Skocz do zawartości
Nerwica.com

Zjednoczone Stany Lękowe


PJT

Rekomendowane odpowiedzi

Enii, dlugotrwaly stres powoduje zmniejszanie sie serotoniny i dopaminy i tego trzeciego hormonu tylkoz apomnialam jak on sie zwie :) do tego rosnie kortyzol i voila stany lękowe gotowe .

 

 

Aha, ponieważ Ty uznałaś, że z nerwicy nie wyjdziesz, uważasz, że zaburzenia równowagi już jest na stałe dla wszystkich.

 

A jak ktoś sobie poradzi z problemem i lęk zniknie, co wtedy? organizm nie dojdzie do naturalne równowagi biochemicznej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nerwosol-men, no i dlatego psychoterapia potrzebna zeby sie nauczyc jak z tymi lękami sobie dawac rade :)

 

Żeby nauczyć się z nimi radzić musisz się z nimi konfrontować w życiu. Jak chcesz się nauczyć jeździć samochodem siedząc w domu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

neon, dochodzi do rownowagi przeciez te hormony sa caly czas produkowane ale zmniejszaja je sytuacje takie wlasnie jak dlugotrwaly stres , poczytaj torche o nerwicy lękowej to sie przekonasz ze to choroba ktora Ci nie minie jak grypa. Ja za 1 razem bylam bez lekow , i mialam pozniej spokoj na 18 lat a teraz coz tak mna trzepnelo ze musze je brac a i tak sie wygrzebac nie moge... Wiele tez zalezy od jakosci naszego zycia i jego spokojnosci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

neon, wejść w lęk i poddanie się mu to jedno z ćwiczeń które masz na psychoterapii poznawczo-behawioralnej na której ja jestem :) więc nie trafiłeś

 

I co, ile razy dziennie w życiu idziesz świadomie konfrontować się ze swoim lękiem? Nie w głowie, tylko w sytuacji życiowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

neon, poza tym nie rozumiem Twojego pesymizmu tutaj,,, nie wiem czemu to zle wg Ciebie ze tutaj wchodzimy i rozmawiamy, nam jest lzej a tematy sa rozne nie tylko nerwica wiec jak Ci nie pasuje nie wiem czemu zagladasz? Przeciez nikt nie zmusza do bycia na forum...

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

neon, Z tym sie zgodzę , lecz mnie również wiele osób odrzuciło..pomyslalam wtedy czy ja jestem zla czy tamta osoba..nadal nie wiem.

 

Ja uważam, że my wszyscy jesteśmy źli i wszyscy jesteśmy dobrzy, tylko proporcje tych dwóch składników mamy różne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×