Skocz do zawartości
Nerwica.com

Leki na koncentrację, pamięć.


marlow

Rekomendowane odpowiedzi

Zamiast "szpikować" się lekami spróbuj innowacyjnego i bezpiecznego treningu EEG Biofeedback. Jest to metoda pozwalająca kontrolować procesy zachodzące w organizmie. Uczy panowania nad własnymi reakcjami, pomaga odpowiednio relaksować się, a tym samym radzić sobie nawet w najbardziej ekstremalnych warunkach. Ma bardzo szerokie zastosowanie, zarówno u dzieci, jak i u dorosłych. Trening jest stosowany nie tylko w praktyce klinicznej (ADHD, ADD, dysleksja, zaburzenia lękowe), ale także służy jako metoda treningowa dla osób zdrowych w celu poprawy funkcjonowania umysłu, poprawy koncentracji uwagi i pamięci. Po więcej informacji zapraszam na moją stronę www.fizjo-brain.pl :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamiast "szpikować" się lekami spróbuj innowacyjnego i bezpiecznego treningu EEG Biofeedback. Jest to metoda pozwalająca kontrolować procesy zachodzące w organizmie. Uczy panowania nad własnymi reakcjami, pomaga odpowiednio relaksować się, a tym samym radzić sobie nawet w najbardziej ekstremalnych warunkach. Ma bardzo szerokie zastosowanie, zarówno u dzieci, jak i u dorosłych. Trening jest stosowany nie tylko w praktyce klinicznej (ADHD, ADD, dysleksja, zaburzenia lękowe), ale także służy jako metoda treningowa dla osób zdrowych w celu poprawy funkcjonowania umysłu, poprawy koncentracji uwagi i pamięci. Po więcej informacji zapraszam na moją stronę www.fizjo-brain.pl :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Donepezil,,, no to jedziemy koksem...

od 5mg n a noc. Ha.

??? co to teraz będzie .

 

-- 29 mar 2013, 13:30 --

 

Po kilku dniach zażywania leku na noc w dawce 5mg w ciągu dnia lepsza koncentracja ( ja wiem poprawiła sie gdzieś na oko o 30%) , lepsza pamięć , zdecydowanie i przejrzystsze myślenie Jednak jedyne co mnie w tym leku niepokoi to wydaje mi się ,że nastrój po nim siada w dół( lekkie symptomy depresji). Może nie za mocno ,ale ciągnie na niziny. To dopiero , jak wspomniałem zaledwie kilka dni ,więc lek nadal się rozwija w działaniu. Ogólnie oceniam go na wielkie ,acz umiarkowane TAK. Zobaczymy co będzie dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Które nootropy oprócz Piracetamu (no i Tianeptyny, choć ja nie kwalifikuję jej jako nootrop) można dostać w Polsce od lekarza, tak w aptece?

 

Czy aniracetam jest u nas dostępny? albo pramiracetam, winpocetyna, pyritinol?

 

Nie chodzi mi o kupowanie na necie od kogoś, tylko od lekarza na receptę, które mogłabym dostać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CórkaNocy, winpocetyna- cavinton forte, 90 tabsów, dość drogi (nierefundowany), ale skuteczny.

Dużo lepszy od graniczącego z placebo piracetamu (oczywiście w mojej opinii), wkręca się po 2-3 tygodniach, po miesiącu efekt na tyle wyraźny, że znikneły problemy z podepresyjnym splątaniem, poprawiła się pamięć i koncetracja, ogólnie poczucie takiego "świeższego umysłu" w dawce 2x 10 mg dziennie (a można więcej):

Dawkowanie

Doustnie: dawka 5 mg: 1-2 tabl. 3 razy na dobę; dawka podtrzymująca 1 tabl. 3 razy na dobę. Dawka 10 mg:1 tabl. 3 razy na dobę. Tabletki należy przyjmować po posiłku.

trzym się. :P

 

-- 24 lis 2013, 18:33 --

 

a są jakieś nootropy bez recepty?

biały proszek u łysego spod siódemki, w rozsądnych (nie ma takich :pirate: ) dawkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napisz cos wiecej o sobie, skad, od jak dawna masz problemy z konentracja. Jesli wynika to z zaburzen nerwicowych to przygotuj sie na to ze mozesz nie znaleźć skutecznego leku, nawet wsrod dopaminergikow.

 

jesli jest inaczej to pomóc mogą

1) huperycyna A (huperzine A), jest to alkaloid pochodzenia roslinnego, farmakologicznie inhibitor acetylocholinoesterazy, enzymu rozkladajacego acetylocholine. Zwieksza jej poziom co wplywa pozytywnie na pamięc, zdolność kojarzenia, koncentracje.Dosyc skuteczna, ale uwaga, potrafi uzaleznic.

2) cytokolina (cdp-cholina), pochodna choliny, w odroznieniu od zwyklej choliny przekracza bariere krew-mozg. Efekty podobne jak w przypadku huperycyny ale mniej wyraziste i obarczone mniejszym ryzykiem uzaleznienia.

3) acetyl-l-karnityna, acetylowana pochodna l-karnityny, przekracza bariere krew i mózg. Zwieksza poziom acetylocholiny (minimalnie) oraz metabolizm mózgu (l-karnityna to jeden z energetycznych substratów dla umysłu). Szczególnie znana z przeciwstawiania się wpływowi stresu na zdolności kognitywne.

4)noopept - zwieksza zdolnosc koncentracji, wplywa pozytywnie na neurogeneze, poprawia pamięc długoterminową. aniracetam - podobnie jak noopept + zwiekszenie kreatywnosci, przy dluzszym stosowaniu dzialanie przeciwlekowe.

5)metylofenidat - inhibitor wychwytu zwrotnego dopaminy i noradrenaliny. Bardzo skuteczny lek uzywany przy zaburzeniach koncentracji i problemach z motywacja. W mniejszych dawkach (20mg max) selektywnie zwiększa poziom dopaminy w korze mózgowej, wpływa jedynie minimalnie na jądro półleżące i na takim samym poziomie jest ryzyko uzaleznienia. Czym wieksza dawka tym większy wpływ na transmisje dopaminergiczna w CNS. Dlatego przy duzych dawkach (>40mg ) mph naprawde uzaleznia. Problemem jest niska dostepnosc, piętno narkotyku, wysoka cena. Sztuką jest znalezenie lekarza ktory to przepisze. Mniejszą ale niewatpliwie bardziej kosztogenną, przeszukanie ogloszamy24.

 

ze skutecznych o ktorych nie chce mi sie juz pisac: żen-szen (olimp, agonista 5-ht2a), winpocetyna, ginkgobiloba (lajtowy NRI, wg najnowszych badan to nie jest iMAO), piracetam (slabszy od noopeptu i aniracetamu), fenylopiracetam (bardzo skuteczny racetam o wlasciwosciach bardziej stymulujacych niz nootropowych), modafinil (jakis mędrzec z sobie tylko znanych powodów dał na niego RPw, czyli recepte z blankietem, narkotykowa, dlatego raczej odpada)

 

 

wellbutrin odradzam. Jest drogi i załosnie słaby. Jego wpływ na dopamine jest minimalny a mechanizm dzialania odbiega od metylofenidatu (NDRI to tylko dodatek, nie głowny mechanizm działania) . W dodatku to silny antycholinergik (i to na najwazniejszych w tych sprawach receptorach nikotynowych ) czyli jest szansa na poglebienie zaburzen koncentracji.

 

 

to cytat z tematu o lekach na motywacje i koncentracje. Nie jest to sticte tozsame z pojęciem leku nootropego ale lista praktycznie w całosci składa się z nootropików. Mozna dodac jeszcze takie egzotyki jak Sarkozyna (agonista NMDA od strony glicyny, inhibtor wychw. glicyny), NALT, Memantyna (specyficzny antagonista NMDA ) i Sunifram (agonista AMPA, agonista NMDA od strony glicyny ) choć ten ostatni troche tak slabo dostepny w naszym kraju. Jesli koniecznie zalezy Ci na recepcie to pierwszą na liscie huperycyne mozna zastapic innym inhibitorem AchE np donepezilem lub galantaminą choć huperycyna jest silniejsza od obydwu (t1/2, potencja)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej a czy nootropy skoro zwiększają poziom dopaminy nie są przez to lękotwórcze?

e tam .Co jak co , ale te pastylki nie maja aż takiej mocy .

Żeńszeń ?

Akurat biorę i to w mega dawkach ( 4 xdawka D.) i amfetaminy to nie przypomina nawet trochę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej a czy nootropy skoro zwiększają poziom dopaminy nie są przez to lękotwórcze?

.

Żeńszeń ?

Akurat biorę i to w mega dawkach ( 4 xdawka D.) i amfetaminy to nie przypomina nawet trochę.

 

żeń-szeń nie działa jeśli jest łączony z SSRI. Pamietam ze jak bylem na franku to uznalem ze nie chcialbym go za darmo bo byl calkowicie bezuzyteczny a w dodatku mialem po nim zgage. Teraz to zupełnie inna bajka. Stosowany w mega dawce wybitnie przypomina pobudzenie emocjonalne jakie mialem na początku terapii z SRI. Czy to przydatne? Zalezy od psychy bo jesli masz problem z lękiem to mozesz być pewny ze nie wykorzystasz tej dodatkowej energii, pobudzenia w zadnym produktwnym celu.

 

amfa to odwracacz wychwytu zwrotnego dopaminy i noradrenaliny. Trudno zeby przypominała żeń-szen kiedy nie ma z nim nic wspólnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inhibitory AchE (donepezil, galantamina, huperycyna) są skuteczne, w moim przypadku nawet lepsze pod wzgledem koncentracji od metylofenidatu ale musisz wziac na siebie ryzyko zwiazane z nasileniem depresji. Moze rozwiazaniem byloby coś bardziej lajtowego np CDP-cholina ale nie jestem pewny, dawno jej nie bralem.

 

buspiron moze równoczesnie pomóc (wyzwala dopamine w korze) jak i zaszkodzic (zmniejsza przewodnicto na NMDA). Zalezy od konkretnej osoby dlatego najlepiej sprawdzić to samemu i nie sugerować się opiniami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×