Skocz do zawartości
Nerwica.com

KLOMIPRAMINA (Anafranil, Anafranil SR)


mikolaj

Czy klomipramina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

133 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy klomipramina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      84
    • Nie
      33
    • Zaszkodziła
      28


Rekomendowane odpowiedzi

miko84, przyjmuję teraz świetny zestaw: klomipramina 75mg + mirtazapina 15mg + lamotrygina 200mg

 

depresyjny, skrupulatnie analizowałam przez parę miesięcy działanie poszczególnych leków, układałam nawet tabele. Sam Anafranil zadziałał rewelacyjnie na obsesyjne myśli, nie wpłynął natomiast na lęki, ciągle czułam drażliwość i dyskomfort wśród ludzi, myśli prześladowcze, dolegliwości fizyczne (kołatanie serca nie do zniesienia). Potem, w trakcie odstawiania anafranilu i dołączania lamotryginy było mi szczególnie trudno, ciężko - depresyjnie. Nie wiem, na ile to skutek uboczny leku, a na ile choroba. W każdym razie po zredukowaniu anafranilu i dołączeniu mirtazapiny i lamotryginy pojawił się dobry humor, świadomość bardziej wybiórcza, nie tak "wyostrzona" i uwrażliwiona, jaka zwykle bywała; niestety wróciły myśli obsesyjne, dlatego znów przyjmuję anafranil. Biorę teraz rewelacyjny zestaw, który zapewnia mi zmniejszenie myśli obsesyjnych, a dodatkowo poprawia humor i funkcjonowanie wśród ludzi. Jedynie paranoiczne lęki dotykają mnie czasem, ale już nie tak "głęboko".

Opisałam to dość dokładnie, przyznaję, że jestem zadowolona z tych leków, chociaż nie wiem, na ile ich wpływ na zdrowie stricte fizyczne pozwoli mi je przyjmowac. Polecam częste robienie badań, szczególnie morfologii, transaminaz, GGTP (po mircie/lamotryginie aspat, alat wzrosło mi niebezpiecznie). Pozdrawiam i trzymam kciuki, nie martw się!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz ja biore 225 mg anafranilu na czysto. Wsrod ludzi w pracy mam tak intensywne i ostre napiecia ze trudno to sobie wyobrazic.Jak przychodze do domu czerwien zalewa mi policzki.

 

-- 10 gru 2013, 00:01 --

 

Czyms musze wylagodzic,ale nie wiem czym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo mirta/miansa to chyba najlepsze co można łączyć z SSRI/SNRI. Sama mirta/miansa też jest mocna przeciwdepresyjnie no ale u wielu właśnie nie działa na ZOK i trzeba brać coś serotoninowego do niej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, tylko początkowo jest senność, przez ok 2-3 dni, później mija a po ok 1-2 tygodniach już nie ma śladu po niej w ciągu dnia. Najwięcej osób odstawia po 1 dniu ale to są w większości albo panikarze albo niedoinformowani.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

depresyjny, brałem kiedyś mianseryne dosyć długo, bo ponad rok i powiem ci że później nie ma śladu po senności w ciągu dnia, a po dłuższym czasie znika nawet działanie nasenne tego leku np. po wieczornej dawce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz ja kiedys bylem bardzo daleko w lesie i to bylo dawno wiec nie wiem co powodowala miansa a co sama depresja. Natomiast teraz ja jestem ustawiony anafranilem, ale zyje sie z ludzmi wiec z tad moje dalsze poszukiwania i tu mianseryna moze spelnic moje oczekiwania.Chociaz kiedys czulem sie jak nacpany nastepnego dnia po miansie.Spalem jeszcze nastepnej nocy po zazyciu jej nocy poprzedniej.Ale bylo

dawno i nie prawda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×