Skocz do zawartości
Nerwica.com

ESCITALOPRAM(Aciprex, ApoExcitaxin ORO, Betesda, Depralin, Depralin ODT, Elicea, Elicea Q-Tab, Escipram, Escitalopram Actavis/ Aurovitas/ Bluefish/ Genoptim, Escitil, Lexapro, Mozarin, Mozarin Swift, Nexpram, Oroes, Pralex, Pramatis, Symescital)


Martka

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

397 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      242
    • Nie
      118
    • Zaszkodził
      56


Rekomendowane odpowiedzi

U mnie po przejściu na 15 mg nastrój poszedł istotnie w górę.

Niestety równoważy to fakt, że stale jestem senna i mega długo śpię. Nawet na budzik nie reaguję :D

Jeszcze nie jest idealnie, ale może potrzebuję trochę czasu albo przejść na 20 mg.

A u was jak tam ze spaniem?

Ja mam na zmianę bezsenność albo spanie cały czas. Ostatnio tak jak pisałam, spanie cały czas :D

 

-- 17 lis 2013, 14:34 --

 

Aaaaa... i jeszcze z apetytem mam dziwnie... Albo nic nie mogę zjeść albo bym jadła non stop...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hania33, ja po paro spałam 16 godzin na dobę i odstawiłam zanim skończyłam pierwsze opakowanie. Teraz śpię "tylko" 12.

Ale z drugiej strony prawie całkowity brak obsesji i kompulsji (po raz pierwszy w życiu :yeah::yeah::yeah: ) jest chyba tego warty. Ale upasienia się to już nie jest warty :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, mam problemy z bezsennością od jakiegoś czasu, brałem dotychczas zolpidem ale nie działa na mnie za dobrze, dziś lekarz przepisał mi dwa leki, które mają mi pomóc w zasypianiu, pierwszy to Elicea, mam brać przez miesiąc codziennie, do następnej wizyty, a drugi to Hydroxyzinum, gdybym nie mógł zasnać po Elicei.

 

Jednak mam poważne wątpliwości na temat tych leków, poczytałem trochę w internecie i wychodzi, że Elicea jest stosowana przy długotrwałej fobii, lękach, nerwicy, depresji, poza tym ma mnóstwo skutków ubocznych, a opinie o Hydroxyzynie są tragiczne..

 

Dlatego proszę o pomoc, brać czy nie brać ? Szczerze mówiąc, trochę boję się brać jakieś antydepresanty nie będąc w depresji.. Nie wiem czy ten lekarz nie zrobił tego na odwal się żebym tylko nie brał nasennych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja biorę esci już 2,5 tygodnia. Mam lepszy nastrój, minęły mi stany lękowe, tylko jeszcze czasem odczuwam niepokój, jeszcze pojawią się jakieś głupie myśli, ale potrafię to opanować. Łatwiej mi się śpi teraz. Wcześniej o ile nie byłem kompletnie zmordowany nie dałem rady zasnąć, ciągle o czymś myślałem zamartwiałem się, teraz już tak nie mam :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ergoprox, bez powodu Ci ich nie zapisał. Escitalopram pomaga na różne objawy, nie tylko na depresję. A Hydroxyzynę masz przecież brać tylko doraźnie, więc od niej też Ci nic nie będzie.

Co mogę jeszcze polecić od siebie - żadnego alkoholu przy braniu leków.

 

A ja miałam koszmarną noc, a potem koszmarny dzień, ale obecnie czuję się całkiem nieźle. W sumie to powiedziałabym, że wręcz dobrze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli jestes zdrowy to mozesz sie spodziewac stlumienia emocji (libido oczywiscie też) a tym samym ogólnej motywacji po dłuzszym (>1 tyg) czasie stosowania. Jest to udowodnione i typowe dla tego typu leków działanie.

 

http://journals.cambridge.org/action/displayAbstract;jsessionid=6FF275C7073755C7EA111A21247B9F44.journals?fromPage=online&aid=6053144

 

SSRI to nie cukierki które mozna łykać na obgryzanie paznokci bądź na problemy ze spaniem bez żadnych konsekwencji. Stosowane są w ciezkich depresjach (w lekkich nie maja przewagi nad placebo) i zaburzeniach lekowych, szczególnie o charakterze napadowym. Sporo lekarzy o tym zapomina stąd coraz częsciej sie slyszy o takich cudach jak PSSD i indukowane antydepresantami depresje (termin naukowy - tardive dysphoria).

 

lepszym rozwiazaniem (tymczasowo) bedzie kontynuacja tego zolpidemu. Jak bedziesz go bral rozwaznie (czytaj - nie codziennie) w normalnych dawkach to gwarantuje Ci ze sie nie uzaleznisz. Jak problem sam nie zniknie to poszukaj pomocy u psychoterapeuty, najlepiej CBT. Dziwie się skąd w ogolę pomysl by z tego typu przypadłością lecieć od razu do psychiatry no chyba ze masz cos jeszcze do ukrycia.

 

Co do hydroksyzyny to moze byc nieco zbyt przymulająca dlatego odpada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź, no właśnie, miałem poważne wątpliwości co do tego leku.. Na razie wziąłem jedną tabletkę wczoraj i przerywam, nie będę tego brał, żeby nie wpakować się w jakieś problemy. Może te poradnie leczenie snu tak działają - przepisze mi jakiś lek i dopiero się zacznę leczyć później już z jakiejś poważnej choroby..

 

Spróbuje tą hydroksyzynę. Teraz 4 dzień z rzędu brałem zolpidem, dlatego wolałbym zrobić sobie przerwę.

 

Już żadnych problemów nie mam, tylko problemy ze snem czasami, ostatnio trochę poważniej, dostałem skierowanie do poradni leczenie snu, no to poszedłem.

 

Jeszcze jedno pytanie - może teraz spróbuję wziąć receptę od lekarza na zopiklon, żeby zmienić lek ? Zolpidem jak pisałem działa na mnie dosyć średnio.. - jestem zamulony i śpiący na następny dzień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ergoprox, to oczywiście Twoja decyzja, ale powiem Ci, że mi po miesiącu z esci libido nie spadło, podobnie jak zdolność do uprawiania sportu (ćwiczę rekreacyjnie, ale nie widzę żadnych zmian). Najbardziej męczy ta senność, bo na prawdę można przespać kilkanaście godzin nie reagując na budzik (jako ja dzisiaj uczniłam :D).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×