Skocz do zawartości
Nerwica.com

[KATOWICE]


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Rowniez bylam z wizyta w AlterMed w Katowicach, moje odczucia podobne - pani dr ledwo chyba po studiach, cicha, spokojna, ale zupelnie niekompetentna, na sile chciala mnie wcisnac do grupy nerwicowej, kiedy de facto sama stwierdzila, ze mam depresje, na dodatek na sam koniec o mojej osobie zupelnie zapomniala. W razie pytan, prosze o PW.

 

Bylam 2 razy u dr Adamczyk, bardzo dobrze wspominam, ale to niestety OIK, wiec na dlugoterminowa terapie nie ma szans...

 

Dr Kaminska, przyjmuje w Verbum, na zawodziu, moja przyjaciolka do niej chodzi, bardzo sobie chwali, jak dla mnie, to zbyt malomowna, ale moze komus spasuje. ja potrzebuje wiekszej dociekliwosci, zeby o sobie opowiadac ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos zna to miejsce ?

Czy może ktoś juz uczestniczył w takiej terapi grupowej ? I może dokładnie w tym miejscu.

 

Byłam dziś pierwszy raz w poradni..

Bardzo miła pani wysłuchała mnie i

Dostałam na początek tabletki Stimuloton 50 i zalecenie terapi grupowej

Z tego co się dowiedziałam to terapia odbywa sie przez dokładnie 3 miesiące, bez przerwy dziennie i trwa po pare godzin. Gdzies od 9 do 14.

Trzeba się na nią wstawiać jak na zajęcia do szkoły.

Mam sie zastanowić co do terapi bo powiedziałam że jestem w trakcie zmiany pracy i przyjść do kontroli za miesiąc. Zrobic sobie po drodze psychotesty które wykażą na jaką dokładnie grupę terapi mnie skierować.

To wszystko wydaje mi się takie dziwne..

Czy każda terapia grupowa tak wygląda ?

Czy jeśli chcemy się leczyć nie ma czasu na pracę ?

Czy konieczne jest udanie się do prywatnej kliniki czy też lekarza by konsultacje były skuteczne ?

Nie wiem co mam do końca o tym wszystkim myslec.

Te tabletki co dostałam mają mi starczyć na miesiąc bo to na próbe, a kolejna wizyte mam za 2 miesiące. Bo innych terminów nie ma..

Czyli jak skończy się opakowanie poprostu mam mieć przerwe zanim lekarz wypisze mi kolejne ?

Mogę tak poprostu sobie je przerwać :shock: czy samemu na własną rękę załatwić sobie recepte jeśli będą skuteczne. :roll:

 

H E L P ! ! !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam bardzo Pania Marie przybylo-patryke psychiatra i terapeuta przyjmuje w instytucie eriksonowskim w ligocie bardzo wygadana i bardzo fajna, naprawde potrafi prowadzic terapie.

tylko przyjecie tam jest uzaleznione od tego ze osoby ktore nie utrzymuja sie same (finansowo sa uzaleznione od rodzicow) moga byc przyjmowane tylko z rodzicami albo jednym z nich, chyba ze se swojich pieniedzy beda oplacaly wizyty,

Ale jako terapeuta pelny profesjonalizm

 

tylko dla mnie jak nie wiedzialam czy mam depresje nie postawila trafnej diagnozy i namawiala bardzo na leki zebym zaczela brac, bralam teraz bardzo zaluje bo nie mialam prawdziwej depresji teraz po leczeniu lekami mam problemy z zachowaniem wczesniej ich nie mialam

jak czytalam wasze posty z niektorych stanow mozna wyjsc bez lekow nie w kazdym przypadku sa konieczne a leki to powinna byc ostatecznosc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ivona, hm, jeśli masz taką możliwość skorzystaj z terapii grupowej. O Ochojcu słyszałam więcej dobrego niż złego ;) Chociaż powinni poszerzyć swoje horyzonty o ofertę, dla osób pracujących :? Niektóre ośrodki już taką opcję mają. Terapia grupowa jest bardzo skuteczna. Osobiście - polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czemu psychiatra a nie psycholog? Polecam psychologa http://www.hipnoterapia.com.pl/index.htm który łączy psychoterapię z elementami hipnozy. Dość dobrze mnie wyprowadził z dość depresji choć nie całkowicie ale porawa jest zdecydowana bo przynajmniej coś działam i to w ciągu 3 miesięcy bez leków.

Podrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej mozecie mi polecic jakiegos dobrego psychiatre z katowic lub okolic??? bo widze tutaj pelno psychologow, a z tego co wyczytalem oni nie moga przepisywac lekow.. a na tym by mi zalezalo, bo bez nich w moim przypadku sie raczej nie obejdzie. najlepiej prywatni, bo nie chcialbym czekac 2 miesiace na wizyte :) pozdrawiam i z gory dziekuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam na WARSZTATY

 

ZŁAP KONTAKT Z WŁASNYM ŻYCIEM!

Świadomość, medytacja, integracja psychosomatyczna.

 

To warsztaty dla prawdziwych poszukiwaczy przygód – ekscytujące 8 godzin podróży przez swoje ciało, psychikę aż po wymiar duchowy by dotrzeć bardzo głęboko.

 

Celem tych warsztatów jest poszerzanie samoświadomości, odkrywanie i zgłębianie obszarów ludzkiej duchowości, twórcze eksplorowanie swojego wewnętrznego potencjału, odblokowanie uczuć i praca z ciałem.

 

medytacjaNa warsztatach poznasz różne techniki medytacji, relaksacji i integracji psychosomatycznej. Odkryjesz jak potężne mogą być twoje wewnętrzne zasoby i zdziwisz się, jak wiele jest w Tobie pokoju, wolności i miłości. Zrozumiesz jak ważną rolę w życiu pełni świadomość i podświadomość. Poznasz też wiele ciekawych i przydatnych technik pomagających w codziennym życiu, takich jak zdolność głębokiej koncentracji, kontrola myśli i emocji, albo przygotowanie do medytacji czy modlitwy.

 

Zajęcia prowadzone są w konwencji Gestalt, czerpią również z tradycyjnych duchowości.

 

Na kursie poruszysz (dosłownie i empirycznie) m.in. następujące zagadnienia:

 

* Cało i jego wpływ na psychikę

* Uczucia i emocje

* Proces integracji psychofizycznej

* Rola świadomości i podświadomości

* Zagadnienie duchowości

 

Jeżeli jesteś, w szczególności:

 

- osobą, która jest zaciekawiona człowiekiem i głębią jego możliwości,

- osobą zabieganą, zestresowaną lub zmęczoną,

- osobą, która pracuje profesjonalnie z ludźmi jako nauczyciel, psycholog, terapeuta, trener, pedagog, konsultant, doradca itp,

- osobą duchowną...

 

to ten warsztat może okazać się dla Ciebie trafnym wyborem i stanowić kolejny ważny krok na drodze doskonalenia samego siebie.

 

Uwaga: Warsztaty nie są psychoterapią i jej nie zastępują.

 

Inwestycja: 150 zł (uwaga, zniżka dla subskrybentów newslettera! - 120 zł!!!)

Gdzie: Katowice, o miejscu zawiadomimy Cię na tydzień przed szkoleniem!

Kiedy: 15 marca 2008 r.,

Ile trwa: godziny 10.00 - 18.00 z jedną przerwą obiadową i kilkoma krótszymi - w razie potrzeb jesteśmy dostępni w trakcie przerw by odpowiedzieć na wszystkie Twoje pytania!

 

Kto prowadzi: Leszek Zawlocki, trener, teolog, coach, stosujący w swojej pracy założenia psychoterapii humanistycznej, ze szczególną preferencją Gestalt.

 

Aby się zapisać zapraszam na www.creative-solutions.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam na WARSZTATY

 

ZŁAP KONTAKT Z WŁASNYM ŻYCIEM!

Świadomość, medytacja, integracja psychosomatyczna.

 

To warsztaty dla prawdziwych poszukiwaczy przygód – ekscytujące 8 godzin podróży przez swoje ciało, psychikę aż po wymiar duchowy by dotrzeć bardzo głęboko.

 

Celem tych warsztatów jest poszerzanie samoświadomości, odkrywanie i zgłębianie obszarów ludzkiej duchowości, twórcze eksplorowanie swojego wewnętrznego potencjału, odblokowanie uczuć i praca z ciałem.

 

medytacjaNa warsztatach poznasz różne techniki medytacji, relaksacji i integracji psychosomatycznej. Odkryjesz jak potężne mogą być twoje wewnętrzne zasoby i zdziwisz się, jak wiele jest w Tobie pokoju, wolności i miłości. Zrozumiesz jak ważną rolę w życiu pełni świadomość i podświadomość. Poznasz też wiele ciekawych i przydatnych technik pomagających w codziennym życiu, takich jak zdolność głębokiej koncentracji, kontrola myśli i emocji, albo przygotowanie do medytacji czy modlitwy.

 

Zajęcia prowadzone są w konwencji Gestalt, czerpią również z tradycyjnych duchowości.

 

Na kursie poruszysz (dosłownie i empirycznie) m.in. następujące zagadnienia:

 

* Cało i jego wpływ na psychikę

* Uczucia i emocje

* Proces integracji psychofizycznej

* Rola świadomości i podświadomości

* Zagadnienie duchowości

 

Jeżeli jesteś, w szczególności:

 

- osobą, która jest zaciekawiona człowiekiem i głębią jego możliwości,

- osobą zabieganą, zestresowaną lub zmęczoną,

- osobą, która pracuje profesjonalnie z ludźmi jako nauczyciel, psycholog, terapeuta, trener, pedagog, konsultant, doradca itp,

- osobą duchowną...

 

to ten warsztat może okazać się dla Ciebie trafnym wyborem i stanowić kolejny ważny krok na drodze doskonalenia samego siebie.

 

Uwaga: Warsztaty nie są psychoterapią i jej nie zastępują.

 

Inwestycja: 150 zł (uwaga, zniżka dla subskrybentów newslettera! - 120 zł!!!)

Gdzie: Katowice, o miejscu zawiadomimy Cię na tydzień przed szkoleniem!

Kiedy: 15 marca 2008 r.,

Ile trwa: godziny 10.00 - 18.00 z jedną przerwą obiadową i kilkoma krótszymi - w razie potrzeb jesteśmy dostępni w trakcie przerw by odpowiedzieć na wszystkie Twoje pytania!

 

Kto prowadzi: Leszek Zawlocki, trener, teolog, coach, stosujący w swojej pracy założenia psychoterapii humanistycznej, ze szczególną preferencją Gestalt.

 

Aby się zapisać zapraszam na www.creative-solutions.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś był na terapii grupowej w poradni Feniks w Sosnowcu?

Mam taką możliwość, muszę się szybko zdecydować, codzienna terapia jest dla mnie dość trudna organizacyjnie i nie wiem, co robić.

Wiem, że jest dość sporo pozytywnych opinii o tamtejszych lekarzach, ale chętnie porozmawiałabym z kimś, kto przeszedł tę terapię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżam temat, bo może komuś się przyda. Chodziłam do psychologa i do psychoterapeuty przez około dwa lata. I nic. Leki mnie znieczulały. Bez nich byłam do niczego. Trafiłam wreszcie na trenera NLP. Kobietę - http://www.mirachlebowska.pl , nauczyła mnie paru rzeczy, odrobina hipnozy, trzy spotkania, praca na przeszłych przeżyciach, usunięcie fobii i tym podobne. I czuję się świetnie. Tak jak pisaliście, warto poszukać kogoś doświadczonego, fachowca :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączam się do prośby Tymbarka.

Chodzi mi o jakiś namiar na psychologa, psychiatre, który jest w stanie poprowadzić terapie.

Leczenie depresji i najlepiej zaburzen odzywiania [jesli ktos by mial namiar].

 

Z gory dziekuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

xxs w walce z anoreksją i bulimią bardzo pomógł mi oddział lękowy w Szopienicach: http://www.psychoterapia-silesia.org.pl/osrodki/szopienice.html . W Katowicach Ochojcu jest jakieś Centrum Leczenia Nerwic: http://www.gcm.pl/index.php?m=17&lang=pl ale nie korzystałam z ich usług (jeszcze - planuję gdy się przeprowadzę, we wrześniu zacząć poszukiwania specjalisty od tego miejsca). Powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję, pewnie sprawdze adresy, ktore mi podaliscie.

narazie jeszcze jestem w Uk, dopiero w przyszlym tygodniu bede mogla cos zalatwic.Mam nadzieje, ze nie bede musiala dlugo czekac.

 

bethi, mozesz napisac cos wiecej o tym osrodku w szopienicach?

Jak wygladala twoja terapia, jakie mieli podejscie do Ciebie itd?

No i nawjazniejsze...czy wyleczylas sie z zaburzen odzywiania?

Dziekuje z gory!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, zaburzenia w ogromnym stopniu ustąpiły mimo iż oddział ten nie jest specyficznie nastawiony na leczenie tego rodzaju zaburzeń. Jednak one mają głębsze podłoże i na tym koncentruje się terapia w Szopienicach. Podejście jest profesjonalne - choć na początku może Ci się wydać bezduszne, ponieważ specjaliści nigdy nie udzielą Ci porady, nie wyjaśnią niczego wprost - jedynie nakierują abyś sama znalazła rozwiązanie - myślę, że to największa zaleta tego rodzaju postępowania z pacjentami. Umiejętność rozwiązywania problemów samemu i bez udziału farmakologii [to jedynie w ostateczności - na oddziale nie można posiadać własnych leków, żadnych - w razie potrzeby stosowny lek wydaje pielęgniarka].

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×