Skocz do zawartości
Nerwica.com

prosze o pomoc/problemy/pytania


Faun

Rekomendowane odpowiedzi

ale chyba mówisz o prywatnym specjaliscie tak?

wogole to mi sie w głowie nie miesci ze jestem chory, ja? Zawsze byłem silny, odważny, prężny, dawałem sobie rade ze wszystkim...

 

Ja mogę powiedzieć o sobie to samo. Musisz sam się przed sobą przyznać, że masz problem, bo chyba nie chcesz dalej brnąć w to gówno, co?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli nie chcecie wegetowac to trzeba skorzystac z pomocy specjalistow. Mnie ciezko bylo sie wybrac do psychiatry - bo wstyd co powiedza inni.Zaczelam od psychologa . On mna pokierowal tak ze trafilam do psychiatry. I dzieki mu za to. Do psychologa i psychiatry nie jest potrzebne skierowanie. Teraz prawie w kazdej przychodni przyjmuja. Mozna isc do obojetnie jakiej przychodni, nie ma rejonizacji. Ja po dlugiej wegetacji zaczelam normalnie zyc .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć Przez prawie cały miniony rok brałam Xetanor, odłożyłam go w sumie za zgodą lekarza bo sama tego chciałam... Psycholog stwierdził, że mam tzw. Fobie społeczną... Wiele problemów które miałam po odstawieniu leku już nawet nie powróciło... Wszystko było ok do póki w moim życiu nie pojawiła się niewielka zmiana.... przeniesiono mnie w pracy na inny dział i jakoś nie potrafię dostosować się do tej zmiany... Znowu pojawia się w pracy że tak to określę ŚCIANA i zobojętnienie, problem w kontaktach z ludźmi powracają stare lęki i problemy..., Co mi znowu jest??? Może powinnam znowu zacząć brać Xetanor??? proszę o odpowiedz najlepiej psychiatrę lub psychologa....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem ani psychologiem ani psychiatrą ale mam nerwice i przeszłam terapie zarówno lekami jak i psychoterapią i myśle że w sytuacji w której się teraz znalazłaś o wiele korzystniejsze by było dla Ciebie gdybyś przepracowała to co się teraz z Tobą dzieje na rozmowie u psychologa.Widocznie Twoja fobia była zaleczona a nie wyleczona i stąd taki nawrót. Z doświadczenia wiem że leki czasami moga wyrządzić więcej szkody niż pożytku wtedy gdy człowiek może sobie poradzić psychicznie a mimo to po nie sięga.W takiej sytuacji leki sztucznie poprawiaja samopoczucie podczas gdy problem pozostaje dalej nierozwiązany i może nawracać. Oczywiście jeśli czujesz ze sytuacja Cie przerasta a zwłaszcza jeśli tej fobii towarzyszy depresja wskazana byłaby wizyta u psychiatry, ale jeśli czujesz że mogłabys poradzić sobie metodami psychologicznymi serdecznie Cię do tego zachęcam:):):)Powodzenia:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×