Skocz do zawartości
Nerwica.com

LAMOTRYGINA(Epitrigine, Lamilept, Lamitrin, Lamitrin S, Lamotrix, Symla)


turkawka

Czy lamotrygina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

96 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy lamotrygina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      71
    • Nie
      22
    • Zaszkodziła
      12


Rekomendowane odpowiedzi

ladywind, biorę amitryptyline, ale w małych dawkach, bardziej przeciwlękowo, i stopniowo odstawiam Absenor, bralam 1500mg a zeszlam juz do 50mg

 

ogolnie ja nie moge brac antydepresantów bo moj nastroj jest wtedy jeszcze bardziej rozchwiany, a liczylam troche na jakis porządny antydepresant a doktorek odradził :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

biorę od miesiąca, dzisiaj wskoczylam na 250mg, nie widzę zadnej poprawy, hustawki nadal są, jestem już tym zmęczona :(

 

250 mg to bardzo wysoka dawka, w przypadku ChAD nie przekracza się na ogół 200 mg. Z oceną działania wstrzymaj się pół roku, stabilizatory bardzo długo się rozkręcają. A jak nie wyjdzie, nie bój się litu, to jeden z najbardziej sprawdzonych leków w psychiatrii ever. Jeśli u mnie lamotrygina przestanie działać, to od razu proszę o lit.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miesiąc brania lamotryginy? Pierwsze efekty pojawiają się po MINIMUM 2 miesiącach. Ja biorę około 4 miesięcy i uważam to za genialny lek, a z czasem pewnie zacznie działać jeszcze lepiej. Dawniej zwyżki nastroju kończyły się ostrym zjazdem w dół, teraz humor jest na jednakowym poziomie i nie ma mowy o jakichkolwiek dołkach. Biorę w połączeniu z SSRI (sertralina).

Radzę jeszcze poczekać na jej działanie, nie podawaj się ;)

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

barsinister, no wlasnie doktorek moj powiedzial ze jak lamo nie bedzie dzialac to wprowadzi lit, a rzeczywiscie litu sie bardzo boje :( ja zawsze biore wysokie dawki stabilizatorow, byl czas ze bralam az ponad 2000 mg Absenoru

 

-- 28 lis 2013, 21:52 --

 

Dżejmson, bede czekac w takim razie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rzeczywiscie litu sie bardzo boje

też brałem lit eksperymentalnie .Jednak zrezygnowałem z powodu problemów z wątroba po tyym leku ( a nie brałem żadnych dużych dawek ) . Wątroba zawsze mnie po tym leku bolała , i podniesione byly lekko ASPATY I ALATY.

Tak więc uważaj Coma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skutki uboczne litu nie są gorsze niż choćby depakiny, zła sława wzięła się zapewne z nieciekawego wpływu na nerki i z powodu upierdliwego dobierania dawki i licznych badań krwi; skuteczność leku to wynagradza, zresztą na forum - jak się okazało - jest kilka osób biorących lit i tolerują go nieźle

 

z topiramatem jest jeden problem, strasznie ogłupia - na lamotryginie mam lekkie problemy z pamięcią i koncentracją i po prostu nie wyobrażam sobie brania tego typu leku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a lek może ten stan dodatkowo nasilac bądź poprawiać ?....

trudnom powiedzieć.

Duzo zależy od dawki i w ogóle czy akuratnie ten lek nam pasi . Bo jeżeli nie to dupa blada i odstawka . Brałem ów Topi przez około 5 miesięcy z dwu , trzy dniowymi czasem przerwami . Owe jego glebowanie bardzo mnie zniechęcało do dalszej kuracji tym lekiem . W ogóle nie lubie leków , które wpływają negatywnie na przejrzystość intelektu i zaburzają sprawność umysłową . A juz jeżdzić autem po takim leku , wykluczone .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mając do czynienia z ocd mogę śmiało stwierdzić że ta choroba też mocno glebuje i upośledza funkcje poznawcze .

A źle dobrany lek może to pogorszyć albo poprawić . Obecnie będąc na klomi zauważyłam że jadąc autem mam opóźnioną reakcję jakbym była po jednym piwie ,przez co muszę uważać aby komuś do "tylka " nie wjechać .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem.

 

Po pierwszych dwóch tygodniach czułem się świetnie, bez żadnych zastrzeżeń i efektów ubocznych:

pierwszy tydzień (0 mg x 0 mg x 25 mg) , drugi tydzień (0 mg x 0 mg x 50 mg).

 

Teraz od trzeciego tygodnia brania leku (25 mg x 0 mg x 25 mg) nawróciło mocne uczucie lęku, niepokoju, napięcia.

Nie wiem czy to jest wywołane lamitrinem czy przejściem na dietę (chcę przytyć, jem bardzo dużo węglowodanów) - może się palę przy tym psychicznie i za duży nacisk kładę na swoją wagę ? Nie wiem, ale wątpię.

 

Może to pierwszy skutek uboczny lamitrinu na moim organizmie ?

Zobaczę jak to będzie wyglądało w następnych dniach... słabo to widzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze 25 mg i już ciutkę emocje opadły. Za 4 dni kolejne 25, a mam dojść do 75 póki co. Zero skutków ubocznych :D

 

-- 06 gru 2013, 17:16 --

 

Lekarka powiedziała, że powinnam to jednak brać do końca życia. Kiedyś brałam i odstawiłam i to był błąd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja juz biore 5miesiecy lamotrygine (jakos juz tyle minelo). Miesiac 25mg, 2 miesiace 50mg, miesiac 100mg i aktualnie od miesiaca jakiegos 150mg. W zasadzie ciezko mi sie odniesc czy lek mi pomaga czy nie? W miedzy czasie bralem i biore tez rozne inne leki. Nawet nie wiem jak doszukac sie czy ten lek dziala? Stabilnosc? U mnie ciezko o to, choc jest dziebko lepiej i byc moze 150 to jeszcze dla mnie malo i za krotki czas taka dawke biore. Napewno mi ten lek nie poszkodzil. Zadnych skutkow ubocznych. Zadnych. Pod tym wzgledem sobie chwale. Jezdze samochodem bez problemu. Co do koncentracji to mam z tym problemy pewnie z powodu choroby. Pamiec i sie moze pogorszyla ale nie skrajnie gozej bylo jak bralem escitalopram. Pozatym ciezko jednoznacznie przy roznych lekach stwierdzic czy od lamo. Napewno nie chodze jak zoombie a po neuroleptykach to sie zdazalo. Jestem zywszy, tzn normalny. Ponoc to dobry i skuteczny lek i jako ze nie mam skutkow ubocznych stosuje sie do zalecen lekarza i biore. Naprawde ciezko sie odniesc czy pomaga. Zreszta przy mojej chorobie jakos ciezko stan totalnego zdrowia, moze dlatego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asmo, jeśli nie jest gorzej to prawdopodobnie jest lepiej tylko tego nie zauważamy. Zrób test i zjedź z dawką ze 150mg na 100mg na kilka dni. Ja od razu mam jakieś większe napięcia we łbie. Oczywiście nie polecam Ci żonglowania lekami- jak masz ochotę zdobyć odpowiedź za cenę gorszego samopoczucia to możesz jednak spróbować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×