Skocz do zawartości
Nerwica.com

Astronomia


wieslawpas

Rekomendowane odpowiedzi

EmInQu, Studiujesz coś związanego z tymi klimatami czy sama z siebie się tym interesujesz? ;)

Sama, chociaż poniekąd to zastrzyk od rodziny. ;)

 

Myslicie, ze podroz z jednego kranca galaktyki w drugi bedzie kiedys mozliwa? Podobno Einstein obmyslal cos w stylu przenosnika masy, co mogloby sie sprawdzic.

Kiedyś nikt nie przypuszczał, że będzie możliwe przemieszczenie czegokolwiek w czasie, a potem okazało się, że wystarczy pobawić się stanem splątania. :D Myślę, że spokojnie człowiek będzie kiedyś mógł podróżować nie tylko w swojej galaktyce, ale też pomiędzy dwoma różnymi. Trzeba tylko materię rozbić na atomy. :mrgreen: Co prawda wraz ze wzrostem przyspieszenia rośnie masa, ale może wystarczyłoby atomy umieścić w próżni. Nie wiem tylko czy silniki jonowe byłyby tu wystarczające. No chyba żeby w ogóle spróbować ludzkie atomy zmienić w fotony. One się nie starzeją. Po dotarciu wystarczy przywrócić strukturę tak jak ułożono napis ibm. :mrgreen:

Juz sie pogubilem. Mowisz caly czas o promieniowaniu ktore jest wysylane tak? Przeciez jest jasno okreslone jak ono powstaje i u gory napisalem Ci jak.

O materii. :P Przecież kwazar to aktywna galaktyka. Jak może materia powstawać w innej materii w procesie destrukcji i w dodatku tworzyć dżety. Dlaczego zatem światło nie potrafi obok czarnej dziury przejść lub się zatrzymać tylko zostaje z miejsca wchłonięte?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A propos innych cywilizacji, to wydaje mi się, że człowiek ma niesamowicie ograniczone myślenie. Zaczynając od tego, że zakłada, iż w ogóle będzie mógł dostrzec mieszkańca innego obiektu we wszechświecie :mrgreen: Jesteśmy wrażliwi na określoną długość fal, a co za tym idzie możemy rozróżnić tylko znikomą ilość barw.

A jeśli obcy jest barwy, której ludzkie oko nie rejestruje? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EmInQu, właśnie :yeah: ludzie wszystko biorą wg. swojego wyznacznika, a ciągle coś nowego się pojawia, jak choćby beztlenowe bakterie gdzies tam pod lodowcem. Często się zastanawiam jak wygląda tak naprawdę świat, bo to co widzimy jest tylko punktem widzenia naszego wzroku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa jest rowniez teoria podana w Mass Effect, gdzie mamy do czynienia z cywilizacja hybryd (pol maszyny, pol organicy), ktora przybywa do galaktyki co 50 tysiecy lat wykosic te najbardziej, zaznaczam, najbardziej rozwiniete cywilizacje. Ech, te sci-fi :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi się nawet paradoks Fermiego wg wikipedii, zbiera najważniejsze koncepcje co do faktu niezaobserwowania śladów obcych cywilizacji, choć w zasadzie sygnał wow! z 77' może być wiadomością od obcych, a nie zaobserwowano go ponownie jak dotąd bo przecież minęło za mało czasu, prędkość światła to przecież bardzo mała prędkość do pokonywania odległości we wszechświecie.

To by było coś gdybyśmy natrafili na cywilizację bardzo podobną w każdym aspekcie do człowieka, wtedy wszyscy by się zaczęli zastanawiać czy nie jesteśmy produktem eksperymentu obych, którzy już dawno temu opanowali technologię tworzenia nowych organizmów żywych, do której wciąż nam trochę brakuje. Możemy też być skutkiem symulacji, przecież gdybyśmy stworzyli sztuczną inteligencję i ukryli przed nią swoją obecność to byłaby to analogia do prawdopodobnej historii naszego powstania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niezle;). ISON nie dala sie uchwycic ale wazne ze przetrwala!!!!

 

[videoyoutube=zhHe8hLVQPc&feature=c4-overview&list=UUxz5R9YQMRW5QqElbAlMqRw][/videoyoutube]

 

 

w szczycie osiagnela predkosc 1.300 .000 km/ h ..masakra:d

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to bym w sumie chcial urodzic sie z 1000 lat pozniej, kiedy mielibysmy juz kontakt z innymi cywilizacjami (bo chyba nikt nie watpi, ze to nastapi). Moze jakas galaktyczna koalicja by sie utworzyla? :D

 

A tak w ogole to kreca was kosmiczne gierki? Bo mnie na wspomnienia wzielo. Gral ktos w Space Rangers 2? W Mass Effect? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×