Skocz do zawartości
Nerwica.com

MIANSERYNA (Deprexolet, Lerivon, Miansec, Miansegen)


Dydona

Czy mianseryna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

137 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy mianseryna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      88
    • Nie
      36
    • Zaszkodziła
      24


Rekomendowane odpowiedzi

Hah, tisercin Cie nie otępi i nie zamuli.

 

Hmm, no tutaj bym polemizował, co jak co ale Tisercin akurat dość mocno jak dla mnie trzepie, spadki ciśnienia, zawroty głowy i tego typu atrakcje. Klasyczny 'brudny lek' walący po wielu receptorach, jak dla mnie lek do brania wyłącznie tuż przed kładzeniem się do wyra żeby na pewno spać, nic więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tisercin nie otępi i nie zamuli .- :shock:

Jejku co Ty piszesz Miko ?

Przecież to taki uje-bywacz , że tylko chyba holeperidol może mu sie równać . Kilka razy miałem okazje to wziążć i niiiiiigdyyy więcej . JAKI TO SYF , to słów nie znajduję . W ogóle jak taki upier+ dalacz można nazwać lekarstwem . Toż to chemiczny kaftan bezpieczeństwa .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mirunia , nie wiem jak tam Miko pisze ,,,ale ja powiem Ci tak . Weż dziś ćwierć tego tisercinu . Zobaczysz jak będzie , jak za mało , jutro połknij pół . Metodą prób i błędów znajdz dla siebie jajbardziej pomocna dawkę.Oczywiście weż też pod uwagę jak będziesz czuła się na drugi dzień,, i po jakiej dawce. Ja tam juz od dawna nie używam neuroleptyków , a Tisercin byłby ostatni jaki bym wziął .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

depas, Kalebx3 przecież to ironia była...

 

a Ty mirunia weź lek i sprawdź jak działa na Ciebie. Bo powtarzam po raz milionowy - reakcja na lek to sprawa indywidualna.

 

I też odradzam na każdym kroku branie neurolepów, bo robią z mózgu watę :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sama sertralina 200mg nie działa na mnie przeciwlękowo. Nie pamiętam, jak działała w połączeniu z mianseryną - pamiętam tylko przeciwdepresyjne działanie.

Czy dodanie miansy zwiększy potencjał przeciwlękowy sertry?

Drugą opcją, jaką rozważam jest paro+miansa. Paro brałem solo w dużych dawkach. Był to lek, który brałem najdłużej z wszystkich w mojej "karierze" psychiatrycznej. Sprawdzała się dobrze, jednak duża dawka mnie muliła i lek odstawiłem (żałuję, że po prostu nie zmniejszyłem dawki - nie miałem wglądu w chorobę). Zastanawia mnie - czy dołożenie mianseryny od paroksetyny zadziała jakkolwiek odmulająco? Paro brana z miansą poprawia jakkolwiek działanie samej paroksetyny? Niweluje zamulenie choć w niewielkim stopniu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może zniwelować zmulenie, ale to kwestia indywidualna, musisz sprawdzić. Na pewno mianseryna potęguje wzrost serotoniny brana z każdym z SSRI (w przypadku paroksetyny ten wzrost będzie największy), więc powinno to mieć teoretycznie przełożenie na działanie przeciwdepresyjne i przeciwlękowe (o ile Twoim głównym problemem jest słaba transmisja serotoninowa).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie wysoki poziom serotoniny jest potrzebny, głównym problemem są lęki i natręctwa. Np. leki podnoszące dopaminę nie dają żadnego efektu. OCD na parokstynie zmalały do zera - przy 50mg nawet zapomniałm o istnieniu czegoś takiego jak natrętcwa myślowe. Nie było też lęku, nie było depresji. Ale tą dawkę dobrałem sobie sam i była zdecydowanie zbyt duża. Może 30-40mg paro z miansą zadziałałoby inaczej. Generalnie paro brałem pół roku i byłem zadowolony, wyprowadziła mnie z derealizacji i agorafobii. Pozostaje mi albo dodać miansę do sertraliny, albo wejść na paro z miansą. Amitryptylina jest genialna - anhedonia zniknęła i cieszą mnie nawet najdrobniejsze głupoty, ale niestety NN nasilona przez ten lek daje mi mocno po dupie. Jutro wizyta u lekarza, więc będzie okazja o tym pogadać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz spróbować sertraliny lub paroksetyny z mianseryną. Pamiętaj tylko by stopniowo zwiększać dawki bo mianseryna dość mocno potęguje działanie SSRI.

 

Amitryptylina jest słaba na ZOK, bo słabiej od SSRI czy klomipraminy działa na serotoninę a w dodatku mocno blokuje receptory 5-HT2, więc może pośrednio nasilać natręctwa.

 

Jedno jest pewne, na pewno inaczej odczujesz działanie paroksetyny (ale i sertraliny) gdy połączysz je z mianseryną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×