Skocz do zawartości
Nerwica.com

ESCITALOPRAM(Aciprex, ApoExcitaxin ORO, Betesda, Depralin, Depralin ODT, Elicea, Elicea Q-Tab, Escipram, Escitalopram Actavis/ Aurovitas/ Bluefish/ Genoptim, Escitil, Lexapro, Mozarin, Mozarin Swift, Nexpram, Oroes, Pralex, Pramatis, Symescital)


Martka

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

397 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      242
    • Nie
      118
    • Zaszkodził
      56


Rekomendowane odpowiedzi

Jestem, dziewczyny, jestem.

Cięzki dzień.

O 15.00 moja Mama źle się poczuła, dostała arytmii, wpadłam w totalna panikę, chciałam od razu wzywac pogotowie, mama nie chciała, w końcu brat zawiózł Mame do lekarza. Ja w tym czasie miotałam się w domu i stwierdziłam, że zawariuje chyba z nerwów. Nie dosyć, że ja sie nieciekawie czuję i mam jazdy to jeszcze mama... zaczęłam oczywiście snuć czarne wizje:(:(:( Nie wiem dlaczego tak mam, że wszystko widzę w czarnych barwach i wszystko ma czarne scenariusze... Zrobiono Mamie ekg, niby juz lepiej, dostała ... afobam i odesłali do domu...

Powiem Wam tak - jak się zajęłam Mama, to o swoich problemach zapomniałam i chodziłam jak nakręcona i nic mi się nie działo...

 

Ale teraz już znowu usiadłam, siedzę i nagle czuję od razu jakbym miała zemdleć...dobijaja mnie te stany jak mi się robi nagle slabo... Zauważyłam, że mam takie chwilowe przestoje myślenia - trwa to kilka sekund, tak sie jakby... zawieszam...może to jednak nie z nerwów, może zrobic sobie nowy rezonans głowy, już sama nie wiem:(

Oczywiście - mimo stresów - zw. z Mama czuję się lepiej niz rano, bo rano było tragicznie:(

Oj,Katarzynka,wspolczuje Ci...Sluchaj,bo ja tak sie zastanawiam caly dzien nad Tobą.Moze trzebabylo pobyć na mniejszej dawce na5.I wtedy stopniowo zwiększać...Co do myśli,to mam to samo.Caly czas czarne scenariusze związane z bliskimi z ludźmi na ulicy...nie wyrabiam juz.To takie jakieś natrętne myśli.To od nich dostaje obledu.Takich myśli to w życiu nie mialam...Czytalam stare forum i wiele osób ma podobne skutki uboczne do naszych.Niektorzy rezygnują i idą po cos innego,ale potem albo wracaja spowrotem do esci,albo skarżą sie na skutki uboczne nowego leku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo co Wy, wg mnie coś za długo się rozkręca ten lek. Po 2 tyg. to już super powinno być. Jak brałam sertra to po 2 tyg super było. Potem dopiero uboki się pojawiły w sumie.

 

Cały czas wymiotować mi się chce, a muszę przytyć.

Efekt nudności, wymiotów na SSRI jest najprawdopodobniej wynikiem pośredniego pobudzania ( agnizowania, działania) na receptory serotoninowe 5TH3. Co ciekawe np. pobudzenie tych receptorów występuje podczas chemioterapii i to powoduje wymioty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

elmopl79,

No byc może powinnam być dłużej na 5 mg, tez o tym myślałam, ale dr kazał mi po tygodniu przejść z 5 na 10 mg, zreszta czytałam w ulotce, że przy lękach taki schemat sie stosuje - tydzień 5mg, a potem 10 mg...

Wiesz, jak w piątek pierwszy raz poczułam, że coś drgnęło to stwierdziłam, że zwieksza dawkę, tym bardziej, że to był już 9 dzień, i jak wezmę wiekszą dawkę to szybciej poczuję się lepiej...a tak mam wrażenie, że po tej 10 mg znowu jakby lęki mi się zwiększyły...

Z drugiej strony czytałam tez, że stan może sie poprawić najwcześniej po 2 tygodniach dawki terapeutycznej, która przy lękach i atakach paniki wynosi 10 mg, jak biorę tydzień, czyli teoretycznie poprawa może nastąpić za tydzień...:(jak osiagnę 2 tygodnie na 10 mg...

Chociaż Czarny Diabeł jest na 5 mg i sobie chwali...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

umuntu, moja mama bierze na nerwicę. Była agresywna ale i smutna. Ale myślę, że depresję także miała. Teraz już jest dużo lepiej. pika30, no nie, nic się nie stanie. Ale gdybys brala np. 3 tygodnie to by sie troche popieprzylo. Ja sama odstawilam po 2 miesiacach wczesniej i teraz nie studiuje. Ale to w ogole troche inna historia. Mi dobrali tak leki, ze duzo schudlam.

 

W sumie to dobrze, że odstawiasz, skoro aż tak się dzieje. Lek może i by w końcu zaskoczył, ale ja się długo męczyłam z sertrą, nikomu tego nie życzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie ja mam caly czas w glowie czarnegodiabla...Dlatego tak myslalam nad Tobą i ta10....No ale teraz nie ma co gdybać,poczekaj jeszcze tydzień,jak dasz rade i wtedy wszystko sie wyjasni

My to sie chyba podświadomie nie godziny na te leki,dlatego moze tak to sie odbywa...Juz sama nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od jakiegoś czasu przyglądam się Waszej dyskusji i stwierdziłam, że się dołączę, ja biorę esci od 6 miesięcy, doszłam do dawki 10 mg, ale od jakichś 3 miesięcy biorę 5 mg, szczerze mówiąc ciężko mi stwierdzić jak na mnie działa ten lek, bo od jakichś dwóch lat leczę się farmakologicznie i przez ten czas brałam różne lęki, problem polega na tym, ze po tak długim czasie ciężko jest stwierdzić co jest objawem depresji a co skutkiem ubocznym leku:/ ja po takim czasie brania leku mogę powiedzieć, że na pewno jestem spokojniejsza, ale mam wrażenie że lek stępił mi trochę emocje, trudno jest mi się zezłościć, ale też i trudno znaleźć w czymś radość, u mnie lek zadziałał na lęki, na depresję chyba mniej, ale chodzę na terapię i może ona mi pomoże

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Evele,

Witaj w Klubie "fanów" esci:)

Cieszę się, że dołączyłaś, im więcej osób, opinii tym może łatwiej nam - nowym - pogodzić się/mniej stresować skutkami ubocznymi leku.

No tak słyszałam, ze czesto antydepresanty wytłumiają emocje, uczucia... dobrze jak wygasają te negatywne, gorzej jak pozytywne też:(

ale żeby wyciszyć jest to chyba nieuniknione...

Nam się tak przytrafiło, że wczesniej zazywane leki nie dały nam tak popalić. Esci - niby łagodny lek - jak mi mówił i innym dr - okazał się dość upiorny w skutki uboczne... bo tak jak z potami, czy wielkimi źrenicami mozna się pogodzić, to trudno pogodzić się z zamuleniem, oszołomieniem, nastrojami depresji, smutku, oslabienie i zmęczenia... Bo jeśli w miare normalnie funkcjonujesz, po czym po 3 dniach brania esci nie zależy Ci w ogóle żeby wstać z łóżka - bo nie masz siły ubierasz się pół godziny, albo nie zależy by sie umyć, to sa niepokojące objawy jak na skutki uboczne. Wiem, że antydepresanty stępniają nieco emocje, ale żeby aż tak????

Dlatego prowadzimy tak ożywioną dyskusję:)

Przykro czytać, że jesteś kolejną osobą, która esci jakos nie bardzo chwali, bo rozumiem, że rewelacji nie ma u Ciebie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja biorę od sierpnia.Różnie, jak widzisz jestem na miksie.Trudno mi ocenić na ile bym się gorzej czuł rezygnując z reszty leków zostawiając same esci,bo byłem uzalezniony od benzo,opioidów.Lerivon mało mi daje mam wrażenie za to ze kwetiapina bardzo uspokaja ,niestety czasami mam stany depresyjne i zastanawiam się nad Bupropioni.

Zastanawiam się czy czasem w tym wszystkim za dużo nie wymagam.

Lęki dalej mam ,ale mniejsze,rzadsze.

 

 

Ja mam tak podzielone ,bo mój lekarz stwierdził ,że za dużo serotoniny dlatego pojawiają mi się lęki.

Bierzcie pod uwagę ,że wieczorem biorę lerivon króry poprawia zasypianie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie zastanawiał się żeby dodać Bupropioni jeśli pojawiło się stępienie uczuć ?

Bupropion czyli Wellbutrin chyba nie jest wskazany w depresji z lękami. Leczy się nim depresje, którym towarzyszy smutek, apatia, dystymia i duży spadek nastroju. Nerwicowcom chyba by zaszkodził. Tak mi się wydaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierzecie z escitalopramem jakieś benzo? Jak tak to jakie? Czy Bromazepam będzie ok?

 

Ja "osłonowo" na początku brałem Cloranxen, to coś podobnego do benzo.

Teraz dostałem Miansec, w razie problemów ze spaniem, ale na razie ani razu nie musiałem z niego korzystać.

 

Pamiętam, że ktoś na forum pisał że dostał mianserynę na pobudzenie jako wspomaganie esci. Mógłby coś o tym napisać? Jak się sprawuje taka mieszanka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pika30,

8 stycznia? Pika, to jakas paranoja, żeby tyle czekać... właśnie powiem szczerze, że chcę sie dobrze czuć do świąt, bo potem jest tyle dni wolnych, w razie lęków, to chyba tylko pogotowie można wzywać:(

 

-- 12 gru 2013, 21:28 --

 

nerwosol-men,

A mógłbys temat rozwinąć?

Bo na razie mam wrażenie, że ów mistrzowski lek wpędza mnie mistrzowsko w fatalne stany depresyjne, których przed esci nie miewałam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może ktoś się jeszcze odezwie, kto bierze escitalopram już dłużej i wypowie się czy miał podobne do naszych skutki uboczne?

 

Katarzynka, sądzę że się wiele osób nie odezwie. A powodem jest to że lek jednak działa.

Jak człowiek się czuje dobrze, to ostatnie co ma w głowie to chodzić po forach dla nerwicowców :)

Sam tu jestem, bo kiedyś sobie obiecałem że będę zaglądał na forum nawet jak się lepiej poczuje. Wiem jak mi to pomagało. To światełko w tunelu może dużo pomóc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Katarzynka40, brałem kiedyś elicea , przez jakieś 8 miesięcy po tym okresie, mogłem wszystko miałem bardzo długi okres bez leków bez terapii, zero natrętnych myśli, chęć do życia wróciła itd, ale potem nawrót i teraz jestem na paroksetynie, ale złego słowa nie powiem o tym leku polecę każdemu

 

-- 12 gru 2013, 21:39 --

 

skutki uboczne zawsze są przy takich lekach, trzeba je przeczekać i potem zacznie się to co ma się dziać przy paro też miałem skutki przez 2 tygodnie takie że masakra ale przeżyłem i teraz mam spokój

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×