Skocz do zawartości
Nerwica.com

[WARSZAWA]


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Mamre dzięki za odzew w sprawie. Problem jednak w tym, jak jest w rzeczywistości na tej ul. DOLNEJ 42, a ściślej jak wygląda ta terapia dla osób chorych na NN. Czy są ćwiczenia z ekspozycją, czy w terapii grupowej mimo wszystko jest jednak zindywidualizowane podejście do pacjenta. Ciekawa jestem, czy w Polsce, a najchętniej w Warszawie, jest gdzieś ośrodek, który zajmuje się taką terapią dla ludzi z NN, jaką można zobaczyć w zagranicznych programach o OCD. W moim odczuciu na zachodzie specjaliści mają jednak bardziej pragmatyczne a w konsekwencji skuteczniejsze podejście do tej choroby. Czyżby w Polsce nie było rzetelnego podejścia do choroby , która można naprawdę wyleczyć i ochronić się przed jej nawrotem.

 

Czy ktoś ma doświadczenia z terapią dla NN w SZPITALU WOLSKIM? W jakim nurcie się odbywa, ogólnie czy warto?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, podejrzewam u siebie jakies zaburzenia rozwojowe ze wzgledu na wykonywane od dzeicka stereotypie i problemy z koncentracja, jesli ktos zna kontakt do osrodka w ktorym moga postawic mi diagnoze to blagam, bo sam nie moge znalezc nic konkretnego tym bardziej dla 19 latka bo dla dzieci sa jakies fundusze itd, a ja nawet nie wiem czy to autyzm adhd czy cos innego. Moze byc prywatnie tylko zeby nie ciagneli kasy za nic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prywatnie to płacisz więc się zdecyduj.

 

 

A jeśli masz lat 19 to NIE MA OPCJI żebyś miał autyzm czy ADHD.

 

Idź sobie do zwykłej poradni zdrowia psychicznego i poproś o diagnozę.

Uwazasz ze z autyzmu sie wyrasta?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziewczynko, nie wiesz co to znaczy to sie nie wypowiadaj, ja szukam konkretnej porady a nie osoby która nie umie czytać! nie powiem Ci dlaczego podejrzewam coś takiego u siebie bo nie po to jest ten temat.

 

watpie zeby facet z autyzmem byl zdolny pisac na forum

 

jest też ZA, różne formy autyzmu, inne zaburzenia rozwojowe, ale to nie ważnie bo nie od tego ten temat, jeśli nie wiecie nic o autyźmie to sie nie wypowiadajcie!

 

Tosia, a ty myślisz że człowiek przez 19 lat żył w próżni i nikt się nie zorientował że mają do czynienia z autystykiem/os.chorą na ADHD ?

 

gdzie ja napisałem, że nikt sie nie zorientował? zorientowali sie ale nikt mnie dobrze nie zbadał, bo nie było czasu, nie było gdzie itd

 

poza tym, z ADD(tak, nie ma dorosłego z ADHD, dorosły który miał ADHD jako dziecko, teraz ma ADD) i ZA żyje mnóstwo ludzi z których nawet nie cała połowa wie żę jest chora

 

jeszcze raz prosze zeby nie pisaly osoby ktore nie moga mi pomóc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bebzon , czego oczekujesz? Samej diagnozy ? Tego,że po oficjalnej i normatywnej wizycie u psychiatry ,a potem wielkiej masie testów na Autyzm i ADHD otrzymasz pełne stwierdzenie i diagnozę tych schorzeń? Jestes już pełnoletni i ciężko z tym będzie .

Ja przynajmniej nie miałem wiele z tych rzeczy . Diagnozy mnie do końca nie przekonują, chcę normalnie funkcjonować , mieć siły i spokój w glowie do zmagania się życiem.

Lekarz na którego trafiłem , po kilku wizytach zapytał się czy brałem amfę i jak na mnie zadziałała. Wiadomo juz co mu chodzilo po głowie . Więc pociągnąłem temat ,,,( grzechem byłoby nie pociągnąc ,a pierniczyc dalej o objawach , diagnozach i innych duperelach ).i dobrze sie stało.

Nie wiem jak u was w stolicy ? Nie moje tereny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziewczynko, nie wiesz co to znaczy to sie nie wypowiadaj, ja szukam konkretnej porady a nie osoby która nie umie czytać! nie powiem Ci dlaczego podejrzewam coś takiego u siebie bo nie po to jest ten temat.

a moze tak mniej chamstwa a wiecej konkretow? Po porade udaj sie do specjalisty. Jak nie powiesz dlaczego podejrzewasz to nie spodziewaj sie sensownych odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest dla mnie co najmniej dziwne:

 

"gdzie ja napisałem, że nikt sie nie zorientował? zorientowali sie ale nikt mnie dobrze nie zbadał, bo nie było czasu, nie było gdzie itd"

 

To nie rozumiem, kto się zorientował ? Nikt nie zbadał czy nikt DOBRZE nie zbadał ? A jeśli badał to co napisał ?

 

I tak, chamstwo wyłazi przez monitor.

A diagnozę wystawia tylko lekarz, w gabinecie na żywo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki chlopczyku, ja tylko mam syna z autyzmem, wiec sadzę ze cos tam jednak wiem

Chyba ze myslisz o autyzmie jako jednym z objawow schizofrenii. To inna sprawa. To moze miec osoba w normie intelektualnej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jestem chamem i burakiem dla ludzi ktorzy udaja madrych w tematach o ktorych nic nie wiedza i zamiast pomoc to robia smietnik w temacie

 

stwierdzenie chocby ZA zajmuje czasem kilka lat, a wy robicie to przez internet chociaż nie podałem objawow :D

 

i jeszcze smieszniejsze jest to ze piszecie zebym poszedl do specjalisty, a przeciez o to wlasnie prosilem zeby ktos podal adres osrodka w ktorym zajmuje sie tymi zaburzeniami, nie prosilem o diagnoze

 

na szczescie jedyna inteligentna osoba ktora przeczytala ten temat wyslala mi wiadomosc na priv za co bardzo dziekuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tym bardziej dziwne, że nie wiesz co to autyzm. Ale i tak wiem że nie masz żadnego synka z autyzmem, wtedy po prostu napisałabyś z jakiej poradni korzystacie, pewnie masz z 15 lat i jesteś zwykła hejterka, zgadłem? :D

Nie kocie. Pudlo. Syn ma 14

Jezdzimy do mikoszowa pod strzelinem. Polecam dr olszewska wnęk. Przyjmuje tez we wroclawiu.

Masz jakas manie przesladowcza normalnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bywały już przypadki niezdiagnozowania autyzmu, pomimo jego realnego istnienia. Dzisiaj na pewno już jest lepiej, ale nie zawsze tak było. Nie wiem Bebzon, może historia twojego rozwoju w dzieciństwie powiedziała by coś więcej?

Autyzm jest dość zróżnicowany. To że jeden z autyzm jest taki czy siaki, nie oznacza że drugi będzie taki sam. Ktoś tu np. napisał że skoro autor wątku miałby autyzm to by nie mógł pisać. Co jest po części bzdurą, bo są ludzie z autyzmem, którzy piszą świetnie i nie jest to jakiś spektakularny wyjątek. Są różne stopnie niepełnosprawności umysłowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×