Skocz do zawartości
Nerwica.com

ESCITALOPRAM(Aciprex, ApoExcitaxin ORO, Betesda, Depralin, Depralin ODT, Elicea, Elicea Q-Tab, Escipram, Escitalopram Actavis/ Aurovitas/ Bluefish/ Genoptim, Escitil, Lexapro, Mozarin, Mozarin Swift, Nexpram, Oroes, Pralex, Pramatis, Symescital)


Martka

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

397 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      242
    • Nie
      118
    • Zaszkodził
      56


Rekomendowane odpowiedzi

hej wam! ;)

Nie wiem czy to nienormalne.

Zwykle przed escri cały czas praktycznie spałam . Teraz? A biorę już ponad 20 dni. Ostatnio miałam tak że jeden dzień spałam 4 godziny kolejny 3 h. Potem 11 h w szkole i nic .. zupełnie nie bylam senna. Fakt - jak się położyłam to po kilku godzinach czytania najwyraźniej zasnełam. Ale była to już późna godzina. Ale nie odczuwałam senności w dzień.

Wszyscy piszecie o niej :P no to ja nie wiem ..

Dodam tyle że biore 10 gramów Escitalopramu

kloss, Nie. Ja z mięśniami to raczej nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jetodik, 10 to normalna dawka :P Na opakowaniu pisze nawet :) 20 to już dosyć sporo... Pamiętam że przez tydzień brałam 5 to też było dobrze.. Ale bezsenność była jeszcze większa. Musiałam na uspokojenie brać , bo leżałam i nic..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jetodik, No mnie to martwi właśnie.. Bo efekt jest odwrotny. Choć mnie się całkiem podoba itp. Ale miał być spokój a tymczasem... Jest lekki spokój + brak snu :P Naprawdę muszę być zmęczona by zasnąć..

Może normalni ludzie tak mają?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masakra...

Znowu przespałam wszystkie budziki i zaspałam na zajęcia :why::why::why:

Po esci śpię 10-16h na dobę. To jest nienormalne :/

Przejdzie mi to z czasem (zdrowo ponad miesiąc już biorę)?

Macie na to jakieś sposoby?

 

Może nie przejść, jedynym sposobem wtedy jest zmniejszenie dawki, miałem tak samo przy paroksetynie, 2 miesiące brałem całą dawkę, senność niesamowita w dzień, przeszło dopiero po zmniejszeniu dawki, mozna ewentualnie podzielic dawki na dwie czesci:rano i wieczor albo brac tylko wieczor, pytałem ostatnio o to lekarza, przyczyną jest działanie tych leków na receptory histaminowe i stad ta senność, ale tylko to wystepuje u 10% ludzi u ktorych te receptory sa za bardzo wrazliwe, u pozostałych 90% nie ma senności po ssri, tak mi wytlumaczyl powodowanie senności przez te leki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

L.E., w którymś z tematów sylvek pisał, że esci jest na ciężką depresję, a jak nie to nawet może indukować depresje.

 

-- 27 lis 2013, 15:12 --

 

mozna ewentualnie podzielic dawki na dwie czesci:rano i wieczor albo brac tylko wieczor

 

no ja też już tak myślałem, wydaje mi się, że na mnie ten lek działa jakieś 12-14godzin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to mozliwe zeby dzialal 12 godzin,te leki tak nie dzialaja,dzialaja z opoznieniem ktore wynika z tego ze musi dojsc pod ich wplywem do zmian w mozgu,te zmiany nie cofaja sie po kilkunastu godzinach nagle,co do rozbicia dawki chodzi tylko o zmniejszenie sennosci,jezeli oczywiscie jej przyczyna jest ten lek,a to czy go sie bierze rano,czy wieczor czy tak i tak nie ma w ogole znaczenia dla dzialania leczniczego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej wam.Bardzo dziwnie. Nie mogłam spać wczoraj ,więc musiałam pomóc sobie lekami. W dzień też nie moge spać.

Straszny niepokój i chęć zniszczenia rzeczywistości. Chyba potrzebuję większej dawki..

A co do niepokoju to nie ma co się dziwić. Stresujące jest wszystko teraz.

(22d)

A jak tam kloss, ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem 4 tydzień terapii esci.

 

Samopoczucie średnie - bywało lepiej, poza tym czuję umiarkowany niepokój i napięcie. Nie wiem, może taki gorszy dzień :? .

Też odczuwam senność, nie jest może jakaś bardzo silna, ale odczuwalna. Też mam tak, że wieczorem nie mogę zasnąć, a rano mógłbym leżeć do 10.

 

Wizyta u psy w poniedziałek, zobaczymy co mi powie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lunatic, no nie wiem, mi po 12-14 godzinach zaczyna wracac libido, choc fakt, ze dlugo tego leku nie biore - niecaly miesiac.

 

Aa,to mówisz o działaniach ubocznych a nie o dzialaniu leku,no to tak,tak samo jak z sennoscia,4 godziny to czas po jakim escitalopram osiąga max stężenie,wiec jeśli są działania uboczne to teoretycznie w tym czasie powinny byc największe i stopniowo sie zmniejszać wraz z kolejnymi godzinami gdy leku jest coraz mniej,dlatego w przypadku sennosci zaleca sie brać lek na wieczor zeby najwyższe stężenie a tym samym największą senność przypadła na noc a nie na dzien jak sie go bierze rano

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej. U mnie trzy tygodnie na esci. Mam huśtawki nastrojów. Rano budzę się z dziwnym napięciem w mięśniach, nie mogę się zrelaksować, przy tym pojawiają się czarne myśli co prawda zmniejszone, ale są. Poza tym czuje ciężar w głowie. Nie wiem ile jeszcze będę musiał czekać na pełne działanie Nexpramu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

L.E., no to jak tak to co innego, ja np. nie miałem silnej depresji chyba i ten lek mi taką zrobił.

ale jeszcze muszę sprawdzić jak będzie dalej szło.

 

kloss, a który lek gra pierwsze skrzypce w samopoczuciu, triticco czy nexpram?

 

lunatic, no mnie psychiatra zalecił rano, ale spróbuje wieczorem wtedy. tylko, że jak po 3 tygodniach nie zadziałał na lęki to jakoś słabo to widzę :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kloss, mi się też coś z mięśniami dzieje. Znaczy nie tak z samymi z siebie, ale mam straszliwe zakwasy po takim wysiłku po którym totalnie nie powinnam mieć ;)

I włosy mi się sypią...

W czwartek idę pomarudzić panu psychiatrze ;)

 

L.E. a powiedz mi od jak dawna bierzesz lek? bo ja już jakiś czas go biorę i też zauważyłam, że wypadają mi włosy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×