Skocz do zawartości
Nerwica.com

Bezsenność, zaburzenia snu


jaaa

Rekomendowane odpowiedzi

Ja niestety do takich klinik leczenia zaburzeń snu mam trochę daleko. Zapisano mi Trittico plus Tisercin na sen. Sądzicie, że taka kombinacja leków pomoże mi wydłużyć sen?

Myślę że tak, to są leki które lekarze przepisują na sen, typowe dla tego problemu. Ja dostałam Trittico a mój kolega bierze Tisercin. Daj znać jak tobie podpasują.

 

-- 18 lis 2013, 14:32 --

 

Z tego co przeczytałem w ulotce to leki nie są nasenne. Są to środki przydatne w pewnych chorobach psychicznych, uspakajające a przy okazji działają nasennie. Lepiej poprosić lekarza o leki nasenne nowej generacji, które działają szybko i równie szybko się wchłaniają, dzięki czemu rano czujemy w pełni wypoczęci.

 

Nie wiem kim jesteś ani jaki masz interes w promowaniu "leków nasennych nowej generacji" - czyli Zolpidemu jak rozumiem. Owszem, lekarze NIE CHCĄ tego wypisywać, i NIE BEZ POWODU, ponieważ ten lek uzależnia jeżeli jest regularnie brany. To nie jest lek do leczenia długotrwałej bezsenności, co najwyżej krótkotrwałej. A wydaje mi się że większość z nas tutaj piszących ma długofalowy problem ze spaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej . Nie wiedziałam gdzie napisać więc pisze tu. Chciałabym się dowiedzieć co o tym sadzicie i skąd mi się to bierze otóż od jakiegoś czasu nie śpie sama przeważnie przy zapalonym świetle chodzic to zbyt duzo nie daje mam strasznie płytki sen, ciągle budze sie przez koszmary. Pozatym kiedy sobie leże to ciagle mam wrażenie, że coś wyskoczy mi spod łóżka i takie tam mam też często wrażenie, że ktoś mnie obserwuje i nademną stoi, aż boję sie otworzyć oczy. Może stwierdzicie, że to nie problem tylko zwyczajnie bujna wyobraźnia. Poprostu jestem ciekawa waszej opini ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

czy ktos z forumowiczow ma zaburzenia snu zwiazane z oddcyhaniem? Chodzi mi o takie objawy jak oddech przerwywany, nie pelny, poczucie ze przestaje sie oddychac, towarzyszy temu lek. Bardzo prosze o pomoc. Nie wiem czy jest to zwiazane z nerwami czy moze to problemy zdrowotne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym tygodniu przespałem niecałe 18 godzin, z czego dziś dwie... Poratujcie czymś skutecznym bez recepty bo w tym tempie z niewyspania będę mieć krwotoki z nosa (jak rok temu, 3 krwotoki po prawie pół litra, w szpitalu nic nie wykazali, ponadto wszystko miałem w możliwej normie...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

czy ktos z forumowiczow ma zaburzenia snu zwiazane z oddcyhaniem? Chodzi mi o takie objawy jak oddech przerwywany, nie pelny, poczucie ze przestaje sie oddychac, towarzyszy temu lek. Bardzo prosze o pomoc. Nie wiem czy jest to zwiazane z nerwami czy moze to problemy zdrowotne.

Też to mam! I coś mi się zdaje, że to ta cholerna nerwica jednak bo reszte mam ok :/

 

-- 05 gru 2013, 12:32 --

 

W tym tygodniu przespałem niecałe 18 godzin, z czego dziś dwie... Poratujcie czymś skutecznym bez recepty bo w tym tempie z niewyspania będę mieć krwotoki z nosa (jak rok temu, 3 krwotoki po prawie pół litra, w szpitalu nic nie wykazali, ponadto wszystko miałem w możliwej normie...)

 

Ja po walce od poniedziałka i dzisiejszym totalnym 24h maratonie bez ZMRUŻENIA OKA, poddałam się w oczekiwaniu na przeczekanie skutków ubocznych nowego leku i w te pędy lecę do doctora po jakieś proszki na sen bo już się nie fajnie robi :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sezonowa bezsenność, zaczynam podejrzewać że to mam... Kładę się spać, niby śpiąca, oczy mi się kleją, ale ledwo przyłożę głowę do poduszki - koniec. Zero snu, zero senności, nic. I mogę tak leżeć godzinę, dwie. Straszliwie męczące, bo jak tu się wyspać? Nie wiem co z tym zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

deader, nie przepiszą mi bo mam taką bezsenność sezonowo - także całą zimę musiałbym je brać. Do tego potrzebuję snu dobowo więcej niż przeciętnie (ponad 9), aktualnie się czuję jak te żywe trupy z filmów :f

Nie całkiem łapię logikę tego: skoro masz tą bezsenność sezonowo, i musiałbyś brać prochy całą zimę - to znaczy że potrzebujesz ich TYLKO na zimę, czyli relatywnie krótko. Leki typu hydroksyzyna powinni ci bez większych oporów wypisać, bo ani to uzależnia ani nie ma potencjału rekreacyjnego. Rodzinny ci może nawet jakieś benzo przepisać czy zolpidem, ale z tymi ponoć należy już uważać.

 

No bo bez recepty to tylko Apap Noc i setka wódki, co jest dość skuteczne ale kurewnie niezdrowe :P

 

Straszliwie męczące, bo jak tu się wyspać? Nie wiem co z tym zrobić.

Odwiedzić najbliższego lekarza ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i chciałam prosić żeby mi ewentualnie lekarz dał dziś hydro ale po waszych postach się boje, że w moim przypadku to będzie o duperozczasł, nie chce wsiąkać zaś w benzo ale już w takim stanie jestem, że za te 4h to będzie mi już wszystko jedno byle tylko wyłączyć choć na parę godzin czachę :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

czy ktos z forumowiczow ma zaburzenia snu zwiazane z oddcyhaniem? Chodzi mi o takie objawy jak oddech przerwywany, nie pelny, poczucie ze przestaje sie oddychac, towarzyszy temu lek. Bardzo prosze o pomoc. Nie wiem czy jest to zwiazane z nerwami czy moze to problemy zdrowotne.

Też to mam! I coś mi się zdaje, że to ta cholerna nerwica jednak bo reszte mam ok :/

 

-- 05 gru 2013, 12:32 --

 

a mialas jakies badania, jesli tak to jakie?

 

ja to mam moze od roku, ale wczesniej nie przeszkadzalo mi to, bo mialam rzadko, teraz objawy sie bardzo nasilily i juz mam to co noc, boje sie chodzic spac.. :( jak u Ciebie to wyglada? strasznie ciezko jest mi to ogolnie opisac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciągle widzę posty o lekarzach i lekach. Na prawdę nie ma żadnego innego sposobu na spanie? Nie mam zamiaru jeść do końca życia tabletek, bez jaj! Nawet nie mam zamiaru zaczynać ich brać ;/

 

jaka ty marudliwa jesteś. jeju, jeju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciągle widzę posty o lekarzach i lekach. Na prawdę nie ma żadnego innego sposobu na spanie? Nie mam zamiaru jeść do końca życia tabletek, bez jaj! Nawet nie mam zamiaru zaczynać ich brać ;/

 

jaka ty marudliwa jesteś. jeju, jeju.

 

Wiesz co? W sumie to masz racje. Jest jakiś pozytyw o którym mogę napisać. Z racji tego, że dzisiaj sobie wypiję mam szansę w nocy normalnie zasnąć :D Poza tym jest piątek wieczór i mogę mieć wyjeb... na te wszystkie sprawdziany, które czekają mnie w przyszłym tygodniu. To chyba tyle, ale zawsze coś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że się przejmuję. Nie jestem jakimś typowym kujonem ale zależy mi na dobrych ocenach i mam szanse na najlepszą średnią w klasie. Chciałabym być chociaż raz w czymś najlepsza :)

A co do wczoraj i tematu bezsenności to jednak nie zasnęłam normalnie. Położyłam się przed 3 i do 4 się kręciłam -.-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hydroksyzynę brałem, wieczorami mam tak, że mogę wziąć cały listek po 25mg/tabletka i w ogóle na mnie nie działa, za to jak wezmę w dzień dwie tabletki to zwala mnie z nóg.

To wypróbuj prometazynę - ja to łykam pod nazwą Diphergan. Sama w sobie odczuwalnie działa, w połączeniu z hydro zaś działa mam wrażenie synergicznie. Jakby co - to nie są moje prywatne "eksperymenty" tylko połączenie przepisane przez lekarza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawie to nie znaczy, że niemożliwe czego przykładem jesteś Ty zigi7. Wydaje mi się, że o tym jak stosować dany lek powinien decydować lekarz, to przecież on najlepiej zna sposób działania poszczególnych leków. Jeśli się do tego nie stosujemy to potem jest jak jest, czyli narzekamy, że lel uzależnia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moi drodzy, oprocz szprycowania sie lekarstwami jest pare rzeczy ktore mozna zrobic dla siebie, ktore TRZEBA robic zeby lepiej spac... Higiena snu!!

 

ZASADY HIGIENY SNU:

- Ograniczaj czas spędzany w łóżku (to znaczy, jezeli nie moge zasnac to wstaje i zajmuje sie czyms nudnym, ale nie wlaczam silnego swiatla. kiedy poczuje znowu sennosc, to wracam do lozka. chodzi o to zeby nie lezec w lozku bezczynnie)

 

- Nie próbuj zasnąć na siłę

 

- Usuń zegarek z zasięgu wzroku w sypialni

 

- Zmęcz się fizycznie późnym popołudniem

 

- Unikaj kofeiny, nikotyny i alkoholu

 

- Prowadź regularny tryb życia

 

- Rano wstawaj zawsze o tej samej porze (o tym tez trzeba pamietac, inaczej dzien bedzie rozregulowany)

 

- Zjedz kolację 3 godziny przed snem i ewentualnie lekką przekąskę późnym wieczorem (nie przejadamy sie na wieczor)

 

- Unikaj silnego światła wieczorem i ciemnych pomieszczeń w ciągu dnia (swiatlo nadaje rytm naszemu cialu, tzn w odpowiednim momencie cialo zaczyna produkowac melatonine)

 

- Unikaj drzemek w ciągu dnia (mi sie nigdy nie zdazaja, nigdy nie jestem senna w ciagu dnia, nawet jesli nie spalam w nocy...)

 

to samo wam powiedza w kazdej klinice snu, wiec warto sobie wyguglowac i poczytac... http://psychiatria.mp.pl/bezsennosc/show.html?id=69683

i jeszcze to: wykorzystywanie łóżka jedynie do spania i współżycia, a nie na przykład do oglądania telewizji czy czytania

 

-- 09 gru 2013, 00:22 --

 

Moj doktor :)

 

[videoyoutube=rJ_7_3OHVck][/videoyoutube]

 

-- 09 gru 2013, 00:35 --

 

od 15 minuty jest troche o higienie snu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×