Skocz do zawartości
Nerwica.com

WINPOCETYNA (Cavinton, Cavinton Forte, Vicebrol, Vicebrol forte, Vincetan, Vincetan Forte, Vinpocetine Espefa, Vinpocetine Espefa Forte, Vinpoton, Vinpoven, Vinpoven Forte)


Ferdynand k

Rekomendowane odpowiedzi

Biorę prawie miesiąc 10mg. Zanikł efekt zamulonej głowy - jakoś luźno w głowie jest. Wyraźnie łatwiej myśli się i w ogóle czuję się jakbym był sobą.

Poprawił mi się również nastrój, bo lek ma mieć wpływ na serotoninę i dopaminę. Wpływ na pamięć, raczej niewielki.

 

Skutków ubocznych nie mam żadnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozważam branie leku, bo mam problemy z pamięcią koncentracją i zmęczeniem, sennością. Chciałabym żeby chociaż lek pomógł na pierwsze dwie rzeczy, bo niestety piracetam coś tak nic nie daje, o dziwo mało tu o tym leku się pisze, i dlatego jestem ciekawa tych, którzy brali - na ile im pomogło, a nie samej teorii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Planuję od dawna rozpocząć zażywanie winpocetyny w najniższej dostępnej dawce - 5mg, przyjmowanej przynajmniej raz dziennie.

Chciałabym Was spytać o Wasze doświadczenie, jeśli takie macie:

 

1. Czy trudno jest uzyskać receptę na ten lek?

 

2. W jaki sposób udało się Wam otrzymać winpocetynę - czy zachodziły jakieś szczególne wskazania, lekarz sam/chętnie zaoferował receptę lub starania musiały się oprzeć o lekkie podkoloryzowanie?

 

3. Podobno ta substancja wspiera efekt antydepresyjny innych leków,daje lekkie uspokojenie? Jeśli to prawda, jaki mechanizm jest odpowiedzialny za taki efekt?

 

W moim wypadku, podjęłam dwie próby wystarania się o receptę - a) u lekarza internisty; b) ze specjalnością psychiatrii - własnej lekarki prowadzącej, która zna mnie od kilku lat. Efekt żaden. Obie odmówiły. Od kilkunastu miesięcy każdego dnia i często również nocami słyszę już nie tyle szum, co syk (ale nie pisk) w uszach, z jednoczesnym wrażeniem, że ten dźwięk nie pochodzi po prostu z uszu (wtedy możnaby było kombinować z 'dokrwieniem' okolic przyusznych) - dodatkowo boli mnie glowa w sposób hmm.. "siateczkowy" (wybaczcie, nie mam innego określenia), nie jest to ból rozlewający się ścianą po jednym z boków, ale taki bardziej rozgałęziony, rozproszony. Psychiatra po prostu machnęła ręką ("pewnie wmawia sobie coś" - mimo, iż nie ma.m i nigdy nie mialam tendencji hipohondrycznych), internistka zawyrokowała, że to z pewnością skutek uboczny mirtazapiny. Nie przyjęła moich wyjaśnień, że mirtę zażywam od 5 lat, a dopiero od jakiegoś czasu dokuczaja mi opisane objawy, ale stwierdziła dodatkowo, że najmłodsza już nie jestem (powyżej 20-stki ;] ) i skutki uboczne mogą mieć wartość rosnącą w czasie wraz z wiekiem...

Od kiedy mam te objjawy spadly mi funkcje umysłowe w zestawieniu z tym, jak było. Dodam, że problem z krążeniem dotyczy u mnie całego ciała. Wieczny chłód, w tym twarzy, szyi.

Nie doświadczam zaburzeń równowagi.

 

Mam możliwość przejścia sie do młodej, nieopierzonej internistki. Chcialabym tak ją zakręcić, żeby dostać ten lek. Nie wiem, co powinnam mówić, skoro wcześniej prawdziwa relacja była niewystarczająca...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę spytać o wrażenia? Wzrasta nastrój, jak pisali na hypciu? Faktycznie poprawia myślenie? Czy choć odrobinę nakręca (wolałabym nie, ataki paniki)?

 

Jeszcze nie brałem. Mam w domu sześć nieotwieranych opakowań x 90 kaps. x 10mg, ale czekają na lepsze czasy. Kiedyś brałem tą przepisaną od lekarza, ale bardzo krótko. Chwilowo kuruję się piracetamem i hupercyną A, w sumie specyfiki z podobnej ligi. Z tego co można wyczytać to poprawia mikrokrążenie mózgowe, zwiększa wykorzystanie tlenu i glukozy przez mózg, wykazuje działanie przeciwdrgawkowe, zwiększa stężenie cAMP i produkcję ATP, blokuje PDE1 i wykazuje silne działanie przeciwzapalne oraz neuroprotekcyjne. Podręczniki wymieniają ją w kontekście leku prokognitywnego. Czy potencjalizuje działanie leków przeciwdepresyjnych? Może. Ciężko powiedzieć. Ale jako istotny czynnik w etiopatogenezie depresji oraz innych zaburzeń psychicznych coraz częściej wskazuje się na procesy zapalne czy reakcje autoimmunologiczne, więc niewykluczone.

 

Reszta na pw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie trzeba namawiac lekarza do niczego , vinpocetine mozna zamowic ze strony best body w usa to suplement diety . tylko czy bedzie dzialac jak ta z apteki oto jest pytanie . kup sobie z firmy sawnson jest tania i sprawdzona firma kosztuje 79 a jesli okaze sie dobra to zamow z usa z orginalnej stronki sawsona po 5$ to bardzo . Ja zamowilem jutro dodzie to napisze czy warto w tym problem ze nie bralem z apteki i nie mam porownania . do obeznanych czy suplement moze miec ten sam potencjal co lek ? (sklad ten sam) . Lordzie tez biore huperzine a kazano mi cos zamowic jakis suplement bo wszystkiego zapominam . chcialem najlepszy i narazie jest ok w polaczeniu z ginko daje dobry efekt (glosy i zaburzenia myslenia mniejsze ) nie przesadzam. do tego dojdzie vinpocetine ktora raczej nie koliduje z psychotropkami ( anguelskie fora )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do dupy jest vinpocetine marki sawnson nie poprawia koncentacji tylko sluch w bardzo malym stopniu.

to chyba jedyny plus. do tego przymula podobnie jak benzo o jasnosci umyslu to chyba zle powiedziane . bardziej polecam ginkofelv z olimpa 5 kapsulek dziennie daje w miare rade. winpocetyna z apteki mogla by byc lepsza ale nie sadze firma sawnson jest dosc duzym graczem i nie sprzedaje byle czego jednak na tym produkcie sie bardzo zawiodlem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

adam syn ahmeda,

Winpocetyna to żaden specjał . Na zawroty głowy , jak ktoś ma i tego typu "akcje " to pewnie pomoże ,,, ale ogólnie to w dupe z tym lekiem . Na cuda Tu nie ma co liczyć . Owszem biorę to jako zawodowy lekoman , ale paczka 100 tabletek schodziła mi przez ponad 2 lata . Szalu dupy nie uświadczysz . Zero wpływu na pamięć . A kto ma skłonności do krwotoków , ten niech w ogóle zapomni o tym leku , bo jeszcze wylewu jakiego dostanie .

Na poprawę pamięci to jest DONEPEZIL , i to też trzeba uważać z tym lekiem ( szczególnie depresyjni ) i miarkować .Bo nadmiar może wywołac depresję

A na przejrzystośc myśli jest metylofenidat . Lepszych rzeczy nie brałem , a brałem juz dużo .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marudzicie panowie za przeproszeniem jak stare, stetryczałe baby z bazaru w moherowych beretach. :lol: Żeby były jakieś efekty w sferze poznawczej ten środek trzeba brać regularnie, przewlekle, optymalna dawka to 30mg/dobę, a większość bierze 5-10mg/d. W zasadzie to można brać nawet do 100mg/d, ale to nie na "dzień dobry", w zależności od masy ciała i na pewno nie jak ktoś ma skłonność do krwotoków/zaburzenia krzepnięcia/ bierze antykoagulanty. Zresztą skąd to zdziwienie, po głupiej aspirynie można dostać wylewu jak komuś krew nie krzepnie. A tak w ogóle to per analogiam odwołam się do leku, dajmy na to, na poprawienie profilu lipidowego, zbicie cholesterolu/trójglicerydów itp. Czy jak się bierze taki lek to "czuć" subiektywnie, że on obniża chol całkowity, obniża ldl i tg, podnosi hdl? Ano nie. Ale to nie znaczy, że tego nie robi. Jak sobie po paru miesiącach zrobi badanie krwi to wyjdzie, że wszystko poleciało w dół. To samo tyczy się leków działających na poziomie komórkowym. "Klepalność" nie jest jedynym wyznacznikiem działania leku, a na pewno nie powinna być głównym. Bo wtedy byśmy się leczyli tylko koksem i metadonem. A co do różnicy preparat apteczny vs. supla to może jakaś i jest, bo apteczna winpo to (pół)syntetyk, a ta suplowa to winp naturalna pozyskiwana z ekstraktu Vinca minor L. (skąd zresztą oryginalnie pozyskano ten lek). Na examine są badania, które w większości dotyczą wyższych dawek winpo (40-60mg) i wynika z nich, że winpo poprawia pamięć, obniża tętno, skraca czas reakcji, zmniejsza deficyty poznawcze, poprawia funkcjonowanie umysłowe u osób starszych oraz subiektywne samopoczucie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaczne od dawki 30 mg na dobe ktos tu pisal ze to dziala od pierwszych dawek jednak lord pisze ze trzeba brac jakis czas mam go duzo za miesiac moze 2 tygodnie ocenie.

odnosnie jeszcze tego co napisales lordzie zrobie badania i sie okaze miesiac poczekam i powtorze.

kalebx3 metylofinidad pobudza jak amfetamina albo mocna kawa jak sie wezmie na wieczor to trudno zasnac to nie moj smak niestety zbyt inwazyjny lek. a na Donpezil spytam w aptece albo psychiatre

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to zaje** nie musze sie prosic nikogo akurat huperzin a posiadam jak dla mnie jest super na wyobraznie dziala uspokaja i wzmacnia napewno za jakis czas bede szczesliwym posiadaczem orginalnego leku z chin ktory zawiera huperzie a narazie mam prutian's pride na taka bylo mnie stac .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×