Skocz do zawartości
Nerwica.com

Piękne umysły czyli spam działu Schizofrenia


PJT

Rekomendowane odpowiedzi

Paweł, a co masz do nauki?

amelia83, ja też już myślę nad prezentami, część już kupiłam, ale nie wiem, co mamie dać. A co kupujesz?

Odpowiadam na recenzje jednej mojej pracy. A teraz zrobiłam sobie przerwę i zapakowałam prezenty dla mojego siostrzeńca i siostrzenicy, które wyślę im pocztą na 6 grudnia z okazji mikołajek :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To powodzenia, Paweł. Ja mam kolokwia co tydzień w poniedziałki, a teraz mam jeszcze test z angielskiego, bo w zeszłym tygodniu go jednak nie było.

 

W ogóle przeraża mnie to, że jestem zmuszona współpracować z ludźmi, którzy nie mają żadnych zasad moralnych, mnie to wykańcza. Ja nie potrafię z nimi rozmawiać, bo oni ciągle okłamują mnie i ludzi wokół. To jest przerażające. Ja nie wyobrażam sobie, jak można w taki sposób żyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy większość ludzi taka jest, ale ja generalnie staram się mieć z takimi ludźmi jak najmniej do czynienia. Unikam ich jak ognia. Bo w ogóle unikam w życiu zła. Ale czasem po prostu nie ma ucieczki... I dla mnie to jest przerażające, bo za bardzo nie mam wyjścia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Paweł :smile:

Skończyłam na dzisiaj pracę, jestem niemiłosiernie zmęczona. Czasami wydaje mi się, że mam jakieś olbrzymie zadania do wykonania i zajmie mi to tydzień, a potem jak bardzo się postaram i pracuję w szybkim tempie, to robię to w jeden dzień. Jutro będę odpoczywać, to znaczy uczyć się. Uczenie się fajnych rzeczy to dla mnie relaks. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PJT, cześć. Dla mnie schizofrenia to taka nieudana próba zrozumienia świata. Człowiek wchodzi w inny świat i mu się wydaje, że dokonał jakiegoś odkrycia. A uczenie się to właśnie odkrywanie. Dlatego nauka w mojej chorobie to słaby punkt.

 

Jak by mi wchodziła nauka to pierwszy punkt to bym miał poczucie, że robię coś pożytecznego, potem by to była szansa na wyjście do ludzi. Tak siedzę w domu i brak mi kogoś kto był by mi druhem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy osoba ze schizofrenią może być nadmiernie krytyczna wobec siebie i wrażliwa na krytykę. Boże jak mi to przeszkadza ta ciągła krytyka we mnie. Mój brat taki nie jest. Jest całkowicie pozbawiony samokrytyki jak mu się coś powie to stwierdzi że rodzina się nad nim znęca a nie że sam coś zrobił źle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×