Skocz do zawartości
Nerwica.com

PROPRANOLOL (Propranolol Accord, Propranolol WZF)


reirei

Czy propranolol pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

55 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy propranolol pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      48
    • Nie
      13
    • Zaszkodził
      2


Rekomendowane odpowiedzi

a u mnie zauważył dyrektor ze sie trzese i zazartowal ze chyba cos było wczoraj hyhy ale śmieszne a to jest moj problem ogromny z którym sobie nie radze teraz dostałam asentre a relanium to na recepte? ale to strasznie usypiające jest nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak mialam częstoskurcze serca do 240 min.Znalazłam sie w szpitalu.Zrobili mi tam badania z rozpoznaniem nerwica.Dostałam propranolol. Jak się wszystko uspokoiło zalecenie lekarza było że w razie nasilenia dolegliwości brać 10.Pomogło. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od kilku dni biorę ten lek na podniesienie i uregulowanie ciśnienia, bo zazwyczaj mam około 70/30 a po chwili ok.115/95.zdarzyło się dawniej kilka razy ale to jak bylam w szpitalu, że miałam 240/180.

Przynajmniej jakiś czas temu tak było. Teraz nie mierze ale odczuwam to dosyć mocno.

Nie umiem powiedzieć jak dziala ten lek, bo biorę jeszcze inny, ale objawy "ciśnieniowe" nadal odczuwam.Teraz chyba nawet barziej. :(

Zle samopoczucie to pewnie jednak wina seroxatu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesc , ja biore na palpitacje serca.Czasami sa to pojedycncze palpitacje , a zdazylo mi sie 3 razy ze serce walilo przez ponad 30 min, tetno bardzo wysokie.Ale sie balam, ze przechodze na drugi swiat, uf....ale zyje !! Zawsze na wszelki wypadek mam tabletke w torebce.wiem ze jest skuteczny i nawet szybko dziala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

propanol to taki.. przymulacz, dzisiaj go np wezmę pózniej niż zwykle bo chce sobie dłużej przy pc posiedzieć,inaczej po paru godzinach jestem zmulony i senny, poza tym biore go razem z setaloftem mniej niż tydzień i wkońcu nadaje się do zycia, tylko nie wiem czy po jednym czy po drugim :)

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brałam propranolol przez ostatnie 3 lata trzy razy po jednej tabletce, że od roku czuję się dobrze to postanowiłam powoli odstawiać leki i najpierw mój psychiatra kazał odstawić propranolol mimo iż zdażają mi się czasmi kołatanie serca i zastanawiam sięczy po odstawieniu nie będęmiała jeszcze gorzej :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi lekarka przepisała propranolol niby na obniżenie ciśnienia ale pewnie zauważyła ze drżałem u niej i byłem nerwowy bo powiedziała ze trzeba cos na uspokojenie brac,

 

ale cos smierdzi mi tu czystą chemią, biore witaminy, lecze sie ziołami a tu mi przepisała taki lek, niewiem czy mam isc zakupic to czy sie wstrzymac,

to cisnienie mi az tak niedokucza, lecze sie głównie z tego drżenia głowy ale narazie niewidze zadnej poprawy, moze dlatego ze zamiast 3x dziennie pije tylko 1x szklanke mieszanki ziołowej. Jakie są negatywne skutki tego preparatu na zdrowie?

 

ps. gdzies słyszałem ze po tym leku mozliwe jest nagłe zatrzymanie krązenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi przepisał lekarz to świństwo ...na serce (na jego kołatanie) i na moje nerwy...

powiedział że mam wziąć jedna tabletke...jak przejdzie to ok i NIE brać więcej a jak nie to do psychiatry.....

 

P.S. komu przejdzie po jednej tabsie?

:shock::-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie to świństwo przepisała lekarka pierwszego kontaktu jak jeszcze nie wiedzieli co mi jest!!! Z NATURY MAM BARDZO NISKIE CIśNIENIE A PO LEKU WYLąDOWAłAM W SZPITALU BO DRASTYCZNIE SPADłO MI CIśNIENIE-40/30 I TAMTEJSZY LEKARZ ZACHODZIł W GłOWę CO ZA KONOWAł MI TO PRZEPISAł, DLATEGO DO DZIś MAM URAZ PSYCHICZNY DO TEGO LEKU [ OD 7 LAT ] I OD RAZU ROBI MI SIę SłABO!!~!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy inaczej reaguje na dany lek :idea:

Osobiscie nie wyobrażam sobie życia bez propranololu. Zawsze mam go w torebce. Wiele razy pomógł mi uspokoić serce podczas totalnie skrajnego ataku paniki.

 

komu przejdzie po jednej tabsie?

Mi. Po 15 - 20 minutach serce się uspokaja (i ja też)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak miałem 16 lat i przyszły problemy z cisnieniem 160/100 to brałem kilka m-cy i pogło ale ponieważ paliłęm fajki to czasem skakało i brałem doraźnie i pomogło, problemy z cisnieniem potem miałem krótko w wieku 25-26 lat 150/90 i niepokój w klacie połykałem tydzień i przeszło na kupę lat żadnych problemów nie odczuwałem. I teraz tak zachodzę w głowę gdzy 3 lata temu zaczęły sie moje problemy z sercem tzn miałem napad szybkiego pulsu 100/min i ciśnienie nawet 170/100, i zawroty głowy, czy nie trza było poprosic o ten lek i moze było by ok ale ja oczywiście afobam dostałem od lekarza potem xanax a potem psychiatra i powstały problemy psychiczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1507- ale wiesz ze propranolol moze wywolac depresje? przy dluigim stosowaniu ? ja tez czesto mam tachykardie-100/min , pomaga mi pozytywne myslenie a w razie czego lek homeopatyczny-sedativ pc badz xanax lub hydroksyzyna , propranalolu juz nie biore bo cierpie na depresje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja już problemów z sercem jako taki to nie miewam, czasem zaboli i cisnionko skoczy a puls między 57 a 68, a co do depresji polekowej to jest rzadkość, ja brałęm tabsy na żołądek a konkretnie na nadzerki i w ulotce było napisane 1/1000 depresja, a łykałem pół roku czy dostałem depresji nie wiem ale napewno miałem już nerwicę, patrząc twoim tokiem to i po witaminach możesz dostać bo jak będziesz łykać przez rok i nagle odstawisz to poczujesz efekty uzależnienia a jak jesteś podatna to wpadniesz w depresję i nerwicę. Leki które bierzesz na nerwicę i depresję też wywołują depresję, tak jest napisane na ulotce, doczytaj, jak odstawisz antydepresanty to i tak dostaniesz depresji czy nerwicy bo zmieniasz przez cały czas chemię mózgu, piszą że leki nie uzależniają, a spróbuj odstawić to za tydzień wrócisz na kolanach do lekarza po receptę, wszystko zależy od siły jaką w sobie masz. Ja wszedłem w leki poraz drugi narazie biorę połowę dawki bo całej nie może mój organizm zaakceptować, ale gdy mi się to uda to pewnie znów będę uzależniony od leku na któryś rok, a tak na marginesie to poczytaj o neurastenii, wszystkie obiawy nerwicy depresyjno lękowej ma neurastenia. W artykułach piszą że tego nie można wyleczyć chemią, tylko zmniejszyć objawy, a leczeie polega na psychoterapii, stosowaniu prądów selektywnych, i odpowiednim odżywianiu, i jest to schorzenie które regularnie wraca jesienią ale można z biegiem lat w ten sposób je wyeliminować lub poważnie zmniejszyć skutki do takich które może człowiek zaakceptować i nie musi brać prochów, ( zawsze mimo że brałem leki, jesienią było znacznie gorzej u mnie). Neurastenia u jednego trwa 3 lata a u innego może 15. Mogę powiedzieć że 90% objawów kóre mam to neurastenia, a lekarz mi postawił diagnoze nerwica D-L. Wtym przypadku stosowanie antydepresantów powoduje efekt odwrotny do zamierzonego, i tak jest u mnie, jak przyjmuję normalnąd dawke leku to organizm wariuje, przy połowie jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja od tygodnia przyjmuję propranolol+pernazyne+fluoksetyne. Wczesniej brałem pernazyne i hydroksyzyne(przez 2 miesiące). Miałem dosyc długa przerwe w braniu lekarstw , teraz jednak lekarz zmiast hydroksyzyny dał mi propranolol. Ktoś miał podobny przypadek?, chociaz hydroksyzyna w moim wypadku sie sprawdzała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam czy ktoś z was brał kiedyś albo bieże propranolol,niewiem czy nie przekręciłam troszkę nazwy.Lekarka mi to przepisała na kołatanie serca bo przy mojej nerwicy to się objawia,słyszałam że to zwalnia akcje serca i boje się tego zażyć,że serce przestanie mi bić może to się głupie wydaje ale ja tak sobie myśle.niech ktoś mi doradzi :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma takiej mozliwosc zeby ten lek zatrzymal akcje serca w dawkach powszechnie stosowanych (10,20 mg). Z wlanego doswiadczenia wiem ze ten lek pomaga najbardziej ludziom ktorzy maja kolatanie seca utrudniajace nawet normalne zycie. Ja przez kolatanie serca nie spalam kilka miesiecy bo serce tak walilo ze sie nie dalo w ogole spac. I wtedy propranolol pomagal od razu i moglam spokojnie wypoczac. Prawda jest ze spowalnia akcje serca i zmniejsza cisnienie ale jest szczegolnie wskazany dla osob ktore maja nerwicowe problemy z sercem:)Takze ja bardzo polecam ten lek:):)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie propanolol nie pomógł. Objawy miałam podobne- kołatanie serca i niepokój budziły mnie nawet z głębokiego snu, a później już spać nie mogłam. Po zażyciu tego leku serce zwalniało, uspokajało się, lecz niepokój i lęk zostawał. Do tego robiło mi się bardzo zimno (zwolnienie krążenia), szybko się męczyłam i miałam niesamowite duszności. Nadal nie spałam. W porównaniu do leków psychotropowych jakie teraz biorę jest to b.łagodny lek... ale na moje dolegliwości niestety nie pomógł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×