Skocz do zawartości
Nerwica.com

SERTRALINA (ApoSerta, Asentra, Asertin, Miravil, Sastium, Sertagen, Sertralina Krka, Sertranorm, Seraloft, Stimuloton, Zoloft, Zotral)


shadow_no

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

103 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      59
    • Nie
      27
    • Zaszkodziła
      17


Rekomendowane odpowiedzi

W przypadku OCD jeszcze jest tak , że na pełne rozkrecenie się leku bardzo czesto czeka się najmniej 4 miesiące a jakakolwiek poprawa nastroju następuje dopiero po pół roku brania danego leku w przypadku mężczyzn i 12 miesięcy w przypadku kobiet . Tak przynajmniej wynika z badań .

I najlepiej sprawdzają się trojpierscieniowce jak i wysokie dawki SSRI solo lub w polaczeniu z innym lekiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Chcialam sie podzielic moimi objawami po Sertralinie przepisanej na depresje. Wzielam 2 tabletki po 50 mg i na tym koniec!!Nie spalam przez 2 noce i dwa dni , gdy w konc udalo mi sie usnac, sen trwal zaledwie 2 godziny. Czulam sie jak na 'speedzie' , i mialam uczucie euforii, co nie bylo takie zle ale z bezsennoscia nie da sie normalnie funkcjonowac. Poza tym uczucie goraca na twarzy, i bolaly mnie bardzo miesnie woko oczu, oczy zrobily sie takie wielkie i jeszcze miesien w kolanie ciagle mi skakal. Po odstawieniu po 2 dniach doszlam do siebie. Mam kolejna wizyte w czwartek. ciekawa jestem co dostane tym razem.

P.S zgadzam sie z osobami ktore twierdza ze po paroksetynie sie tyje. Ja z 54 kilo przytylam do 68 w ciagu zaledwie roku. O dziwo wszystko zrzucilam w ciagu 5 miesiecy od odstawienia leku. Paroksetyna jest rzeczywiscie dobra na leki, ale oslabia dosc mocno i zaburza emocje. Jak ja odstawilam po okolo 7 miesiacach zazywania, to byla najlepsza decyzja jaka moglam podjac. Kwiaty zaczely pachnac na nowo a jedzenie mialo smak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

liliana.222, źle, że odstawiłaś i pewnie lekarz powie to samo, tak niestety jest z tymi lekami, a z tego co tu czytamy to na kobiety dodatkowo wpływają jeszcze negatywne fizyczne objawy. Wiem, że ciężko ale dobrze byłoby przetrwać te uboki choćby w łóżku przez tydzień albo i dwa na zwolnieniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Milo mi , ze odpisaliscie na moj post. Bardzo fajne uczucie , kiedy ktos sie mna interesuje :)

 

Przypuszczam ze lekarz moze sie zdziwic moja decyzja ale ja juz zyje z depresja 3 lata i wiele lekow przerobilam, czekajac az zadzialaja albo uboczne skutki pojda w dal. teraz juz nie mam sily przechodzic przez to ponownie. Przez ostatnie 7 miesiecy nie bralam zadnych lekow (depresja byla przez ten caly czas, raz lepiej raz gorzej) - tak mnie do tego zniechecila paroksetyna- ale ostatnio lekarz w nowym miejscu zamieszkania mnie przekonal, ze warto. w koncu dalam sie namowic. Jestem chetna sprobowac cos innego ale sertralina ma jak dla mnie za duzo skutkow ubocznych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie tym razem inna odslona choroby ,jestem totalnie oslabiona bez zadnej motywacjii i sil do walki i w dodatku ta natretna mysl ze tak mi juz zostanie ze lek nie zzadziala biore juz 5 dni 25mg i jest do niczego ,jeszcze 3 tygodnie temu uwielbialam sprztac ,dekorowac mieszkanie a teraz nic kompletnie brak sil i emocjii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

marinka-21, zaczynałam od 25 mg, po tygodniu przeszłam na 50. U mnie poczułam poprawę jakoś po 4 tygodniach. Było dobrze. Później znow stany lękowe wracały, przeszlam więc na 75 mg. To wtedy nie zadziałalo. No i teraz biorę 100. Planuję poczekać o tygodnie na poprawę.

 

-- 07 sty 2010, 20:15 --

 

Dobrywieczór. Pewnie śpicie. Ostatnio byl temat lekow typu gripex, apap etc ze nie wskazane jest laczenie ich z sertalina. mnie meczy BARDZO uporczywy bol zeba ktory na prawde od wczoraj nie dawal mi zyc. w nocy wzielam ipuprom sprint kaps i po jakims czasie poczulam jak dziwnie drzy mi cialo. albo mi sie wydawalo przed zasneciem albo nie

 

ale dzisiaj dostalam lek z takim skladniekiem : KODEINA przeczytalam ze to pochodna morfiny i nie wolno laczyc niby z inhibitorami mao. wzielam pol tableki czylo 250 mg paracetamolu i 7,5mg kodeiny. 15 i 30 mg to ponoca dawka lecznicza i tak leze i sie obawiam ze cos misie stanie dziwnego zle wspominam leki typu tramal, morfina.

 

Pamietam jak mialam poczatki brania serataliny i lezalam wtedy na kregoslup w szpitalu i na bol w nocy dali mi dozylnie tramal oczywiscie nie wiedzialam o tym. Ale poczulam po jakims czasie ze robi mi sie dziwnie. Zaczelo mi serce szybko bic, slabo, na przemian goraco raz zimno i taki strach i przewidzenia....nie moglam wstac zadzwonilam dzwoneczkiem przyleciala pielegniarka i jak mnie zobaczyla to sie mega przestarszyla ponoc wygladalamstrasznie ale co bylo dalej to juz nie mam pojecia :PPPPP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rinakata cos mi sie obilo o uszy ze 100 mg sertraliny to chyba dziala tak jak 40 mg citalu ,nie jestem pewna,juto zaczynam 50 mg zazywac sertraliny ,boje sie ze mi nie zadziala ,teraz jestem 7 dni na 25 mg i zadnej poprawy nie ma ,powiedzcie mi czy macie tez takie cos ze trudno Wam ustac na prosto na stojaco w miejscu ,bo ja zawsze musze sie poruszac bo inaczej mam wrazenie ze sie przewroce,nienawidze tego!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie.

Męczę się z nerwicą lękową od ładnych paru lat, jak tabletki działały było suuper, po odstawieniu kilka miesięcy i lęki powracały. Zawsze brała Asertin i stawiał mnie na nogi ale tym razem mam wątpliowści ponieważ w czerwcu wyszła mi niedoczynność tarczycy. Od tego czasu biorę Eutyrox a od 8 dni Asertin i na prawdę dziwnie się czuję. Można brac te leki razem???? Wyczytałam gdzieś że sertralina spowalnia działanie Eutyroxu, kurcze, czyli nie mogę brać ich obu razem czy jak???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

olivia22, hej ja tez niedawno dowiedzialam sie ze mam niedoczynnosc biore 25 mg leku takiego jak twoj tylko pod inna nazwa, sertaline biore tez wo od tygodnia w dawce 100 mg(wcześniej od 4 miesiecy po 50/75). Pytalam endokrynologa i powiedziala ze mam nie odstawiac sertaliny i brac nadal ze to nie koliduje. Rano o 7 biore na tarczyce a pozniej po poludniu sertaline. Tylko od jutra nastawiam sobie przypomniena 7 tarczyca 12 nerwica ;) wyszlo ci ze przez niedoczynnosc cierpisz na stany lekowe???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×