Skocz do zawartości
Nerwica.com

PAROKSETYNA (Arketis, ParoGen, Paroxetine Aurovitas, Paroxinor, Paxtin, Rexetin, Seroxat, Xetanor)


Ania

Rekomendowane odpowiedzi

Zaczynam kolejne podejście dołożenia Wellbutrinu do Parogenu, zobaczymy czy pomoze coś na anhedonię i brak motywacji

 

Proszę daj znać jak efekty. To połączenie wydaje się bardzo interesujące. Dzięki

 

-- 11 gru 2013, 16:24 --

 

Może ktoś coś podpowie, bo w lekach jestem zielona.

Zaczęłam brać paroxinor, dostałam na 2 m-ce, minęło półtora i okazało się, że do mojego lekarza termin dopiero za 2 m-ce :shock:

No i: czy po 2 m-cach zażywania (podobno po 2 jest pełny efekt) można sobie zafundować 2 m-ce przerwy, a potem znowu zacząć? Wiem, że teoretycznie wszystko można, ale czy to ma jakieś znaczenie np. osłabienie efektów, jakieś skutki uboczne, czy nie ma znaczenia kiedy sobie zrobię przerwę, kiedy znowu zacznę?

 

Nie można. Idź pilnie do rodzinnego. Powinien wpisać receptę bez problemu. Fakt, że nie refundowaną, ale kontynuacja leczenia musi być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hania33 Ja sie lmg i tak sobie jechałem na tej dawce z rok potem znów nawrót i wszedłem na 20 mg -znów ok 1,5 roku spokoju ale już nie schodziłem do 10 po tym czasie paro troszkę przestała działac więc wszedłem na 30 mg i znów pól roku byłook - teraz znówcoś gorzej

uprzedzam pytanie lek wchodzi zawsze bardzo długo u mnie ok trzech nawet czterech miechów ale ja zwiekszam bardzo bardzo powoli dawki więc i długo to trwa - oczywiście pierwsze efekty widać znacznie wczesniej ale do takiej pełnej normy to tak jak piszę ok 3 miechów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oj dawno mnie tu nie było

Kurde no i stało się pól roku temu podwyższyłem dawkę z 20 do 30 mg i pól roku miałem świety spokój z nerwicą było suuper a teraz znów się zaczęło Miał ktoś tak - bo nie wiem co robić - podnosić dawkę czy zmieniać lek a co jeśli 40 mg znów po pól roku przestanie działać eech czemu nie można brać jednego procha już przez całe życie i mieć z tym spokój

pozdrawiam Was Nerwusy:)

Jak ktoś miał podobnie to piszcie sami wiecie że to podnosi na duchu

 

Miałem silną nerwicę lękową i po jakimś czasie przejście z dawki 20 na 40 mg znacząco pomogło. Potem zwiększyłem na 60 mg co jest maksymalną dawką w warunkach poza szpitalnych i praktycznie wszystkie objawy lękowe zniknęły (choć między 40 a 60 mg różnica była dla mnie raczej subtelna). Masz jeszcze dużo "przestrzeni" do 60 mg więc nawet nie zastanawiałbym się nad zwiększaniem dawki szczególnie, że lek Ci wcześniej pomagał. :)

 

Zaczynam kolejne podejście dołożenia Wellbutrinu do Parogenu, zobaczymy czy pomoze coś na anhedonię i brak motywacji

 

Proszę daj znać jak efekty. To połączenie wydaje się bardzo interesujące. Dzięki

 

Pozwolę się wtrącić, bo sam brałem Wellbutrin 150 do 60 mg Parogenu właśnie na objawy związane z dystymią. U mnie to zupełnie nie zadziałało - zero reakcji organizmu. Na napęd lekarz próbował również dorzucenie u mnie do Parogenu Amisanu w niewielkiej dawce i tu również niczego nie odczułem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jex Wiesznieboję sięzwiększaćdawki tylkobojęsię co potemjak dojdę do 60 mg Bo teraz widzę w którąstronęto zmierza.po prostu nasze receptory się uwrażliwiają - ciekawe czy wtedy zmiana ssri coś by pomogła.Ja jak na razie zapieram się ze wszystkich siłco by leku nie zmieniać

 

hania33 Cierpliwośc to podstawa wtej chorobie.Paro sięwkręca bardzo długo przynajmniej umnie tak jak pisałem- niby jest poprawa ale dochodzą inne żeczy -np nic nie cieszy, problemy ze snem odrealnienie itp Wszystko to mija i się zczasem normuje także trzeba Ci czasu - acha dobrze dać sobie te trzy miechy ale już na pełnej dawce czyli min 20 mg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hania33, nie patrz na innych, patrz na siebie :) mi naprawdę też tutaj wielu ludzi pisało, że paro powoduje anchedonię i w połączeniu z mirtazapiną to już w ogóle będę spać 24 na dobę a nic takiego nie ma u mnie miejsca :) lekarka też się dziwi, bo rzeczywiście wielu ludzi (wielu nie oznacza wszyscy!!!) tak właśnie reagują. A ja nie :) Pamiętaj, że nie ma dwóch takich samych organizmów - każdy jest inny i każdy reaguje inaczej. Zaufaj sobie i swojej lekarce i bądź cierpliwa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

elfrid, To masz tak samo , jak ja dzien tak , na drugi dzien zmiana , czekam na stabilizacje nastroju..bo to na serio zwariowac mozna ja mam lekarza jutro.

 

-- 11 gru 2013, 16:43 --

 

robotnica, bierzesz leki?

 

No dzisiaj jest już w miarę spokój.

 

-- 12 gru 2013, 18:19 --

 

hania33,

Od leków oczekuje przede wszystkim zmiany nastroju. Nie mam nerwicy tj. kołatań serca itp, fobii społecznej, agorafobii, zok. Jeśli już to depresja z lękiem. Czasami z większym lękiem, czasami z obniżonym napędem. Dość długo brałem fluoksetynę, bo poprzez ten wpływ na napęd, czułem szybką poprawę. Ale nie tędy droga. Teraz mam brać przez 3 miesiące paroksetynę. Z LPD, które miałbym ewentualnie próbować to te, które nie mają sztucznego wpływu na napęd: czyli flwuoksamina, escitalopram, citalopram, duloksetyna, amitryptylina.

Zobaczymy jak to wyjdzie. Dawkę paro po tel. do lekarza mam zostawić na 20mg. Ewentualna zmiana po 2 miesiącach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trafiłem w końcu na swój lek. Nie wyłącza całkowicie lęków i myśli natrętnych i chyba w życiu nikt nie stworzy takiej substancji która całkowicie by człowiekowi wyłączyła pewne schematy myślowe czyniąc go wolnym ale ten lek zdecydowanie pomaga w pozytywnym myśleniu co z kolei przekłada się na zmianę punktu widzenia własnej choroby i radzenia sobie z nią i za to duży plus. Czuje się już prawie tak samo znośnie jak kiedyś na fluoksetynie. Nawet obniżone libido i przybieranie kilogramów z powodu niepohamowanej rządzy węglowodanów nie stanowi dla mnie problemu w stosunku do psychicznego wsparcia jakie daje mi ten lek. Myślę, że zaprzyjaźnię się z nią na dłuższy czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×