Skocz do zawartości
Nerwica.com

SERTRALINA (ApoSerta, Asentra, Asertin, Miravil, Sastium, Sertagen, Sertralina Krka, Sertranorm, Seraloft, Stimuloton, Zoloft, Zotral)


shadow_no

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

103 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      59
    • Nie
      27
    • Zaszkodziła
      17


Rekomendowane odpowiedzi

mirunia ja brałam ponad rok seronil i afobam, potem sam afobam, a teraz jestem tylko na sertralinie.

 

olivia22, codziennie brałaś tak długo afobam, czy tylko doraźnie? Jak Ci się udało go odstawić? Na pewno to był afobam?

A jak teraz czujesz się na sertralinie?

tak, codziennie. Odstawiałam go stopniowo. Teraz sertalinę biorę dwa tyg i juz lepiej, choc na początku drżały mi ręce i serce łomotało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, codziennie. Odstawiałam go stopniowo. Teraz sertalinę biorę dwa tyg i juz lepiej, choc na początku drżały mi ręce i serce łomotało.

 

Witaj olivia22. Długo brałaś ten afobam, myślę, że to było już uzależnienie. Ja go biorę od 2 miesięcy w dawce 0,5mg (na noc) na zmianę z połówką estazolamu i już się denerwuję, że wpadłam w uzależnienie. Mimo brania lerivonu mam kłopoty ze snem, nie mogę usnąć, a jak usnę to czasami przebudzam się w nocy i ciężko mi znowu zasnąć. Tak bym chciała spać tylko na samym lerivonie.

Napisz proszę jak odstawiałaś afobam i w jakiej dawce najwyższej go brałaś.

Kurcze, w jakiej dawce to Ci nie powiem, nie pamiętam bo to było ponad 5 lat temu, ale wiem, że odstawiałam stopniowo żeby oraganizm się odzwyczaił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje wrażenia po dłuższym czasie stosowania sertraliny, od niedawna w maksymalnej dawce - 200mg

Przeciwdepresyjne działanie - 10/10. Najlepszy antydepresant jaki brałem. Zero otępienia, braku motywacji czy senności.

Działanie przeciwlękowe - 6/10. Niestety sertralina nie zwalcza u mnie niepokoju a i z napadami lęku nie zawsze sobie radzi. Zwalczyła za to derealizację i stąd chyba "aż" 6pkt.

Brak działania na OCD. Natręctwa jak były tak dalej są, w takim samym stopniu. Natrętne myśli na porządku dziennym.

Libido na poziomie 80% ;) Trochę stępione, ale chyba w największej mierze przez depresję, która jeszcze nie minęła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi np.blokowała na początku chęć jedzenia. Byłam głodna strasznie, dusiło mnie z głodu, szłam do lodówki, ale na nic nie mogłam patrzeć a co dopiero zjeść.. Nawet moje ulubione frytki :)

Ale....po czasie się zmieniło. Jest dziwnie, bo np. mogę nic nie jesc do 16, róznie a później się zaczyna !!!!Żarłoczność!!!!!!!!!! Szczególnie w nocy a wcześniej tak nie miałam. jak juz np sobie wroce, to się klade biore komputer i pełno jedzenia, ciasta pomieszanego z kanapkami z szynka.... ahhhhhh

Przytyłam niecale5 kg, ale wiadomo jest zima, czlowiek tez ma mniej ruchu i to tez sie przyczynia. I mam brak okresu, wczesniej tez mialam problemy nie raz. nawet nie mialam przed ponad 2 miesiace, i teraz spoznia mi sie z okolo 13 dni teraz jakos. do tego doszla tarczyca jakby...AHH

ale chyba setka powoli zaczyna dzialac oby nie chwilowo jak 50 i 75 bo to juz komptelnie sie załamie.

 

 

a powiedzcie mi bo pisaliscie ze np sertalina dziala jeszcze na DOPAMINE, fluoksetyna zamiast tego to na jakieś receptor 5coś tam - czyli roznica jest.

A CITALOPRAM ???jaka tu roznica?????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

khaleesi biore dopiero 3 dzien, ale chcialabym schudnac a nie przytyc :(

Przytyć to możesz po tym Solianie i Abilify, gdzie prolaktynę masz pewno grubo powyżej mieszczącej się w normie. Chociaz nie powiem, sam na 200mg sertraliny żre słodkie jak dziecko z przedszkola - chyba cofam się w rozwoju na dobre :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam sie na dawkami lekow ,moja lekarka zawsze przepisywala mi ta minimalna dawke ssri ,twierdzac ze jest to wystarczajaca dawka ,moze ja rzeczywiscie potrzebuje wiekszej dawki?ale zastanawiam sie jak to jest na wiekszych dawkach czy nie sa wtedy bardziej aktywizujace i bardziej wzmagaja lek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rinakata różnica jest ale obydwa leki mogą działać podobnie na dopaminę, to akurat wyróżnia fluo i sertrę, że są czasami bardziej energetyczne od reszty SSRI.

 

marinka-21 trudno powiedzieć, musiałabyś sprawdzić na sobie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sertralina coraz gorzej działa przeciwlękowo.

Paroksetyna była mistrzem jak chodzi o lęki. Ale niestety tumiwisizm był na porządku dziennym. Zastanawia mnie czy dołożenie mianseryny do paro mogłoby coś tu zmienić. I tu liczę na opinię ze strony osób, które na takim miksie były.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie i proszę o odpowiedź jeśli ktoś już próbował.

Otóż chodzi o alkohol. Wiem że na ulotce pisze że nie można łączyć takich leków z alkoholem. Za każdym razem kiedy zaczynałam brać, pytałam się lekarza czy można coś wypić. Zawsze mówił ... ''niedużo (...) max 3 piwka(...)'' ... Kiedyś nie piłam wcale będą na paroksetynie (rok czasu). Później brałam cital, z początku też nie piłam, ale zmniejszałam później już dawkę, bo schodziłam z leku i spróbowałam, piwo.. dwa.. i nic mi nie było. Ogólnie nie myślałam o chorobie, nie miałam dziwnych myśli. Potrafiłam nawet wypić pół litra z kumplem. Albo po prostu nie brałam wtedy tabletki.

 

A jak teraz ???Biorę od 4 miesięcy lek, 100 mg dopiero od około 2 tygodni. I mam za tydzien duza impreze i jednocześnie chęć wypicia paru kielonków ze wszystkimi, badź drinki. Na piwo nie mam smaku.. I co teraz ??? Trochę się boję, że na drugi dzien będę mieć znów lęki, płacz, nie bedzie mi się chciało żyć.. Bo chyba jest lepiej, chociaz dzisiaj mam jakby gorszy dzien. Moze dlatego ze nie miesiaczkuje od miesiaca. Do tego zaczelam brac leki na tarczyce.

 

CZY ktos probowal pic na lekach ? Czy coś się dzieje gdy sięwypije ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×