Skocz do zawartości
Nerwica.com

Nocne Darki - czynne 23:00 - 6:00


scrat

Rekomendowane odpowiedzi

lubudubu, dni religii są policzone ;) Ja myśle, że w tym tempie to jak w nas nie przyjebie nic z zewnątrz ani nic "od nas dla nas" w postaci wojny nuklearnej, to góra 200 lat i wylecimy w ukladu słonecznego, nie mówiąc o regularnych misjach na marsa czy księżyce Jowisza ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

200 lat to wlasnie taka gorna granica i nie takie głowe jak moja czy Twoja sa zgodne w tym temacie;). Mars do tego czasu bedzie juz na "poważnie" skolonizowany ...z reszta misja mars one w 2023 ...potem kolejne 20 osob maja co 2 lata przysylac. Ale jeszcze sporo musza ogarnac a glownie kwestia samego podrozowania..napęd nuklearny jest dobry ale tylko na uklady sloneczne oddalone o kilka lat świetlnych a i tak sam wiesz ile czasu by to potrwalo. uzyskanie 1/3 prędkosci swiatla to abstrakcja na dzien dzisiejszy ale hej...200 lat temu abstrakcja bylo latanie w dowolnej formie;)

 

A religia padnie po jednym wiekszym ujawnieniu jakies sensacjii...ktorych to na pewno jest sporo ale wszystko bezpiecznie trzymane przed wzrokiem i łapkami niepożadanych...innymi slowymi wiekszosci nas;). Ciekawe jak sie poczuja Ci co tyle lat byli oszukiwani....ateisci pewnie beda mieli powod do radosci;)

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lubudubu, Dokładnie, coś gdzieś słyszałem o nowym napędzie, który potrafi rozbujać statek do zajebistych prędkości, ale nie chce rzucać terminami bo nie pamiętam, w każdym razie daje to już większe możliwości. Swoją drogą zastanawia mnie dlaczego nie skolonizowaliśmy księżyca... przecież są tam ciekawe surowce, czy chociażby dobre miejsca do umieszczania teleskopów. Może ciemna część tego satelitki naszego kryje coś ciekawszego niż nam sie wydaje :twisted:

 

lubudubu I w ogóle to piąteczka bratnia duszo :mrgreen: Swój człowiek jesteś widze :mrgreen:

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem film z tymi dziwnymi fioletowymi kulkami i zastanawiam się czemu ludzie tak się dziwią takim nieznanym zjawiskom, przecież obecnie przemysł jest rozwinięty na niespotykaną wcześniej skalę, przeróżne i pewnie nie do końca kontrolowane związki wypuszczane są do atmosfery, masy powietrza później przemieszczają to w różne rejony świata, różne temp. działają, to i takie coś może później opaść na ziemię, ja bym tego nie ruszał bo cholera wie z jakiej mieszanki związków to powstało, ktoś to w ogóle zbadał w laboratorium co to jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wieslawpas, Nie no to wiadomo, że gra kluczową role, ale od 30 lat oficjalnie nikogo tam nie było, jakoś nie chce mi sie wieżyć, że kacapy ani jankesi nie wysłali tam jakiejś załogi :bezradny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się wydaje, że tam nic nie ma ciekawego i nie ma sensu tracić kasy, a przecież meteoryty bombardują więc tym bardziej. Lepiej na orbicie już trzymać teleskop, myślę, że taka odległość jak do Księżyca niewiele zmienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

light

 

No piąteczka. Jaki to napęd? antymateria? Ale to juz powazne si-fiction.Wyprodukowanie jakis malej ilosci kosztowaloby tyle ze pewnie caly swiat musial by sie na to zrzucic a i jeszcze zabraklo by :D. No i niestabilnosc ...chyba nie tędy droga. Musze chyba odnowic swoja wiedza w tym temacie. Nie wiem jak alieny podrozuja ale skoro na satelitach soho widac jak czarno na bialym , ze tankuja przy sloncu to pewnie biora energie wlasnie z gwiazd a potem kwestia tego co z nia robia;).

 

No ksiezyc ma tez swoje teorie. Sam sie zastanawiam czemu . Mozliwe ze tam sa juz bazy..kto ich tam wie. Albo patrza perspektywicznie...jakby Ziemi zagrazala jakas mega katastrofa to ksiezyc tez by ucierpial...w koncu to tylko 250tys km. O ksiezycu teorii spiskowych to jest do opowiadania na dlugie wieczorne dni. Temu leca na Marsa..tam bezpieczniej ...o ile on sam za rok przetrwa spotkanie z cometa c/2013 a1;)

 

Reiben

 

No warto zglebic temat..Ktos pisal ze przebadali i wyszlo ze ma cos z czlowieka coz bakterii...samo w sobie moze to byc roznie interpretowane a juz na pewno nie mozna dawac wiary komentarzom tylko znalesc realne zrodlo. A wyglada to dziwnie/ mega dziwnie...Jakby calosc skladala sie z wielu mniejszych kulistych elementow...alieny!:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[videoyoutube=V-hRVSeCv9E][/videoyoutube]

 

 

[videoyoutube=NR7NIwY5y1A][/videoyoutube]

 

 

 

[videoyoutube=-yRrgaUG_Wc][/videoyoutube]

 

 

chyba nie musze mowic ze te obiekty sa kilkanascie razy wieksze od Ziemi. Jak my mamy z nimi nawiazac kontakt;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lubudubu, Nie pamiętam serio co to było, ale chyba coś w stylu pulsacyjnego, strzelał chyba takimi wiązkami o ile dobrze pamiętam, chyba to oglądałem na discovery channel...

 

Co do księżyca to ja obstawiam, że bazy jakieś tam są, ludzie są zbyt chciwi i łasi na tereny, a mocarstwa nie przepuściły takiego kąska, więc pewnie jakieś pojedyńcze chociażby bazy są.

 

 

WEEEEŹ COŚ ZAPODAJ O TEJ KOMECIE CO PIERDOLNIE W MARSA :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[videoyoutube=YeTflZprfMU][/videoyoutube]

 

Myslisz wieslaw ze to fake? Te rzeczy moze zobacyc po dacie na oficjalnej stronie soho..Kazdy to moze zobaczyc. Nagranie z gory soho usunelo momentalnie ale nie na tyle szybko zeby amatarzoy astronomii nie zdazyli w pore zapisac sobie je;)

 

 

 

z wiki

 

The comet will pass extremely close to Mars on 19 October 2014. Initial observations by Leonid Elenin on 27 February 2013, suggested the comet might pass 0.000276 AU (41,300 km; 25,700 mi) from the center-point of Mars.[5] With an observation arc of 399 days, the nominal pass is 0.00095 AU (142,000 km; 88,000 mi) from the center-point of Mars and the uncertainty region shows the comet will not come closer than 0.00080 AU (120,000 km; 74,000 mi).[6] For comparison, Mars' outer moon Deimos orbits 23,500 km from the planet. Due to the uncertainty region, there is a small possibility that the comet will pass Mars as far away as 0.00111 AU (166,000 km; 103,000 mi). The comet will pass Mars at a relative velocity of 56 km/s.

 

 

 

Chyba nie pierdolnie:) . Ale jedno wyliczenie pokazalo ze moze przeliec w odleglosci do 20tys km ...to bardzo bardzo blisko..jak musniecie...nie w Mars to moze w phobos pierdzielnie..w ksiezyc Marsa..w pewnym badz razie interakcja bedzie spora...bedzie o tym bardzo glosno . Wydarzenie na skali tysiecy lat;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strasznie to naciągane jest, że czegoś nie obserwowano przez 2 lata to nie znaczy, że zaraz UFO, zwłaszcza, że to wygląda jak jakiś wir oddziaływujący z plazmą słoneczną, co możemy wiedzieć o takich zjawiskach jak nawet na własnej planecie nie do końca są znane mechanizmy formowania się tornad itp.

Nie to, że nie wierzę w czerpanie energii z gwiazd przez obce zaawansowane cywilizacje, sam Hawking podał taką możliwość, tyle, że dziwne, że akurat w tym samym czasie tyle tych UFO się pojawiło wokół naszego Słońca, ludzie mają pęd do kreowania sensacji więc na razie mnie nic nie przekonuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obejrzałbym jakiś film o inwazji obcych. był taki fajny film pare lat temu, ale zapomniałem tytułu. charakterystyczne było to, że cały film był wyświatlony jako nagranie z ręcznej kamery głownego bohatera, na początku była jakaś domówka chyba...kojarzy ktoś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lubudubu, Kurwa mać :mrgreen: Nic nie wiedziałem o tym nadchodzącym incydencie z marsem. Wrzucaj stary wszystkie fajne rzeczy tutaj , ja uwiebiam tą tematyke 8) Ale to by było pierdolnięcie z tym marsem łoooooooo :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sluchaj..nasa ma lepsze tlumaczenie...ze to Wenus...dobre nie? A wydawac by sie moglo ze ludzie w temacie. Dlaczego teraz akurat? od milionow lat tak bylo tylko ze teraz mamy zajebisty sprzet...jest jeszcze lepszy teleskop iris...ten to moglby podejrzec kosmitow przez okna ale rozumiesz czemu od momentu zainstalowania jej na orbicie slonca niezawiele nagran wyszlo albo i wcale;)

 

light

 

A no tez na to czekam. Chyba wszzyscy co sa w temacie czekaja. Nagrania z satelit marsa..z lazikow cos pieknego:). Podobno na te okazje maja cos specjalnego tam wyslac zeby ja z bliska podejrzec. A o rozmiarach wiadomo ze jest to duza kometa ...do 50 km:D. Pierdolniecie to uderzenie rzedu milardow bomb atomowych:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lubudubu, To co piszesz ma sens, NASA wielu rzeczy nam nie pokazuje, póki nie ma przymusu bo loty na orbite są okazjonalne i dla nielicznych łatwo manipulować opinią... Zastanawia mnie też, czemu zdjęcia np. Marsa na stronie NASA są tak przerobione jawnie w photoshopie :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak to mowia w swiecie nasa=never a straight answer. Mysle ze oni przede wszystkim mowia o tym co im pasuje oczywiscie w kluczowych kwestiach:). Zobaczymy jak bedzie z ison...na ile prawdy bylo w tym co o niej mowili

 

 

[videoyoutube=8JzruY4DWkI][/videoyoutube]

 

To jest masakra....teraz slonce mozna obejrzec jak w hd..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×