Skocz do zawartości
Nerwica.com

FLUOKSETYNA(Andepin, Bioxetin, Fluoksetyna EGIS, Fluoxetin Polpharma, Fluoxetine Aurovitas/ Vitabalans, Fluxemed, Seronil)


shadow_no

Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

242 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      155
    • Nie
      69
    • Zaszkodziła
      38


Rekomendowane odpowiedzi

Czy fluo może to powodować???

 

4, 5 miesiąca bierzesz . Po takim okresie - według mnie _ nie powinno być lęków. Pogadaj z lekarzem o tym i niech może przepisze Ci jakąś delikatną , uspokajającą benzodiazepinę ( najlepszy Xanax), żebyś ją brał TYLKO , kiedy najdzie Cię lęk. Benzodiazepiny uzależniają niestety , ale brane sporadycznie sa wysoko nieocenione i skuteczne.

A w jakiej dawce dziennej bierzesz Fluo ?

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam różnie się czuję po fluo. Raz jestem super-szczęśliwa, a raz mam zamułkę taką, że najchętniej nie wstawałabym z łóżka (to już sporadycznie się zdarza). Kilka razy zdarzyło mi się mieć też pogorszenie, czyli więcej lęków itp. Ogólnie jakoś idzie, chociaż na razie nie ma co pisać, bo biorę ją ponad miesiąc dopiero.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy fluo może to powodować???

 

4, 5 miesiąca bierzesz . Po takim okresie - według mnie _ nie powinno być lęków. Pogadaj z lekarzem o tym i niech może przepisze Ci jakąś delikatną , uspokajającą benzodiazepinę ( najlepszy Xanax),

Pozdrawiam.

 

Xanax delikatny??? Czy Ty wiesz co piszesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fluo biore praktycznie 10lat i sprawdzal sie u mnie swietnie jako bloker dla megamigren i depresji.

Dzialanie leku zaczelo sie standartowo po 2tyg. Roznice wyczulam od razu.

Zmian watrobowych i krwi nie mam zadnych ubocznych, badania robie 1x do roku.

To u mnie jesli chodzi o ten lek, na te 10lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no, standardowo fluoksetyna zaczyna działać po 5-6 tygodniach

Czyli to, że rano mam przypływ energii i motywacji do max 4h od wzięcia 60 mg fluo a później równię pochyłą, ból głowy i zimno mi jakbym miał gorączkę a nie mam to nie fluo (?), pewnie już było- czy lekarz poz może wypisać receptę na ssri?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fluoksetyna nie wywołuje hipomanii (nawet u chorych na ChAD jest to rzadki efekt)

 

pisze ze gdy miksujemy, sami naganiacze z firm farmaceutycznych na tym forum

 

-- 06 gru 2013, 12:45 --

 

rodzinny może i to bez zniżki

 

moze ze znizka, wszystko moze

tylko specjalnych (wczesniej rozowych) nie, jesli nie ma dodatkowych uprawnien

 

-- 07 gru 2013, 12:42 --

 

Reiben w ciągu dnia nie powinno być wahań, fluoksetyna ma okres półtrwania ok. 4 dni

 

fluoksetyna tak ale norfluoksetyna mocniejsza od niej (czyt. wieksze blokowanie wych.zwrt.) do 16 dni

sam z autopsji wiem bo po tygodniu zaczalem znow brac i efekt ten sam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Od trzech dni biorę lek fluoksetynę 20 mg( rano) i ketrel 25 mg (na noc). Dzisiaj czuję się mega rozdrażniona jak i czuje mega pobudzenie które nie uważam żeby było pozytywne. Natrętne myśli się utrzymują a zamiast być spokojna jestem roztrzęsiona. Dodatkowo chce zaznaczyć że wcześniej brałam lek taki jak Parogen 20 mg ( na dzięń) i mirtagen 15 mg (na noc) lecz parogen nie dawał zadowalających skutków i długo było trzeba czekać żeby poprawa nastąpiła ok 3 miesięcy.... Dlatego zmieniłam lekarza i zapisał mi właśnie fluo i ketrel. Nie czuję się lepiej ale gorzej a nawet bardzo źle. Lekarz powiedział ze poprawa może nastąpić po tygodniu lub dwóch. Stąd moje pytanie czy takie objawy są normalne na początku brania tego leku i czy to minie... czy jednak tak być nie powinno...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki za odpowiedz. ale wiecie co ten ketrel w og6le nie dziala uspakajajaco, tym bardziej na lepszy sen. wiec za zgoda lekarza zmienilam na mirtagen 15 mg. ogolnie dolega mi depresja i natretne mysli. moze nie jestem tak dobrze poinformowana ale czy przy depresji towazysza tez lęki?? nieuzasadnione ktore sie pojawiaja przy obnizonym nastroju i ogolnym rozb3iciu? jestem ciekawa kiedy ta fluoksetyna zacznie na mnie dzialac pozytywnie a nie negatywnie jak f otychczas....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×