Skocz do zawartości
Nerwica.com

ESCITALOPRAM(Aciprex, ApoExcitaxin ORO, Betesda, Depralin, Depralin ODT, Elicea, Elicea Q-Tab, Escipram, Escitalopram Actavis/ Aurovitas/ Bluefish/ Genoptim, Escitil, Lexapro, Mozarin, Mozarin Swift, Nexpram, Oroes, Pralex, Pramatis, Symescital)


Martka

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

396 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      241
    • Nie
      118
    • Zaszkodził
      56


Rekomendowane odpowiedzi

Paroksetyna(np. Seroxat) i wenlafaksyna(np. Prefaxine) to dwa najtrudniejsze SSRI/SNRI do odstawienia. Np. po zamachach na World Trade Center producent Seroxatu(GSK) dwukrotnie zwiększył częstotliwość reklam Seroxatu. Zdruzgotanym ludziom masowo wypisywano paro, nikt ich nie informował, że tego leku nie powinno się odstawiać nagle. Ludzie brali to dość długo, poodstawiali z dnia na dzień i zaczęły się- zespoły abstynencyjne, bóle głowy, prąd przechodzący przez mózg, rzygańsko i inne atrakcje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dark Passenger różni się choćby siłą, escitalopram jest silniejszy. Poza tym escitalopram to lek który ma bardzo dużo pozytywnych badań klinicznych, wykazuje w nich sporą skuteczność (nie wiem czy są one przepłacone?), jest też bardzo dobrze tolerowany. Chociaż w porównaniu około 60 badań klinicznych na przełomie wielu lat największą skuteczność z SSRI wykazała sertralina.

 

Jeśliby mierzyć popularność leku ilością generyków, to escitalopram chyba wygrywa. Są także te przyjazne cenowo.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To czemu doświadczony lekarz mówi,ze esci to slaby lek,ze on go swoim pacjentom nie wypisuje,po czym dostaje receptę z citalem....

 

 

Hm. Czyli nie wypisał escitalopramu, który zawiera 5-20mg S-citalopramu, ale zapisał citalopram- który w racemacie zawiera 5-20mg S-citalopramu i 5-20mg R-citalopramu, który nie działa przeciwdepresyjnie. Według opracowań escitalopram może być lepszy od citalopramu, bo zawiera taką samą ilość lewoskrętnego citalopramu, ale nie zawiera przy tym prawoskrętnego citalopramu, który co prawda nie ma działania antydepresyjnego, ale w jakiś tam sposób jest aktywny biologicznie i może na zasadzie konkurencji redukować działanie lewoskrętnego.

 

Teraz już istnieją różne generyki zarówno citalopramu jak i escitalopramu- więc lekarz przepisuje na podstawie tego z jakiej firmy farmaceutycznej akwizytor go odwiedził. :lol:

Co to jest lewoskretny i prawoskrętny citalopram?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To izomer citalopramu. Niektóre substancje chemiczne dzielą są na 2 izomery, czasami jeden z tych izomerów wykazuje inne działanie. Czasami rozłącza się taką substancję chemiczną na 2 izomery których połączenie tworzy substancję o innym działaniu niż substancja podstawowa. Tak powstała np. mirtazapina - rozdzielono ją na izomery które połączono otrzymując substancję o trochę innym działaniu.

 

lunatic proszę Cię, nie będę czytał wątku w którym piszą głównie ludzie którym ten lek nie pasuje. Poczytaj trochę badań klinicznych a nie wątków na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paroksetyna(np. Seroxat) i wenlafaksyna(np. Prefaxine) to dwa najtrudniejsze SSRI/SNRI do odstawienia. Np. po zamachach na World Trade Center producent Seroxatu(GSK) dwukrotnie zwiększył częstotliwość reklam Seroxatu. Zdruzgotanym ludziom masowo wypisywano paro, nikt ich nie informował, że tego leku nie powinno się odstawiać nagle. Ludzie brali to dość długo, poodstawiali z dnia na dzień i zaczęły się- zespoły abstynencyjne, bóle głowy, prąd przechodzący przez mózg, rzygańsko i inne atrakcje.

No widzisz,ja odstawilam ten lek bez problemu.Bralam go przez rok,a ofstawialam biorac1/2tabletki co drugi dzien przez5-6dni.Czytalam niedawno,ze tak sie nie robi,ze trzeba stopniowo pomalutku...Moja mama w latach swietlnosci swojej mlodosci brala paxil(przepisal jej internista),który poinformowal ja,ze to lek na nadciśnienie.Brala go5lat.Po czym inny inyernista stwierdzil,ze to przestarzaly lek,kazal odstawić i przepisal cos tam innego.Mama nie miala żadnych skutków odstawiennych,a odstawila go z dnia na dzien po tak długim stosowaniu Ale ona nie wiedziala,ze to antydepresant:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mirtazapinę rozdzielono na izomery R(-) i S(+), ale ona sama powstała inaczej- jako analog mianseryny. Tutaj już są zmiany we wzorze sumarycznym, bo atomy, grupy funkcjonalne albo inne podstruktury są podmienione innymi atomami, grupami, podstrukturami, choć ogólna struktura związku macierzystego została zachowana.

 

A o esci to pisałem to samo- że jest według badań skuteczniejszy i lepiej tolerowany niż cital. Ale mam poważne wątpliwości na temat wiarygodności tych badań czy nie były sponsorowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja mama w latach swietlnosci swojej mlodosci brala paxil(przepisal jej internista),który poinformowal ja,ze to lek na nadciśnienie.Brala go5lat.Po czym inny inyernista stwierdzil,ze to przestarzaly lek,kazal odstawić i przepisal cos tam innego.

 

Nie wierzę w to co czytam. To nie jest w ogóle lek na nadciśnienie, ani to nie jest przestarzały lek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak pewnie robią lekarze, przepisując lek na nerwy czy depresję a mówią pacjentowi, że lek jest na coś innego. Mi jak się nie znałem za bardzo lekarz przepisał tak doxepinę i pramolan (reumatolog) mówiąc coś o podwzgórzu itp. Po prostu stwierdził nerwicę ale musiał to mi jakoś sprzedać.

 

lunatic gdzie są takie apteki? Chyba chodzi im głównie o zysk. Widać sporo aptek zrobi dla niego wiele, nawet ponad prawem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja mama w latach swietlnosci swojej mlodosci brala paxil(przepisal jej internista),który poinformowal ja,ze to lek na nadciśnienie.Brala go5lat.Po czym inny inyernista stwierdzil,ze to przestarzaly lek,kazal odstawić i przepisal cos tam innego.

 

Nie wierzę w to co czytam. To nie jest w ogóle lek na nadciśnienie, ani to nie jest przestarzały lek.

Tak tak,wiem.Ona przez te5lat nawet nie wiedziala,ze bierze antydepresant.Nie czyta ulotek i wierzy w to co jej miwia lekarze:)Usmialam sie z tego faktu jak nie wiem.Jak jej pokazalam jaki to lek na nadciśnienie,to nie chciala mi wierzyć,bo ona twierdzila,ze nerwice pokonala sama,bez żadnych lekow,ze tylko czasami relanium...Chodzilo o to,ze ona sie szybko uporala z nerwica a ja musze brać leki.Wiec zaprowadzilam ja na wizyte,ktora mialam y mojej p.dr.i ona jej wytlumaczyla co to za lek przestarzaly.....:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paroksetyna na nadciśnienie, escitalopram słabszy od citalopramu do tego stopnia ze w niektórych aptekach bez recepty sprzedają, co ci lekarze jeszcze wymyślą

No mowie powaznie!!!Dlatego w pewnym momencie zaczelam mieć mocne powątpiewania co do prawdomówności jakiegokolwiek lekarza i tego co wypisują....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak pewnie robią lekarze, przepisując lek na nerwy czy depresję a mówią pacjentowi, że lek jest na coś innego. Mi jak się nie znałem za bardzo lekarz przepisał tak doxepinę i pramolan (reumatolog) mówiąc coś o podwzgórzu itp. Po prostu stwierdził nerwicę ale musiał to mi jakoś sprzedać.

 

lunatic gdzie są takie apteki? Chyba chodzi im głównie o zysk. Widać sporo aptek zrobi dla niego wiele, nawet ponad prawem.

A powiem cos jeszcze.U dr.tego co esci to slaby lek...chcialam dostać sertraline,bo wielu moich znajomych go stosuje i go chwali i podobno nie ma aż takich jazd na początku.Lekarz dlugo sie nad nim zastanawiam poczym stwierdzi,ze nie,ze on będzie slabszy od citalu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak myślicie ile czasu potrzeba na pełne rozkręcenie się Nexpramu 10 mg?

Kloss,jeśli te leki dzialaja podobnie,to myślę,ze do dwóch miesięcy nawet.

 

-- 15 gru 2013, 12:13 --

 

Ja depralin.Ale ja jadę na5mg,także stan"hibernacji":)Narazie mi to wystatcza,po takich skutkach ubocznych narazie nie chce wiecej:)

 

-- 15 gru 2013, 12:14 --

 

Katarzynka,co u Ciebie?Gdzie Ty sie podziewasz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lunatic bzdury ten lekarz opowiada i lek jest na receptę, a sprzedaż go przez aptekę bez recepty jest łamaniem prawa.

 

-- 15 gru 2013, 12:40 --

 

A powiem cos jeszcze.U dr.tego co esci to slaby lek...chcialam dostać sertraline,bo wielu moich znajomych go stosuje i go chwali i podobno nie ma aż takich jazd na początku.Lekarz dlugo sie nad nim zastanawiam poczym stwierdzi,ze nie,ze on będzie slabszy od citalu.

 

Co za debil lekarz, mam nadzieję, że go zmieniłeś już dawno. Sertralina jest mocniejsza od citalopramu, w dodatku w badaniach wykazuje największą skuteczność z wszystkich SSRI.

 

robotnica tak, i te i te działają na serotoninę. To wszystkie podobieństwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja biorę dzisiaj 37 dzień Nexpram 10mg, czyli 5 tydzień...widzę poprawę, ale nie jest to jeszcze to, co chcę osiągnąć...

Skoro juz widzisz poprawe,to juz jest dobrze.Na resztę trzeba jeszcze trochę poczekac,ale trzeba sie terz liczyć z tym,ze nawet na lekach nie będzie idealnie,ze moga sie pojawic niestety te gorsze dni...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×