Rozwoju Osobistego ŹRÓDŁO INSPIRACJI

 

http://www.zrodloinspiracji.pl

 

Zapraszamy!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×