Skocz do zawartości
Nerwica.com

SERTRALINA (ApoSerta, Asentra, Asertin, Miravil, Sastium, Sertagen, Sertralina Krka, Sertranorm, Seraloft, Stimuloton, Zoloft, Zotral)


shadow_no

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

103 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      59
    • Nie
      27
    • Zaszkodziła
      17


Rekomendowane odpowiedzi

smutna82 jeśli te skutki uboczne będą się utrzymywały dłużej niż tydzień to powinnaś się skontaktować ze swoją lekarką, ale musisz wytrwać, innego wyjścia nie ma, bo najgorsze są pierwsze dni.

 

Skutki uboczne powinny minąć po paru dniach, do tygodnia, ale pozytywne działanie leku zaczyna się gdzieś po ok 2 tygodniach dopiero.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miko84 moze rzeczywiscie poprosze lekarke ale to juz po nowym roku zeby mi przepisala mirtrazapine moze rzeczywiscie czas na jakas zmiane ,najgorzej jak sie przeczyta na forum jakies niezbyt dobre opinie o danym leku to juz sie czlowiek zniecheca ,a to dziwne taki drogi lek a jeszcze moze miec niekorzystny wplyw na wtrobe:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

smutna82 ciężko mi zawsze jest przy wprowadzaniu leku, ale staram się zacisnąć zęby i wytrwać bo dobrze wiem, że nie ma innego sposobu na sprawdzenie czy dany lek na Ciebie działa. Np. zawsze jak zaczynałem brać SSRI to miałem mocne nasilenie lęku i pobudzenie, zwiększenie potliwości i nerwowości. Dla odróżnienia jak zaczynałem brać mirtazapinę to miałem senność i osłabienie. Ale wszystkie te skutki uboczne mijają po paru dniach, do tygodnia (czasami trochę dłużej, ale u mnie wszelkie zmiany wymagają więcej czasu).

 

Zawsze przy wprowadzaniu nowego leku kładę się spać wcześniej niż normalnie, czasami nie jestem w stanie nic robić tylko się kładę. Nie jest to proste, ale nie ma niestety innego sposobu jak to przetrzymać, przetrwać, bo tylko czas pomaga w tym przypadku.

 

marinka-21 no valdoxan to lek o innym mechanizmie działania, i jak jakaś firma stworzy taki lek to tylko ona może go produkować przez ileś tam lat (ma patent). Dopiero po tym czasie inne firmy mogą robić tzn. generyki i wtedy te leki są tańsze. Nie wiem czy ten negatywny wpływ na wątrobę jest u wszystkich i czy jest on taki mocny, w końcu lek został dopuszczony na rynek. Mnie głównie blokuje cena - nie stać mnie na ten lek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

smutna82 na tym połączeniu co biorę miałem tak mocne nasilenie lęku początkowo, że wszystkiego się bałem, a teraz już jest dużo lepiej.

 

Ten Twój lek tylko początkowo tak będzie działał, po paru dniach to wszystko przejdzie. Będzie miał działanie uspokajające ale nie będziesz się czuła tak jak teraz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

smutna82 , wiem przez co przechodzisz i mimo, że jest to bardzo nieprzyjemne, to jest to... normalne. U mnie pierwszy tydzień na sertralinie był okropny. Lęki, zawroty głowy, raz zimno, raz gorąco, poty, potworne mdłości, biegunka, niemoc, osłabienie... Przez tydzień z łóżka prawie nie wychodziłam, bo był "helikopter". :evil: Ale zacisnęłam zęby i postanowiłam wytrwać. W 2. tyg zdarzały się gorsze dni ale już było coraz lepiej.

Więc ja też radziłabym Ci zawziąć się w sobie i przetrwać, to naprawdę mija! :smile:

 

Odpowiadając na Twoje pytanie, tak, mnie też sertralina na początku mega spowalniała, zmulała, byłam smutna, bez życia. I nie, nie będzie to trwało wiecznie. Po ok. tygodniu będzie lepiej.

 

Głowa do góry i trzymam kciuki! :D:great:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki miko i psychotropka...bardzo podniesliscie mnie na duchu.

przy nerwicy najmniejsze uklucie czy zawrót Glowy,przyspiesza bicie serca.

 

psychotropka,a powiedz tez mialas takie oglupienie,zapominalas o czym przed chwilka mowilas?

szukam potwierdzenia,ze,to co się ze mna dzieje,kiedyś przejdzie i ze jest to tylko chwilowe.

wiem,panikara ze mnie

 

-- 08 gru 2013, 12:18 --

 

Wirtualny buziak miko i psychtropka :*

 

-- 08 gru 2013, 12:20 --

 

Aha psychotropka,ja nie biore sertraliny tylko Laroxyl !

 

-- 08 gru 2013, 12:42 --

 

Ten lek jest na depresje,na nerwice,czy na Chad?

 

-- 08 gru 2013, 12:43 --

 

Ten laroxyl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

smutna82, nie wiem nic na temat tego leku ale jeśli to SSRI, to objawy opisane przez Ciebie są normalne na początku stosowania. Po prostu organizm musi się przestawić. Do tygodnia może być nieciekawie. Ale może spróbuj przetrwać. Tego typu reakcje, skutki uboczne są baaardzo częste przy wprowadzaniu leków przeciwdepresyjnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczekoscisk, fale zimna, problemy z zaśnięciem, odrealnienie (ale juz mniejsze), nasilenie lęków ( to najgorsze)

Miałem bardzo podobnie ,,,zrezygnowałem z leku . Nie dość ,że nerwica , to jeszcze drugi krzyż . Wale w takie bajki .

Ja mam nadzieję ze przejda...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam nadzieję ze przejda...

zapewne z czasem przejdą ,,,ale ja nie mam czasu i cierpliwości przez conajmniej 2-3 tygodnie chodzic jak jakiś zwariowaniec. I bez tego jest nienajfajniej . Lepiej znależć i wbić sie w lepszy lek . Chociaż moja metoda nie dla wszystkich.

Jak do 6 tygodni nie będzie poprawy zamknij ten rozdział( serta) z hukiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczekoscisk, fale zimna, problemy z zaśnięciem, odrealnienie (ale juz mniejsze), nasilenie lęków ( to najgorsze)

Miałem bardzo podobnie ,,,zrezygnowałem z leku . Nie dość ,że nerwica , to jeszcze drugi krzyż . Wale w takie bajki .

Ja mam nadzieję ze przejda...

 

a od jakiej dawki zaczynałeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×